Zavrieť

Porady

...a ide sa na to!

Pekný deň prajem všetkým!
Chystám sa založiť s.r.o. a budem teda musieť viesť PÚ.
A vec sa má tak, že by som to chcel zvládnuť svojpomocne :o)
Hľadám ľudí, ktorí by mi pomohli prehrýznuť sa cez začiatky a uviesť ma do "života" a trpezlivo pri mne vydržali až kým sa mi to ozrejmí. Či už cez poradu, alebo priamo cez e-mail.
Takže zatiaľ ďakujem všetkým!!!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    RoxDex
    Pekný deň prajem všetkým!
    Chystám sa založiť s.r.o. a budem teda musieť viesť PÚ.
    A vec sa má tak, že by som to chcel zvládnuť svojpomocne )
    Hľadám ľudí, ktorí by mi pomohli prehrýznuť sa cez začiatky a uviesť ma do "života" a trpezlivo pri mne vydržali až kým sa mi to ozrejmí. Či už cez poradu, alebo priamo cez e-mail.
    Takže zatiaľ ďakujem všetkým!!!
    Nuž milý konateľ - v profile nemáš v čom robíš - ale musím reagovať na tento tvoj elán - nech ti len vydrží a podnikania sa ti darí , no s účtovníctvom a ekonomikou, pokiaľ v tejto oblasti skúsenosti nemáš by som si nezahrávala - je nás tu kopec učtovníkov a ekonómov a každý jeden by mohol dlho písať o čom účtovníctvo je..., vôbec nejde len o pár čísiel hodených do SW !, pri podnikaní taktiež nejde len o účtovanie, ide o milión drobností - povinností o ktorých musíš vedieť a plniť ich... bolo by to na dlhé písanie.
    Ja by som určite túto oblasť buď podchytila kvalitným školením (isto viac ako 1-2 dňovým), učením sa - určite nie však len formou o akú žiadaš a ak nie je čas, zverila by som sa do rúk odborníka aspoň v začiatkoch, nakoľko celé podnikanie môže skrachovať na neznalosti a nevedomosti, hoci elánu je dosť a môžem ti garantovať, že ak sa chceš živiť a venovať podnikaniu na učenie sa účtovníctva čas nebude a veci budú stáť a problémy sa kopiť...
    možno som ti moc nepomohla, (čím samozrejme navylučujem že ti Poraďáci nebudeme radiť, fandiť a pomáhať) ale možno je toto tá správna rada.
    takže držím palce

    RoxDex je offline (nepripojený) RoxDex

    RoxDex
    ...áno, viem žč to nie je jednoduché. Nechcem navigáciu milimeter za milimetrom, ale skôr usmerňovanie typu "preštuduj si to, teraz toto, nezabudni urobiť tamto" plus odpovede na časté otázky.
    Ale ďakujem aj za také názory ako je ten Tvoj.
    Stále si myslím, že sa to dá zvládnuť. Som človek, ktorý rád vidí do problematiky. Činnosť plánujem začať tak do 2 mesiacov, čo zas nie je tak málo času na učenie...

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    RoxDex
    ...áno, viem žč to nie je jednoduché. Nechcem navigáciu milimeter za milimetrom, ale skôr usmerňovanie typu "preštuduj si to, teraz toto, nezabudni urobiť tamto" plus odpovede na časté otázky.
    Ale ďakujem aj za také názory ako je ten Tvoj.
    Stále si myslím, že sa to dá zvládnuť. Som človek, ktorý rád vidí do problematiky. Činnosť plánujem začať tak do 2 mesiacov, čo zas nie je tak málo času na učenie...
    tak začni pozorne touto krásnou témou - ozaj vypracovaná a prospešná - vytlačiť a študovať : http://www.porada.sk/t8703-svokrina-...light=svokrina

    RoxDex je offline (nepripojený) RoxDex

    RoxDex
    sway
    tak začni pozorne touto krásnou témou - ozaj vypracovaná a prospešná - vytlačiť a študovať : http://www.porada.sk/t8703-svokrina-...light=svokrina
    ...ďakujem vrhám sa na to!

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    RoxDex
    l zvládnuť svojpomocne )
    Hľadám ľudí, ktorí by mi pomohli prehrýznuť sa cez začiatky a uviesť ma do "života" a trpezlivo pri mne vydržali až kým sa mi to ozrejmí. Či už cez poradu, alebo priamo cez e-mail.
    Takže zatiaľ ďakujem všetkým!!!
    Môj osobný názor je , že zvládnuť podvojné účtovníctvo a všetko čo s tým súvisí svojpomocne, ak chceš založiť už s.r.o. v priebehu krátkeho času sa nedá. Možno každý ako tak zaúčtuje tých niekoľko operácií, ale keď sa posadí pred prvú Súvahu.....atď. atď.

    Možno Ťa prekvapí moja otázka, ale máš Ty záujem trpezlivo až do samého pochopenia odovzdať svoje know-how na svoju prácu len tak?...

    To, že sa to robí na Porade je len preto, ako tu raz myslím niekto napísal, že je to stretnutie ľudí tretieho druhu...

    Píšem aj preto, že poslednú dobu sa stále viac a viac stretávam s postojmi "veď účtovníctvo zvládne každý" ešte aj popri svojich iných povinnostiach a už nevládzem ďalej mlčky počúvať tieto názory, najmä keď tu vôbec nejde len o účtovníctvo....ale o mnoho a mnoho iných vedomostí...

    RoxDex je offline (nepripojený) RoxDex

    RoxDex
    evina
    Môj osobný názor je , že zvládnuť podvojné účtovníctvo a všetko čo s tým súvisí svojpomocne, ak chceš založiť už s.r.o. v priebehu krátkeho času sa nedá. Možno každý ako tak zaúčtuje tých niekoľko operácií, ale keď sa posadí pred prvú Súvahu.....atď. atď.

    Možno Ťa prekvapí moja otázka, ale máš Ty záujem trpezlivo až do samého pochopenia odovzdať svoje know-how na svoju prácu len tak?...

    To, že sa to robí na Porade je len preto, ako tu raz myslím niekto napísal, že je to stretnutie ľudí tretieho druhu...

    Píšem aj preto, že poslednú dobu sa stále viac a viac stretávam s postojmi "veď účtovníctvo zvládne každý" ešte aj popri svojich iných povinnostiach a už nevládzem ďalej mlčky počúvať tieto názory, najmä keď tu vôbec nejde len o účtovníctvo....ale o mnoho a mnoho iných vedomostí...
    ...áno, ale minimálne v tom získam celkom slušný prehľad, čo mi pomôže kontrolovať prácu iných a viesť svoju firmu skutočne zodpovedne...

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    RoxDex
    ...áno, ale minimálne v tom získam celkom slušný prehľad, čo mi pomôže kontrolovať prácu iných a viesť svoju firmu skutočne zodpovedne...
    Áno tak to je a budeš mať dobrú bázu na komunikovanie so svojím ekonómom, ktorému by som zverila účtovníctvo a všetko čo s tým súvisí

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.