Zavrieť

Porady

dohoda o vykonaní práce - aké odvody?

Dobrý deň,
potrebovala by som poradiť ohľadne odvodov pracovníka na dohodu. Čo odvádza zamestnávateľ a čo zamastnanec? Iba daň? Alebo i zdravotné poistenie?
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Magma je offline (nepripojený) Magma

    Magma
    Z dohody o vykonaní práce zamestnanec nemá žiadne odvody, daň je 19% bez ohľadu na výšku odmeny. Zamestnávateľ odvedie úrazové poistné vo výške 0,8% z celkovej výšky odmeny /VZ = výška odmeny/. Pozor u nezamestnaných evidovaných na Úrade práce, tam je limitovaná doba výkonu práce na 16 hod. týždene a zárobok max. 800 Sk týždenne.

    Katty je offline (nepripojený) Katty

    Katty
    Magma zaujalo ma tvoje upozornenie na tých nezamestnaných, čo v prípade ak im vyplatím viac ako 800,-Sk sú povinní nahlasovať dohody na úradoch práce? Môže byť za to postihovaný zamestnávateľ ktorý takúto dohodu uzatvorí?

    Magma je offline (nepripojený) Magma

    Magma
    Katty, nakoľko uvedené obmedzenie sa nachádza v § 6 , ktorý definuje kto sa považuje za uchádzača o zamestnanie, predpokladám, že za nedodržanie by mohol byť postihnutý nezamestnaný tým, že sa vyradí z evidencie. Podľa mňa zamestnávateľ by z toho nemal mať žiadne sankcie, to je môj názor.

    dohoda o vykonaní práce - aké odvody?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.