Zavrieť

Porady

Dialničné poplatky

Prosím vás poradte mi čo mám robiť s dialničnými poplatkami z Francie,Nemecka. Doposial som sa s tým nestretla.Ako ich zúčtovať a čo s DPH? Sú platené v hotovosti. Pomoooooooc.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    uctoeva Pozri príspevok
    Prosím vás poradte mi čo mám robiť s dialničnými poplatkami z Francie,Nemecka. Doposial som sa s tým nestretla.Ako ich zúčtovať a čo s DPH? Sú platené v hotovosti. Pomoooooooc.
    Ak nie ste platiteľmi dane vo Fr. ani v D, tak celá známka je nákladom.

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    V kazdom state v EU sa clovek moze obratit na vratenie DPH. Vy si tu dialnicnu znamku kupite cez pokladnicny doklad, keby ste si pytali na pumpe FA, neviem, ci by Vam ju vystavili. Ak ano tak by Vam ju vystavili bez DPH.
    Ale ak by islo o vysoke sumy, ktore ste zaplatili v uvedenych statoch, napisala by som ziadost (poradili by Vam mozno na DU, v ktorom state, v akom meste, na akej adres, aj internet pomoze), o vratenie DPH, nakolko som platitel DPH a moj dodavatel je tiez platcom DPH.... Toto vracanie PP je zdlhave.
    (tymto sposobom vracaju aj DPH za naftu, benzin. Mozno by to chcelo hladat na porade.)

    kira je offline (nepripojený) kira

    kira
    Prosím-dialničné poplatky zaplatené v zahraničí je lepšie účtovať na 518 alebo 538 ?

    Vianocka je offline (nepripojený) Vianocka

    veselá kopa Vianocka
    kira Pozri príspevok
    Prosím-dialničné poplatky zaplatené v zahraničí je lepšie účtovať na 518 alebo 538 ?
    Účtujem na 518.

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    NA 538 - ostatné dane a poplatky sa účtujú dodatočné vyrubenia týchto daní (týkajú sa daní, odvodov, okrem daní z príjmov) za minulé roky, vrátenie DPH za min. roky ...., dodatočné vyrubenia spotrebných daní...
    - poplatky orgánom štátnej správy, miest a obcí, súdom

    Na účte 518- účtujeme všetky ostatné náklady na služby: nájomné, poštovné, dialničné poplatky....

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.