Zavrieť

Porady

faktura z roku 2006

ako mam zauctovat fakturu , ktora je vystavena este v novembri 2006a dosla nam dnes? Staci ked ju zauctujem s prichodzim datumom dnes a odpocet DPH si uplatnim v tomto stvrtroku??? Ako riesite taketo pripady? Rok 2006 mam uz v uctovnictve uzatvoreny.Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ANNAP je offline (nepripojený) ANNAP

    ANNAP
    zauctujes si ju do knihy doslych faktur, vykázes vo vykaze o majetku, tým budes mat uzatvoreny rok 2006, dph si uplatnis va januari 2007, ak ju zaplatis v roku 2007 stane sa vydavkom roku 2007.

    lipe je offline (nepripojený) lipe

    lipe
    To čo píše annap by som len s polovicou súhlasil,z toho dôvodu,že keď faktúra bola vystavená v r.2006 tak danitelné plnenie je v r.2006
    Tak podľa mňa treba podať dodatočné priznanie k DPH.

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    lipe
    To čo píše annap by som len s polovicou súhlasil,z toho dôvodu,že keď faktúra bola vystavená v r.2006 tak danitelné plnenie je v r.2006
    Tak podľa mňa treba podať dodatočné priznanie k DPH.
    Pani je stvrtrocnym platcom DPH a zakon O DPH mi hovori, ze odpocitat DPH mozem, ked mam FA od platitela podla par.71, co ma, je uvedena v zaznamoch. Pravo na odpocitanie DPH jej vzniklo v 4.Q, kedze FA do tohto dna nemala, odpocita ho v 1.Q 2007 (t.j. v prvom zdanovacom obdobi, nasled. po ZO, v ktorom pravo na odpocitanie DPH vzniklo). nepodavajte dodatocne DP.
    Ak by ste namali doklad ani do 25.4. , zakon Vam umoznuje odpocitat DPH az v tom zdanovacom obdobi, v kt. dostanete doklad.

    michelle84 je offline (nepripojený) michelle84

    michelle84
    takze ked sa mi teraz dostala faktura do ruk z jula 2006, zauctujem ju do zavazkov v roku 2006 a dph si uplatnim v januari? uctujem v podvojnom uctovnictve. Zaroven mi teraz prisli este dalsie dve faktury od tejto firmy, jedna je novembrova a jedna decembrova. Tak kedy mam uplatnit dph? Robit dodatocne za jul a december, alebo to dat cele do decembra alebo do januara? Dakujem

    Ala je offline (nepripojený) Ala

    Ala
    Ak sa uctuje v podvojnom uctovnictve, tak opozdene faktury je potrebne zaevidovat do zaväzkov - ja to evidujem este do roku 2006 a samozrejme ak sa jedna o PU musim to aj zaučtovať, pretože je to naklad roku 2006. Do DPH to zahrniem, kedy mam fakturu, t.z., ak som platitieľ DPH štvrťročny, tak to zahrniem do DPH za I. štvrťrok 2007. Nepodávam dodatočne DP DPH.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.