Zavrieť

Porady

kolko pytat za JU

ahoj.
chcem sa spýtat kolko pytat za vedenie jednoducheho učtovníctva.
robim penazny dennik a cestovné príkazy plus danové priznanie.
neviem či sa pýta za položku alebo ako.
a kolko si vypytat za cestaky?
pišem cestu na každy den, takze toho nie je malo

ocenim kazdu radu.
Usporiadat
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
dadia1 Pozri príspevok
ahoj.
chcem sa spýtat kolko pytat za vedenie jednoducheho učtovníctva.
robim penazny dennik a cestovné príkazy plus danové priznanie.
neviem či sa pýta za položku alebo ako.
a kolko si vypytat za cestaky?
pišem cestu na každy den, takze toho nie je malo

ocenim kazdu radu.

Pozri sa na tento link:

http://www.porada.sk/t2956-posuskajt...po%B9u%B9kajte
0 0
vrto007 vrto007

vrto007 je offline (nepripojený) vrto007

Záleží na regióne v ktorom pôsobíš a konkurencii.Keď si preštuduješ vyššieuvedený link, zohľadníš faktory,ktoré som uviedol v prvej vete, budeš sa vedieť oceniť.
Naposledy upravil vrto007 : 15.02.07 at 11:20
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
vrto007 Pozri príspevok
Záleží na regióne v ktorom pôsobíš a konkurencii.Keď si preštuduješ vyššieuvedený link, zohľadníš faktory,ktoré som uviedol v prvej vete, a časový faktor /diskusia je z konca roka 2004/, budeš sa vedieť oceniť.
Sú tam príspevky aj z r.2005,2006 a 2007.
0 0
dadia1 dadia1

dadia1 je offline (nepripojený) dadia1

no ludia, tam je teda toho popísaného !!!!!!

čitala som ani neviem ako dlho. ale snad z toho niečo vyberiem.
vdaka
a pekný valentínsky dník prajem všetkým zalúbeným aj nezalúbeným
0 0
dracica dracica

dracica je offline (nepripojený) dracica

koľko pýtať ??? no koľko ti dajú
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

dracica Pozri príspevok
koľko pýtať ??? no koľko ti dajú
To by sme asi bývali na ulici a pomreli od hladu....
0 0
dracica dracica

dracica je offline (nepripojený) dracica

evina Pozri príspevok
To by sme asi bývali na ulici a pomreli od hladu....
Ja viem je to bieda stále sa budú sťažovať, treba robiť kompromisy
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

dracica Pozri príspevok
Ja viem je to bieda stále sa budú sťažovať, treba robiť kompromisy
Robia Ti kompromisy pri predaji chleba?
0 0
Martin Mocko Martin Mocko

Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac
Máš dve možnosti. Buď si to skús odhadnúť časovo a prepočítaj koľko čoho urobíš za hodinu.
Alebo pozri na nete, aké majú cenníky v tvojom okolí FO, ktoré robia účto normáln na živnosť... Nepozeraj účtovné firmy - tie živia i konateľov a ich deti. Pozri radšej malých živnostníkov.

Ale vpodstate uprednostnil by som trhové hospodárstvo - výpýtaj viac a potom daj 10% zľavu - na niektorých podnikateľov to dosť zaberá
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
machinak Pozri príspevok
Máš dve možnosti. Buď si to skús odhadnúť časovo a prepočítaj koľko čoho urobíš za hodinu.
Alebo pozri na nete, aké majú cenníky v tvojom okolí FO, ktoré robia účto normáln na živnosť... Nepozeraj účtovné firmy - tie živia i konateľov a ich deti. Pozri radšej malých živnostníkov.

Ale vpodstate uprednostnil by som trhové hospodárstvo - výpýtaj viac a potom daj 10% zľavu - na niektorých podnikateľov to dosť zaberá
PRipájam sa. Vždy treba dať cenu o niečo vyššiu ako v skutočnosti chceš dostat, aby človek mal priestor na zjednávanie. Keď hneď dáš cenu ktoru chceš aj dostať klient bude chcieť tlačiť smerom dole.
0 0
rastom rastom

rastom je offline (nepripojený) rastom

Povedz si za kolko napr. za hodinu sa Ti to vôbec oplatí robiť.
Dostaneš nejakú minimálnu sumu dokopy.
Potom si spočítaj počet položiek v PD a vynásob cenou za položku.
k tomu pripočítaj počet cest. príkazov x cena za príkaz.
Prípadne dalšie úkony.
A dostaneš druhú sumu.
Ich porovnaním zistíš či sa Ti to vôbec oplatilo... a zvol kompromis.
Som Ti teraz pomohol, čo?
A za vyplnenie DP+ výkazov si daj paušál...
Minimálne 30-45 minut Ti bude trvať ich vypísanie.
A nezabudni na nejakú sumičku za poradenstvo.
(Ved si predsa na telefóne)
0 0
AHA AHA

