Zavrieť

Porady

vypis z DU

mozte mi prosim vas poradit jedna sa mi o vypis z danoveho priznania za ucelom pozicky no vsak jeden znami mi povedal ze mi ho mozu vystavit az po 31.3 volal som aj na DU ale pani ktora mi dvihla mi k tejto veci nevedela povedat nic. a taktiez som sa chcel opytat ci by mi DU nemal dat nieaky doklad o podani danoveho priznania??? coz sa v mojom pripade nestalo ... dakujem
Usporiadat
Luckasari Luckasari

Luckasari je offline (nepripojený) Luckasari

potvrdenie o podaní daňového priznania je súčasťou daňového priznania, toto sa malo dať potvrdiť na DÚ súčasne, keď sa daňové priznanie podávalo na DÚ

čo sa týka výpisu, po novom je to tak, že si ho každý vyhotovoval sám
a čo sa týka toho úveru, tak neviem, či sa v banke nepredkladá daňové priznanie a nie ten výpis, ale neviem to isto

neviem, či som napísala, čo ste presne to, čo ste potreboval, takže zatiaľ aspoň toľko info ...
0 0
accad accad

accad je offline (nepripojený) accad

K tomu môžem pripojiť iba cudziu skúsenosť z minulého roka. Kvôli žiadosť o príspevok z fondu rozvoja bývania podala moja známa daňové priznanie už v 15.januára 2004 za rok 2003. Kedže išlo o súbeh živnosti a príjmu zo závislej činnosti, chvíľku musela lámať mzdovú učtárku, aby jej vystavila potvrdenie za r.2003 už pred 15.januárom. Daňové priznanie aj s potvrdením od zamestnávateľa podala na DU, tam jej na kopii daňového priznania za r.2003 dali pečiatku, že overili správnosť kópie a tú podala na ŠFRB. Nakoľko príspevok dostala, tak to bola pravdepodobne v poriadku. V tomto prípade ešte vždy mala možnosť podať opravné daňové priznanie do 31.3. bez postihu, takže aj keby sa niečo ešte dodatočne vyskytlo z daňového hľadiska bol ešte čas na opravu.
0 0
saman saman

saman je offline (nepripojený) saman

Podla mna sa opytaj banky, kde ziadas o uver co presne potrebuju: ci kopiu danoveho priznania (potvrdeniu peciatkou DU) alebo vypis z danoveho priznania ci iny doklad. Ak sa skutocne jedna o Vypis z danoveho priznania, tak ten sa vyplna pre ucely poistneho (iny vypis nepoznam) a ten si vyplna aj podpisuje danovnik sam. Ja som sa osobne s nijakym osobitnym tlacivom "VYPIS z danoveho priznania", ktory by mi vydal danovy urad nestretla.
0 0
marosk marosk

marosk je offline (nepripojený) marosk

neviem ale ake by mali byt moje dalsie kroky ohladom toho potvrdenia o podani DP lebo momentalne nemam ziaden doklad o tom ze som ho vlastne podal... a ohladom tej kopii DP kedze som uz podal DP mam ist znovu tam s dalsim vyplnenym DP a nech mi ho potvrdia alebo ako ??? inak si velmi cenim vasu pomoc kedze nepodnikam dlho a vtychto veciach sa fakt nevyznam
0 0
Luckasari Luckasari

Luckasari je offline (nepripojený) Luckasari

marosk
neviem ale ake by mali byt moje dalsie kroky ohladom toho potvrdenia o podani DP lebo momentalne nemam ziaden doklad o tom ze som ho vlastne podal... a ohladom tej kopii DP kedze som uz podal DP mam ist znovu tam s dalsim vyplnenym DP a nech mi ho potvrdia alebo ako ??? inak si velmi cenim vasu pomoc kedze nepodnikam dlho a vtychto veciach sa fakt nevyznam
ak nemáš ani potvrdenú kópiu, ani ten papier (potvrdenie o podaní daňového priznania), ja by som šla na DÚ za svojou správkyňou dane, že sa mi stala taká vec, a že to nemám, aby mi ho ofotili - raz sa mi také stalo v jednej firme, a celkom nám na DÚ vyšli v ústrety, dali nám kópiu aj výpis z daňového priznania - asi v tomto prípade sa nedá ináč si pomôcť
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
marosk, ak si podával daňové priznanie poštou, tak to potvrdenie o podaní ani nemôžeš mať
toto potvrdenie sa väčšinou predkladá, iba vtedy, ak nesieš osobne daňové priznanie na DÚ - aby si mal hodnoverný doklad, že si im fakt to daňové priznanie doniesol
0 0
enter enter

enter je offline (nepripojený) enter

skúsenosť z roku 2003

Treba napísať krátku žiadosť o vydanie potvrenia, s uvedením pre aký účel potrebujete potvrdenie o podaní DP.
Za každú stranu DP pýtali cca 20 Sk kolok.
Samozrejme nie je to na počkanie vyhotovené.
0 0
marosk marosk

