Zavrieť

Porady

daňové priznanie

Dobrý deň
mame otázky, ktoré sa tykajú ročného zučtovania dane a daňového priznania za rok 2006.

1. otázka
Čo robiť? Robil som popri vysokej škole 3 mesiace v slovenskej firme na dohodu o brigadnicej činnosti a po škole som hneď odišiel do Českej republiky a mám tu hlavný pracovný pomer od 3.7.2006, kde a či mám podať daňové priznanie?

2. otázka
Bývala kolegyňa robila u nás v januári 2006, potom odišla na úrad práce a od mája začala robiť v Anglicku. Má podávať daňové priznanie? Čo k tomu treba, treba doložiť aj príjmy z Anglicka? Ako sa to robí? Prosím poraďte, taký prípad mám prvykrát, nikdy som nerobila daňové priznanie, keď bol niekto zamestnaný v zahranicí.

3.otázka
Treba podávať daňové priznanie FO, keď mal základ dane od dvoch zamestnávateľov v celkovej výške 54 303 Sk a od októbra 2006 bol evidovaný na ÚP. Ak správne počítam tak mi vychádza daň 0.
Musí podať?

4.otázka
Ak si zamestnanec platí sám doplnkové dôchodkové poistenie, môžem to zarátať do ročného zúčtovania preddavkov na daň do nezdaniteľnej časi po c) zaplatené a uplatnené príspevky na doplnkové dôchodkové sporenie?

Budem rada, ak mi odpoviete na moje otázky, vopred Vám ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    vrbovnica Pozri príspevok
    Dobrý deň
    mame otázky, ktoré sa tykajú ročného zučtovania dane a daňového priznania za rok 2006.

    1. otázka
    Čo robiť? Robil som popri vysokej škole 3 mesiace v slovenskej firme na dohodu o brigadnicej činnosti a po škole som hneď odišiel do Českej republiky a mám tu hlavný pracovný pomer od 3.7.2006, kde a či mám podať daňové priznanie?
    Doplň - kde máš trvalý pobyt. od toho sa odvinie ďalšia odpoveď.
    2. otázka
    Bývala kolegyňa robila u nás v januári 2006, potom odišla na úrad práce a od mája začala robiť v Anglicku. Má podávať daňové priznanie? Čo k tomu treba, treba doložiť aj príjmy z Anglicka? Ako sa to robí? Prosím poraďte, taký prípad mám prvykrát, nikdy som nerobila daňové priznanie, keď bol niekto zamestnaný v zahranicí.
    Prečítaj si napr. túto tému
    http://www.porada.sk/t21446-danove-p...light=anglicka
    v prípade potreby sa pýtaj ďalej

    3.otázka
    Treba podávať daňové priznanie FO, keď mal základ dane od dvoch zamestnávateľov v celkovej výške 54 303 Sk a od októbra 2006 bol evidovaný na ÚP. Ak správne počítam tak mi vychádza daň 0.
    Musí podať?
    Áno
    4.otázka
    Ak si zamestnanec platí sám doplnkové dôchodkové poistenie, môžem to zarátať do ročného zúčtovania preddavkov na daň do nezdaniteľnej časi po c) zaplatené a uplatnené príspevky na doplnkové dôchodkové sporenie?
    Áno, rpi slpnení všetkých podmienok ...
    Budem rada, ak mi odpoviete na moje otázky, vopred Vám ďakujem.
    Odpovede sú červeným.

    vrbovnica je offline (nepripojený) vrbovnica

    vrbovnica
    1. otázka - trvalý pobyt ma na slovensku
    2. otázka - musí pýtať nejaké tlačivo z anglicka, robí sa nejaký prepočet, fakt vôbec netuším ako na to...
    inač ďakujem.....

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    K 1.otázke
    http://www.porada.sk/t40832-praca-v-...tml#post388757

    K Anglicku - najlepšie by boli výplatné pásky ...
    Podľa zmluvy o zamedzení dvojitého zdanenia medzi SR a Spojeným kráľovstvom VB a Severného Írska sú príjmy zo zdrojov v zahraničí zo zdanenia vyňaté, tzn. iba sa v DP uvedú , vypočíta sa daňová povinnosť z celosvetových príjmoch a následne sú zo zdanenia vyňaté a daňová povinnosť je prepočítaná iba na slovenské príjmy....

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.