Zavrieť

Porady

rezerva na dovolenku

Dobrý deň.

Prosím Vás o radu, už som tu surfovala, ale nenašla som to.

Naša zamestnankyňa odišla na materskú dovolenku v auguste 2005. Mala ešte nevyčerpanú dovolenku 10 dní z roku 2005. Ku koncu roka 2005 som vytvroila rezervu na túto nevyčerpanú dovolenku. Ihneď po ukončení materskej prešla na rodičovskú, dovolenku nečerpala. Za rok 2006 mala nárok na dovolenku 5 dní (do 10. 3. bola na materskej - 69 dní, od 11.3. do konca roka na rodičovskej - 296 dní). Z rodičovskej dovolenky sa plánuje vrátiť až v roku 2008. Vzhľadom k tejto skutočnosti som mala tvoriť rezervu na dovolenku ako dlhodobú? A zaúčtovať to na účty 552/451?

Ďakujem za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    JulkaT Pozri príspevok
    Dobrý deň.

    Prosím Vás o radu, už som tu surfovala, ale nenašla som to.

    Naša zamestnankyňa odišla na materskú dovolenku v auguste 2005. Mala ešte nevyčerpanú dovolenku 10 dní z roku 2005. Ku koncu roka 2005 som vytvroila rezervu na túto nevyčerpanú dovolenku. Ihneď po ukončení materskej prešla na rodičovskú, dovolenku nečerpala. Za rok 2006 mala nárok na dovolenku 5 dní (do 10. 3. bola na materskej - 69 dní, od 11.3. do konca roka na rodičovskej - 296 dní). Z rodičovskej dovolenky sa plánuje vrátiť až v roku 2008. Vzhľadom k tejto skutočnosti som mala tvoriť rezervu na dovolenku ako dlhodobú? A zaúčtovať to na účty 552/451?

    Ďakujem za radu.
    Rezervy na dovolenku sú krátkodobé- 323.

    maca88 je offline (nepripojený) maca88

    maca88
    Aj ja mam otazku k rezervam. 26.1.2006 nam odisla zamestnankyňa na MD a od 10.8.2006 ja na RD. Za rok 2006 má nárok na 20 dní dovolenky. Nevyčerpala si žiadnu dovolenku. Mám vytvoriť k 31.12.2006 rezervu aj na túto nevyčerpanú dovolenku? Aj keď viem na 100 % že bude na RD celý rok 2007? Ako ju budem rozpúšťať v priebehu roka 2007?


    Ešte raz som si to prečítala príspevky a vyšlo mi z toho, že ju musím vytvoriť k 31.12.2006, a rozpustím ju až v roku keď sa vráti po RD. Bude mi stále figurovať na 323.
    Naposledy upravil maca88 : 15.02.07 at 09:20

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.