Zavrieť

Porady

Fa bez dodávky materiálu

No stala sa mi taká zaujímava vec. Mám faktúru kde je uvedené zdaniteľné plnenie všetko ale akosi nám zabudli dodať vyrobenú vec ktorú sme si zadali...máme to riadne v evidencii...dohoda znie...zruší sa to dobropisom ktorý bude vystavený v decembri...fa je v novembri...ale nedošlo k naplneniu paragrafu 19 to jest ja nenakladám a neužívam nič...čo s tým vyrazím to z dph a potom keď príde dopis takisto to nedám do DPH?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    faktúru by som im vrátila a nič neúčtovala. Dobropis tiež. Aj so sprievodným listom, že nedošlo k dodávke. (Predpokladám, že ste neplatili ani zálohu....).
    Tým pádom nič nemusíte účtovať.
    Dodávateľ by mal spraviť dodatočné za november, lebo neoprávnene vystavil faktúru. Odviedol viac DPH, bolo by to bez postihu.
    človiečik Vladimír Ozimý
    no dnes nám už zákon nezakazuje vystavovať fa aj pred dodaním tovaru či služby...ja to chápem...mi to máme skrátka zaradené už vo faktúrach...a nechce sa nám to škrkať...tak hľadám najschodnejšiu variantu

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    Vladimír Ozimý
    no dnes nám už zákon nezakazuje vystavovať fa aj pred dodaním tovaru či služby...ja to chápem...
    To áno, ale podľa § 71 ods. 2 má faktúra obsahovať aj dátum dodania, ku ktorému sa viaže vznik daňovej povinnosti. Ak nevznikne daňová povinnosť, nie je možné daň odpočítať. Neodporúčam uplatnenie odpočítania dane z faktúry, ku ktorej nebola dodávka tovaru a teda nedošlo k vzniku daňovej povinnosti.

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    Vladimír Ozimý
    ...mi to máme skrátka zaradené už vo faktúrach...a nechce sa nám to škrkať...tak hľadám najschodnejšiu variantu
    A tu by som len upozornila na vznik účtovného prípadu. Vznikol?

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    Vladimír Ozimý
    no dnes nám už zákon nezakazuje vystavovať fa aj pred dodaním tovaru či služby...ja to chápem...mi to máme skrátka zaradené už vo faktúrach...a nechce sa nám to škrkať...tak hľadám najschodnejšiu variantu
    Nezakazuje? pozri príspevky od Janky a zamysli sa aj na obsahom §§ v zákone.

    Fa bez dodávky materiálu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.