Zavrieť

Porady

Nezaradený majetok

Pri kontrole položiek na účete 042 som našla zaúčtované tlačiarne a prístroje, ktoré boli zakúpené v roku 1996 a neboli zaradené, teda ani odpisované. Poradí mi niekto ako to mám odúčtovať????

Steffi
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    Účet v predchádzajúcich uzávierkach si nik nevšímal? To len na okraj.
    Začal by som ich odpisovať, zaradil by som ich.

    Steffi je offline (nepripojený) Steffi

    Steffi
    STRELEC
    Účet v predchádzajúcich uzávierkach si nik nevšímal? To len na okraj.
    Začal by som ich odpisovať, zaradil by som ich.
    Čístím účto po mojej predchodkyni. Len vyzerá to tak, že majetok vo firme už nieje. Lepšie povedané nedá sa nájsť. čo v tom prípade?

    Steffi

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    [quote=STRELEC] .... Začal by som ich odpisovať, zaradil by som ich.
    Predaj by bol možno tiež vhodným riešením, ale u neplatcu priechodnejším.

    Steffi je offline (nepripojený) Steffi

    Steffi
    [quote=STRELEC]
    STRELEC
    .... Začal by som ich odpisovať, zaradil by som ich.
    Predaj by bol možno tiež vhodným riešením, ale u neplatcu priechodnejším.
    Sme veľká firma, vlastník je FNM a všetko čo sa predáva musí ísť cez predstavenstvo. Neviem či nájdem niekoho kto mi podpíše zaraďovací protokol.
    Radšej by som to niekde odúčtovala.

    Steffi

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    [quote=Steffi]
    STRELEC

    Sme veľká firma, vlastník je FNM a všetko čo sa predáva musí ísť cez predstavenstvo. Neviem či nájdem niekoho kto mi podpíše zaraďovací protokol.
    Radšej by som to niekde odúčtovala.

    Steffi
    Vlastník FNM, teda možno sa jedná o neplatiteľa DPH, urobila by som zápis cez inventarizačnú, resp. škodovú komisiu a nezaradený majetok "zniesla" zo sveta. Majetok nemáš, odpisy si neúčtovala, odpisovať by tu asi nebolo moc čo, aj keď u platiteľa by to asi bolo najschodnejšie. Ale za toľké roky už tie tlačiarne sú asi niekde úplne inde, možno boli aj darované, alebo zničené...
    Ešte ma napadá, nie sú zápisy z inventúr, nikde nechýbal majetok, ktorý bol zakúpený z FNM? Možno by si tam niečo našla.

    Steffi je offline (nepripojený) Steffi

    Steffi
    [quote=ondrejvla]
    Steffi

    Vlastník FNM, teda možno sa jedná o neplatiteľa DPH, urobila by som zápis cez inventarizačnú, resp. škodovú komisiu a nezaradený majetok "zniesla" zo sveta. Majetok nemáš, odpisy si neúčtovala, odpisovať by tu asi nebolo moc čo, aj keď u platiteľa by to asi bolo najschodnejšie. Ale za toľké roky už tie tlačiarne sú asi niekde úplne inde, možno boli aj darované, alebo zničené...
    Ešte ma napadá, nie sú zápisy z inventúr, nikde nechýbal majetok, ktorý bol zakúpený z FNM? Možno by si tam niečo našla.
    Majetok nebol zakúpený z FNM, ten bol zakúpený firmou, ktorá bola existovala v tom čase. Pri iventúre vždy to niekto podpísal. Teraz som to začala všetko preverovať.

    Steffi

    adato je offline (nepripojený) adato

    adato
    Podľa mňa je potrebné zaúčtovať zmarenie investície - 04/5-do nedaňových výdavkov. Odpisovať takú starú techniku, ktorá by už bola asi nepoužiteľná a navyše ju ani nevyužívate je dosť riskantné. Podkladom k tomu by mal byť zápis z inventúry účtu 04, v ktorom by bol popísaný zistený stav a rozhodnutie.

    andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

    andrej_rv
    Súhlasím s predchádzajúcim príspevkom, že majetok treba na základe inventúry vyradiť. Vzhľadom na citát
    Len vyzerá to tak, že majetok vo firme už nieje. Lepšie povedané nedá sa nájsť. čo v tom prípade ?
    ide skôr o inventúrne manko ako zmarenú investíciu. Manká a škody na obstarávanom (resp. ešte nezaradenom) dlhodobom majetku sa v zmysle § 36 ods. 6 a § 68 ods. 8 Postupov PÚ účtujú 549/04x.
    Naposledy upravil andrej_rv : 16.02.07 at 16:12

    Manilla je offline (nepripojený) Manilla

    žena Manilla
    Prebrala som účto s tým, že robím Dp za rok 2006 pre s.r.o., kt. vznikla 01.06.2006, živnostník prešiel na s.r.o. a s tým aj jeho majetok. Zistila som, podla vstupnej súvahy, ze na 022 / v poč. stavoch/ mam zauctovanu sumu, súcet ZC majetku z FO- asi 9 druhov majetku / nič s tým nebolo robené vôbec/. Našla som si supis tohto majetku so ZC.... Chcem sa spytat, ako mam teraz doodpisovať ten majetok? / teda vlastne malo sa pokračovať v odpsovaní/... tie ZC pri ukončení FO mám brať ako vstupne ceny pre odpisovanie v sro? Poradte mi prosim, co s tym majetkom

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.