marosk je offline (nepripojený) marosk

ale dali vam to za ktore danove obdobie??? lebo ja som volal na DU a a nie velmi ochotna pani mi povedala ze mi moze jedine vystavit za rok 2003 za 100 sk kolok a ze za rok 2004 az po 31,3 z toho dovodu ze do toho casu mozem podat opravne DP .. neviem takze mi ostava uz len cakat do toho datumu alebo mam este nieaku moznost ako ziskat vypis alebo kopiu o danovom riznani
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
maros, za aké obdobie vlastne potrebuješ ten výpis?
0 0
marosk marosk

marosk je offline (nepripojený) marosk

vladan ale ak by som to poslal postou tak by som mal ustrizok z posty ale takto vlastne nemam nic keby nahodou sa im stratilo moje priznanie tak asi by som bol teda v riadnej kasi :-)
0 0
marosk marosk

marosk je offline (nepripojený) marosk

za 2004 vladan
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
a už máš spravené daňové priznanie za rok 2004?
0 0
marosk marosk

marosk je offline (nepripojený) marosk

ano a uz som ho aj odniesol na danovy urad
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
... kedy? a kópiu si si nenechal, a nemáš ani potvrdené prevzatie?
0 0
marosk marosk

marosk je offline (nepripojený) marosk

no podal som to v stredu.. no ved prave ze nemam, jednoducho som to tam dal a az po tom ma cuklo ze mi nic nedal ale zial to som bol uz doma :-) a teraz neviem co mam robit
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
no, v podstate má pani z DÚ pravdu, do 31.3.2005 môžeš podať ešte opravné daňové prizanie, tak asi preto ti nechce vystaviť potvrdenie.
... ale nechápem, prečo chce banka po tebe priznanie za rok 2004, keď je ešte termín na podávanie daňového priznania. Nepoviem nič, keby chcela posledné daňové priznanie, ktoré máš k dispozícii
... a na druhej strane nechápem, ako ti mohli zobrať daňové priznanie bez potvrdenia prevzatia ... ja keď som podávala DP osobne, mala som so sebou kópiu DP a správkyňa dane si otvorila ústa, že ona mi to môže potvrdiť iba na tom tlačive Potvrdenie o prevzatí ... tak ja fakt neviem
0 0
marosk marosk

marosk je offline (nepripojený) marosk

no banka chce posledne ... len ze v roku 2003 som mal dost maly danovy zaklad a neviem ci by mi v tomto pripade dali pozicku ....a co sa tyka doho danoveho priznania tak to potvrdenie je vlastne na poslednej strane ci nie ??? jaj uz som z toho vsetkeho dost zufaly ale jak sa vravi ze clovek sa uci na svojich chybach
0 0
saman saman

saman je offline (nepripojený) saman

Veduci, podla mna sa zober na danovy urad za spravkynou hod na nu sarmantny usmev a obchodnickym duchom s maximalnou pokorou jej vysvetli co potrebues (kopie danovych priznani za r. 2003, 2004). Fakt je ten, ze na to aby ti to bolo nieco platne v banke by mali byt potvrdene... a to je 20,- Sk kolok za 1 stranu (ak sa nemylim), teda stacila by peciatka (ale to by si si to musel dat potvrdit pri prevzati DU). Este sa mozes tvarit ze si stratil potvrdenia z posty. A este si zisti v banke ci nahodou nepotrebuju aj vykaz o prijmoch a vydavkovch, resp. majetku a zavazkoch aby si nechodil 2x - aspon sa mi zda, ze si zivnostnik, co ja poznam zivnostnikov tak od nich chcela banka aj spomenute vykazy. Jo a este jeden moj kamarat povedal, ze on sa nebude hrat s byrokratmi v bankach, ze si pozicia radsej od kamarata... tak mozes pouvazovat aj tymto smerom! Drzim palce!!!
0 0
accad accad

accad je offline (nepripojený) accad

Ak by všetko zlyhavalo ja by som vypísala daňové priznanie ešte raz, išla s tým na DU a podala ho proti potvrdeniu na kopii ešte raz. Ak by to vyšlo, mám potrebný doklad pre banku a daňový úrad maximálne duplicitné podanie toho istého daňového priznania. Potom by som podala do 31.3.2005 opravné daňové priznanie. Z tohto titulu sa na všetky predchádzajúce pozerá zo zákona ako za neplatné za neplatné a na účely splnenia daňovej povinnosti bude slúži to opravné a DU to nemôže finančne postihnúť.
0 0
enter enter

enter je offline (nepripojený) enter

Podľa mňa nestačí pre banku to potvrdenie, ktoré potvrdzujú pri príjímaní o prevzatí daňového prinania - tá biela časť, ale aj banka dáva tlačivo na ktorom príjem DÚ potvrdzuje.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať