Zavrieť

Porady

Nezdan. čiastka na manželku

Prosím, manželka má príjem zo záv. činnosti, príjem z podnikania a príjem z prenájmu a tento príjem nedosiahol sumu 90816,-Sk. Podala DP typ B. Manžel si chce uplatniť rozdiel manželkiných príjmov vo svojom ročnom zúčtovaní. Aké doklady je potrebné doložiť ? Prefotené daňové? Je to sdúrne. Moc, moc ďakujem.
Usporiadat
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Terezap Pozri príspevok
Prosím, manželka má príjem zo záv. činnosti, príjem z podnikania a príjem z prenájmu a tento príjem nedosiahol sumu 90816,-Sk. Podala DP typ B. Manžel si chce uplatniť rozdiel manželkiných príjmov vo svojom ročnom zúčtovaní. Aké doklady je potrebné doložiť ? Prefotené daňové? Je to sdúrne. Moc, moc ďakujem.
manžel požiada zamestnávateľa podaním "Žiadosti" o vykonanie výpočtu dane...., kde v časti 2 uvedie úhrn príjmov manželky a uplatňovaný rozdiel medzi jej príjmami a NČ. Nie je povinný priložiť žiadne doklady, podpisom žiadosti vyjadruje svoju zodpovednosť za uvedené údaje...

Poupravím, nakukla som do zákona a k 1.1.2007 je tu zmenená formulácia:
a čestným vyhlásením o výške vlastného príjmu manželky (manžela),...

Takže priloží to čestné vyhlásenie manželky


1/ Nárok na zníženie základu dane preukazuje zamestnanec zamestnávateľovi, ktorý je platiteľom dane,
a) predložením dokladu preukazujúceho oprávnenosť nároku na uplatnenie nezdaniteľnej časti základu dane podľa § 11 ods. 3 a 4 vystaveného oprávneným subjektom a čestným vyhlásením o výške vlastného príjmu manželky (manžela),
Naposledy upravil evina : 12.02.07 at 22:30
0 0
Terezap Terezap

Terezap je offline (nepripojený) Terezap

Ďakujem veľmi pekne. To som skutočne nevedela.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Terezap Pozri príspevok
Ďakujem veľmi pekne. To som skutočne nevedela.
Tereza opravila som to /nevymazala/, aby som si bola istá, že si to znovu prečítala.

P.s. nechala som sa uniesť podním samotného DPPridaj aspoň súhlas, že si to zaregistrovala
Naposledy upravil evina : 12.02.07 at 22:30
0 0
Trini Trini

Trini je offline (nepripojený) Trini

evina Pozri príspevok
manžel požiada zamestnávateľa podaním "Žiadosti" o vykonanie výpočtu dane...., kde v časti 2 uvedie úhrn príjmov manželky a uplatňovaný rozdiel medzi jej príjmami a NČ. Nie je povinný priložiť žiadne doklady, podpisom žiadosti vyjadruje svoju zodpovednosť za uvedené údaje...

Poupravím, nakukla som do zákona a k 1.1.2007 je tu zmenená formulácia:
a čestným vyhlásením o výške vlastného príjmu manželky (manžela),...

Takže priloží to čestné vyhlásenie manželky


1/ Nárok na zníženie základu dane preukazuje zamestnanec zamestnávateľovi, ktorý je platiteľom dane,
a) predložením dokladu preukazujúceho oprávnenosť nároku na uplatnenie nezdaniteľnej časti základu dane podľa § 11 ods. 3 a 4 vystaveného oprávneným subjektom a čestným vyhlásením o výške vlastného príjmu manželky (manžela),
Ak som to dobre pochopila, tak je potrebné predložiť zamestnávateľovi potvrdenie o príjme a aj čestné vyhlásenie alebo len čestné vyhlásenie (ak sa mýlim, opravte ma).
0 0
RenataK RenataK

RenataK je offline (nepripojený) RenataK

Trini Pozri príspevok
Ak som to dobre pochopila, tak je potrebné predložiť zamestnávateľovi potvrdenie o príjme a aj čestné vyhlásenie alebo len čestné vyhlásenie (ak sa mýlim, opravte ma).
Iba čestné vyhlásenie manželky (a) o výške vlastného príjmu.
0 0
Trini Trini

Trini je offline (nepripojený) Trini

Existuje aj formulár čestného vyhlásenia alebo ho stačí napísať jednoducho na počítačí vo Worde?

Ďakujem za odpoveď.
Naposledy upravil Trini : 13.02.07 at 11:51 Dôvod: otáznik
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

Trini Pozri príspevok
Existuje aj formulár čestného vyhlásenia alebo ho stačí napísať jednoducho na počítačí vo Worde?