AHA je offline (nepripojený) AHA

ono možto bude trocha mimo témy ale po vzore advokátov, notárov
a lekárov by sme aj my účtovníci mali mať nejaké všeobecné cenníky od ktorých je možno sa odraziť. Nakoľko cenovo to nepreháňam ale niektorý tiež kvázi účtovníci (prípadne absolventi) idú cenovo veľmi nízko aspoň tu na východe veď predsa nemôže mať niekto so základným vzdelaním bez zodpovednosti taký istý alebo lepší príjem ako niekto kto zodpovedá za účto.
Pri nákladoch na poistky, školenia, literatúru atď. sa mi to niekedy vidí nerentabilné.
Ja som si tu na porade pomohla s mnohými problémami a možno by bolo celkom dobré ak by sme tu
vytvorili nejaký všeobecný cenník, ktorý by dosť pomohol začiatočníkom v podnikaní aby nepýtali
príliš málo a tým strácame aj my ktorý podnikáme dlhšie a vieme niečo už aj o prevádzkových nákladoch firmy. ( veď za vedomosti by sa malo tiež platiť )
Naposledy upravil AHA : 14.02.07 at 13:43
0 0
rastom rastom

rastom je offline (nepripojený) rastom

AHA Pozri príspevok
ono možto bude trocha mimo témy ale po vzore advokátov, notárov
a lekárov by sme aj my účtovníci mali mať nejaké všeobecné cenníky od ktorých je možno sa odraziť. Nakoľko cenovo to nepreháňam ale niektorý tiež kvázi účtovníci (prípadne absolventi) idú cenovo veľmi nízko aspoň tu na východe veď predsa nemôže mať niekto so základným vzdelaním bez zodpovednosti taký istý alebo lepší príjem ako niekto kto zodpovedá za účto.
Pri nákladoch na poistky, školenia, literatúru atď. sa mi to niekedy vidí nerentabilné.
Ja som si tu na porade pomohla s mnohými problémami a možno by bolo celkom dobré ak by sme tu
vytvorili nejaký všeobecný cenník, ktorý by dosť pomohol začiatočníkom v podnikaní aby nepýtali
príliš málo a tým strácame aj my ktorý podnikáme dlhšie a vieme niečo už aj o prevádzkových nákladoch firmy. ( veď za vedomosti by sa malo tiež platiť )
1. bolo by to pekné..
2. Nemám rád cenníky!
Trh určí cenu! ) - on je na to nejlepší
Taký "tiežučtovníci" skončia skor ako začnú..
alebo ked príde kontrola klientovi
A všetci vieme, že nejde len o to zúčtovať to. Ide o to zúčtovať to dobre,
poradiť a usmerniť klienta a poskytnúť mu službu navyše.
A ked mu to nedôjde, tak vyčísliť, že koľko ušetril !
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

rastom Pozri príspevok
A ked mu to nedôjde, tak vyčísliť, že koľko ušetril !
Stalo sa mi párkrát, že to aj tak nepochopil. Alebo sa aspom tváril, že to je samozrejmé, keď mu šetrím peniaze. Veď si ma na to platí!!!
0 0
AHA AHA

AHA je offline (nepripojený) AHA

rastom Pozri príspevok
1. bolo by to pekné..
2. Nemám rád cenníky!
Trh určí cenu! ) - on je na to nejlepší
Taký "tiežučtovníci" skončia skor ako začnú..
alebo ked príde kontrola klientovi
A všetci vieme, že nejde len o to zúčtovať to. Ide o to zúčtovať to dobre,
poradiť a usmerniť klienta a poskytnúť mu službu navyše.
A ked mu to nedôjde, tak vyčísliť, že koľko ušetril !
Tie ceny by mali byť len orientačné vieš zabehnutých sa to netýka ja tiež nejaký ten rok mám stálu solventnú klientelu ale doplácajú na to taký ktorý ešte stálu klientelu nemajú a majú vedemosti. Asi by som oponovala s tým, že tý tiež účtovníci skončia skôr než začnú, práve pri týchto si klient pokazí mienku o účtovníkoch a práve takým sa väčšinov prepečie všetko.
0 0
AHA AHA

AHA je offline (nepripojený) AHA

machinak Pozri príspevok
Máš dve možnosti. Buď si to skús odhadnúť časovo a prepočítaj koľko čoho urobíš za hodinu.
Alebo pozri na nete, aké majú cenníky v tvojom okolí FO, ktoré robia účto normáln na živnosť... Nepozeraj účtovné firmy - tie živia i konateľov a ich deti. Pozri radšej malých živnostníkov.

Ale vpodstate uprednostnil by som trhové hospodárstvo - výpýtaj viac a potom daj 10% zľavu - na niektorých podnikateľov to dosť zaberá
Myslým, že tie ceny iných firiem sa nedozvie len tak, ja som ich dozvedela iba keď som nejaké firmy preberala na účtovanie tie cenníky si každý stráži
veď aj tu na porade nikto nepride s tým, že ak si spočítaš náklady tak za položku v JU zober trebars a teraz tresnem 25,-Sk ani ja som neporušila tradíciu a tiež som neuveiedla ceny takže tvoriť ceny podľa konkurencie sa dá iba ak máš k nim prístup. A práve o to asi tým pýtajúcim sa asi ide lebo nevedie od čoho tú cenu tvoriť.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Na internete je dostatočný počet strán účtovných agentúr, ktoré uvádzajú aj svoje ceny.
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

Ja som po skúsenostiach najmä s marcovými daňovníkmi, resp. igelitkármi už tiež zaviedla cenník. Pekne na všetko cenníková cena. Samozrejeme - dohoda možná, ale v rozmedzí tak max. 10% . A za igelitku v marci 50% príplatok, týždeň pred koncom marca - 100% príplatok... Mal na to tri mesiace, aby sa s tým unúval. Keď mal čas, nájde aj peniaze...
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

Marianna01 Pozri príspevok
Ja som po skúsenostiach najmä s marcovými daňovníkmi, resp. igelitkármi už tiež zaviedla cenník. Pekne na všetko cenníková cena. Samozrejeme - dohoda možná, ale v rozmedzí tak max. 10% . A za igelitku v marci 50% príplatok, týždeň pred koncom marca - 100% príplatok... Mal na to tri mesiace, aby sa s tým unúval. Keď mal čas, nájde aj peniaze...
To sa mi páči.
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Asi by sme mali byť všetky také neúprosné ako to píše Marianna01.
0 0
Načítať ďalšie