Zavrieť

Porady

Uctovne doklady

Zdravim!
Chcel by som poprosiť o radu. Existuje niečo ako Smernica o účtovných dokladoch, v ktorej sa hovori o obehu a spracovaní účotvných dokladov? Prípadne kde by som mohol takéto info nájsť?
Vďaka!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tinaM je offline (nepripojený) tinaM

    tinaM
    zukow
    Zdravim!
    Chcel by som poprosiť o radu. Existuje niečo ako Smernica o účtovných dokladoch, v ktorej sa hovori o obehu a spracovaní účotvných dokladov? Prípadne kde by som mohol takéto info nájsť?
    Vďaka!
    V časopise Daňový a účtovný poradca podnikateľa č.8/2006 je vypracovaný vzor "Systém vedenia účtovníctvo a obeh účtovných dokladov v JÚ-interná smernica.

    tinaM je offline (nepripojený) tinaM

    tinaM
    AHA
    Každá firma si túto internú smernicu robú na mieru ako jej to vyhovuje.
    Opýtam sa trochu neprofesionálne, ale musí mať každá firma vypracované interné smernice na všetko? V minulosti sa o tom toľko nehovorilo. Prikazuje sa to zákonom?

    AHA je offline (nepripojený) AHA

    AHA
    tinaM
    Opýtam sa trochu neprofesionálne, ale musí mať každá firma vypracované interné smernice na všetko? V minulosti sa o tom toľko nehovorilo. Prikazuje sa to zákonom?
    Neviem či to prešlo v zákone /zatiaľ som to nepostrehla lebo ja každému zákaznikovi kážem aby si ich vytvoril/ale ak máš internú smernicu kde je vymenované čo sa ako bude účtovať, na čo majú nárok zamestnanci atď.tak pri daäovej kontrole je skôr priechodné.
    Chcel by som sa opytat na uctovne doklady, to znamena vsetko, co suvisi s vydajom|prijmom financnych prostriedkov: faktury, zmluvy, objednavky dodacie listy, zaradovanie majetku, inventarizacia, cestovne prikazy- navrh na zalohu a vyuctovanie, prikazy na uhradu do statnej pokladnice..atd..ci je mozne ich podpisovat zarucenym elektronickym podpisom ktory je rovnocenny fyzickemu podpisu a ci je mozne ich uchovavat potom aj v elektronickej podobe na nosici-napr. aj oskenovane a podpisane ZEP-om???hlavne kvoli obmedzeniu mnozstva dokladov v papierovej forme..a tiez kvoli rozsireniu pouzivania ZEP-u medzi statnou spravou a sukromnymi firmami - dodavatelmi,a aj v statnej sprave v ramci napr. jedneho ministerstva,

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.