Ďakujem za odpoveď.
jednoducho napíš vo worde
0 0
Trini Trini

Trini je offline (nepripojený) Trini

Ďakujem za skorú odpoveď.
0 0
JDM JDM

JDM je offline (nepripojený) JDM

ôžem takú doplňujúcu? Ak mám manželku na materskej, bez akéhokoľvek iného príjmu a ja si robím DP"A", tak si úľavu asi nemôžem uplatniť, však?
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

JDM Pozri príspevok
ôžem takú doplňujúcu? Ak mám manželku na materskej, bez akéhokoľvek iného príjmu a ja si robím DP"A", tak si úľavu asi nemôžem uplatniť, však?

Môžeš. Materský príspevok sa ráta do príjmu manželky na tieto účely ale rodičovský príspevok už nie.
Tak si môžeš uplatniť 90816 pokiaľ mala v roku 2006 rodičovský príspevok a 90816 - materská pokiaľ mala materskú.
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

Materská je príjmom manželky, rodičovský príspevok je štátna sociálna
dávka , ktorá sa nepovažuje za príjem pri zohľadnení nezdanit. čiastky
na manželku. V každom prípade treba ju uplatniť.
0 0
jaahodna jaahodna

jaahodna je offline (nepripojený) jaahodna

Môžem sa aj ja opytať? ja som bola v roku 2006 - január zamestnaná, príjem cca 15000,-, feb-júl na materskej dovolenke, prijem cca 66000,-, august-december rodic.dovolenka, cize prijem 0,-. takze celorocny prijem mam 81000,-. urobim si DP-A a uplatnim si na seba nezdan.ciastku 90.816,- to je jasne. a otazka - MOZE SI AJ MANZEL SZCO NA MNA UPLATNIT NEZDAN.CIASTKU V SUME 90816-81000,-???CIZE 9816,-??? DAKUJEM ZA ODPOVED.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

jaahodna Pozri príspevok
Môžem sa aj ja opytať? ja som bola v roku 2006 - január zamestnaná, príjem cca 15000,-, feb-júl na materskej dovolenke, prijem cca 66000,-, august-december rodic.dovolenka, cize prijem 0,-. takze celorocny prijem mam 81000,-. urobim si DP-A a uplatnim si na seba nezdan.ciastku 90.816,- to je jasne. a otazka - MOZE SI AJ MANZEL SZCO NA MNA UPLATNIT NEZDAN.CIASTKU V SUME 90816-81000,-???CIZE 9816,-??? DAKUJEM ZA ODPOVED.
Áno, môže si uplatniť rozdiel medzi tvojími príjmami a NČ, presne tak ako píšeš.
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

jaahodna Pozri príspevok
Môžem sa aj ja opytať? ja som bola v roku 2006 - január zamestnaná, príjem cca 15000,-, feb-júl na materskej dovolenke, prijem cca 66000,-, august-december rodic.dovolenka, cize prijem 0,-. takze celorocny prijem mam 81000,-. urobim si DP-A a uplatnim si na seba nezdan.ciastku 90.816,- to je jasne. a otazka - MOZE SI AJ MANZEL SZCO NA MNA UPLATNIT NEZDAN.CIASTKU V SUME 90816-81000,-???CIZE 9816,-??? DAKUJEM ZA ODPOVED.

Áno môže
0 0
jaahodna jaahodna

jaahodna je offline (nepripojený) jaahodna

Velmi dakujem za rychle odpovede. pekny den
0 0
liduska liduska

liduska je offline (nepripojený) liduska

Moja najčerstvejšia skúsenosť: Ak si chcel manžel uplatniť nezd. čiastku na manželku ktorá je SZČO a mala príjem len 60 000 sk, tak potreboval priniesť na mzdové oddelenie do práce daňové priznanie manželky potvrdené daň. úradom že to bolo na DU už odovzdané a potvrdenie zo soc.poisťovne, že nepoberala nem.dávky.Toto od neho vyžadovala pracovníčka mzdovej účtárne.
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

liduska Pozri príspevok
Moja najčerstvejšia skúsenosť: Ak si chcel manžel uplatniť nezd. čiastku na manželku ktorá je SZČO a mala príjem len 60 000 sk, tak potreboval priniesť na mzdové oddelenie do práce daňové priznanie manželky potvrdené daň. úradom že to bolo na DU už odovzdané a potvrdenie zo soc.poisťovne, že nepoberala nem.dávky.Toto od neho vyžadovala pracovníčka mzdovej účtárne.

chudák zamestnanec
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

na materskej ? alebo na rodičovskom príspevku? je to veľký rozdiel.
0 0
liduska liduska

liduska je offline (nepripojený) liduska

ermon Pozri príspevok
na materskej ? alebo na rodičovskom príspevku? je to veľký rozdiel.
Myslíš či manželka bola na materskej alebo na rod.???? Ani jedno ani druhé chceli potvrdenie že nebrala dávky počas práceneschopnosti.Čiže že nebola PN.
0 0
tedd tedd

tedd je offline (nepripojený) tedd

Co v to pripade, ak je manzelka szco , jej prijem 80000 sk ,manzel tiez szco ,moze si manzel uplatnit nz na aj na seba aj na manzelku ? Na seba 90816 ana manzelku 10816 ?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať