Zavrieť

Porady

Dodatočný platobný výmer

Chcela by som poprosiť o radu. V r. 2006 mala firma daňovú kontrolu na daň z príjmu za rok 2004. Daňový úrad po kontrole vyrubil firme rozdiel dane z príjmov za rok 2004 v sume 31 672,-. Pokutu firma už zaplatila. Kto mi poradí ako to mám zaúčtovať? Veľmi pekne ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    BeataC
    Chcela by som poprosiť o radu. V r. 2006 mala firma daňovú kontrolu na daň z príjmu za rok 2004. Daňový úrad po kontrole vyrubil firme rozdiel dane z príjmov za rok 2004 v sume 31 672,-. Pokutu firma už zaplatila. Kto mi poradí ako to mám zaúčtovať? Veľmi pekne ďakujem.
    595 / 341 31.672,- dodatočné odvody dani z príjmu
    341 / 221 úhrada

    545 /379 penale
    379 / 221 úhrada penále

    Mikolajova je offline (nepripojený) Mikolajova

    Mikolajova
    Prosím Vás platobný výmer sa účtuje cez interné doklady v roku, kedy bol doručený?

    Mikolajova je offline (nepripojený) Mikolajova

    Mikolajova
    Prosím Vás mám taký problém, potrebujem zaúčtovať platobný výmer, v ktorom nám dorubuje DU sumu 7662,- Sk. Tú zaúčtujem ako 595/341. Ale z nákladov nám opravu presunuli do TZ budovi. A to by som potrebovala poradiť, aby som zvýšila OC budovi a síce technické zhodnotenie navýšené o 42450,- a doúčtovaný odpis, ktorý nám uznali do nákladov v sume 2122,- a z opráv nám vyhodili 42450,- sk. ČO s tým? Všetko sa to týkalo r.2005. Protokol v roku 2007.

    Mikolajova je offline (nepripojený) Mikolajova

    Mikolajova
    Mám to zatiaľ zaúčtované ID v r.2007:
    daň z príjmu - 7662,- 595/341
    navýšenie OC z r. 2005 - 42450,- 021/595
    odpis z r.2005 - 2122,- 595/081

    Mikolajova je offline (nepripojený) Mikolajova

    Mikolajova
    Mikolajova Pozri príspevok
    Mám to zatiaľ zaúčtované ID v r.2007:
    daň z príjmu - 7662,- 595/341
    navýšenie OC z r. 2005 - 42450,- 021/595
    odpis z r.2005 - 2122,- 595/081
    Čo poviete mohlo by byť toto účtovanie?

    jess je offline (nepripojený) jess

    žienka jess
    smith Pozri príspevok
    595 / 341 31.672,- dodatočné odvody dani z príjmu
    341 / 221 úhrada
    Ak zaúčtujem dorubenie dane (218,-Sk) týmto spôsobom, potom HV v súvahe a aj vo VZaS mi sedí na určitú sumu. Celková výsledovka a aj načítanie údajov do DP mi ale robí rozdiel presne o tých 218,-Sk menej. HV zo súvahy = HV zo VZaS, ale sa nerovná HV v DP. Čo mám prosím s tým robiť ? Potom mi nesedí ani počiatočný stav HV v novom roku.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    jess Pozri príspevok
    Ak zaúčtujem dorubenie dane (218,-Sk) týmto spôsobom, potom HV v súvahe a aj vo VZaS mi sedí na určitú sumu. Celková výsledovka a aj načítanie údajov do DP mi ale robí rozdiel presne o tých 218,-Sk menej. HV zo súvahy = HV zo VZaS, ale sa nerovná HV v DP. Čo mám prosím s tým robiť ? Potom mi nesedí ani počiatočný stav HV v novom roku.

    HV zo Súvahy a Výkazu ziskov a strát nikdy nie je totožný so základom dane. Totiž v Súvahe a VZaS máš účtovný HV, ktorý v DP sa upravoval na daňový základ.
    Počiatočný stav na 431 budeš mať to čo máš v súvahe a výkaze ZaS.

    jess je offline (nepripojený) jess

    žienka jess
    ... to je mi jasné, že to nebude sedieť s daňovým základom r.310 . Mne to však nesedí na r.100 . Už som z toho vedľa ....

    PS 431 mi sedí so S a VZaS.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    jess Pozri príspevok
    ... to je mi jasné, že to nebude sedieť s daňovým základom r.310 . Mne to však nesedí na r.100 . Už som z toho vedľa ....

    PS 431 mi sedí so S a VZaS.

    Ten dodatočný výmer je rozdiel?

    Veď účet 595 nie je daňovo uznaným nákladom. Na riadok 100 uvedieš výsledok bez sumy na 595.

    makika30 je offline (nepripojený) makika30

    makika30
    Potrebujem poradiť v marci 2009 sme mali daňovú kontrolu na daň z príjmu r2007.Výsledok bol dodatočný platobný výmer 216,-E. Zaúčtovala som
    595/341 úhrada z bu 341/221. Potom som nejak na to zabudla kedže bola práca s novou uzávierkou, mali sme podať dodatočné daňové priznanie? ak áno ako mám postupovať a čo všetko zaúčtovať ešte v roku 2009? Ešte som nemala takýto prípad
    a ešte by som sa chcela opýtať danú sumu 216,- mi vykazuje vo Výkaze ziskov a Strát r.48,49 a potom mi vlastne odráta z r.47 túto sumu je to správne?
    Dakujem za všetky rady.
    Naposledy upravil makika30 : 25.03.10 at 06:22

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.