Zavrieť

Porady

island-zdanenie

Ako mám zdaniť príjem zo závislej činnosti na Islande s povolením na pobyt a so zmluvou na dobu neurčitú za rok 2006, keď na Slovensku som vedený ako SZČO a s príjmami za rok 2006 a s trvalým pobytom v SR. Prosím o radu lebo o Islande nikto nevie. Má sa dať do DP alebo nie, keď je tam príjem danený 36 percentami. ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Essenc Pozri príspevok
    Ako mám zdaniť príjem zo závislej činnosti na Islande s povolením na pobyt a so zmluvou na dobu neurčitú za rok 2006, keď na Slovensku som vedený ako SZČO a s príjmami za rok 2006 a s trvalým pobytom v SR. Prosím o radu lebo o Islande nikto nevie. Má sa dať do DP alebo nie, keď je tam príjem danený 36 percentami. ďakujem
    Nakoľko máš trvalý pobyt v SR, podávaš v SR daňové priznanie z celosvetových príjmov, tzn. z príjmov v SR aj z príjmov zo zdrojov v Islandskej republike . Pre Island si daňovník s obmedzenou daňovou povinnosťou, takže daňovú povinnosť si musíš splniť v prvom rade tam, ale iba z príjmov dosiahnutých na Islande.
    Podľa článku 23 Zmluvy o zamedzení dvojitého zdanenia s Islandskou republikou ( 225/2003 Z.z.) pri zamedzení dvojitého zdanenia používame metódu zápočtu dane zaplatenej v zahraničí.
    Toľko na úvod

    abel je offline (nepripojený) abel

    abel
    Prosím Vás, kde sa dá zistiť priemerný ročný kurz islandskej koruny ISK za rok 2008?

    robin1 je offline (nepripojený) robin1

    robin1
    abel Pozri príspevok
    Prosím Vás, kde sa dá zistiť priemerný ročný kurz islandskej koruny ISK za rok 2008?

    posúvam..

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.