Zavrieť

Porady

dotácia

duchom veľmi mladá
Príjem dotácie 42.539,- Sk. Faktúra vystavená na 42 710,- Sk. Keď odpíšem záväzok 42.539,- zostane mi 171,- Sk nezúčtovaných. Ako to mám zaúčtovať?
Iveta
Usporiadat
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
Príjem dotácie : PNZD
Výdavok: VOZD / alebo ak je IM tak VNZD a potom odpisy
Preúčtovanie dotácie z PNZD na POZD / ak je IM tak spolu s odpisom
Čiže tých 171,- Ti zostane ako VOZD
0 0
ikovacikova ikovacikova

ikovacikova je offline (nepripojený) ikovacikova

duchom veľmi mladá
ekopo Pozri príspevok
Príjem dotácie : PNZD
Výdavok: VOZD / alebo ak je IM tak VNZD a potom odpisy
Preúčtovanie dotácie z PNZD na POZD / ak je IM tak spolu s odpisom
Čiže tých 171,- Ti zostane ako VOZD

Ďakujeeeem
0 0
matusa matusa

matusa je offline (nepripojený) matusa

Zacinajuca SZCO dostala 2 prispevky z UP: jeden na zacatie-ten je povinna zdokladovat, dam ako POZD, ale druhy prispevok dostala ako ciastocne invalidna osoba, a tento prispevok je nezdokladovatelny... Vdaka.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
matusa Pozri príspevok
Zacinajuca SZCO dostala 2 prispevky z UP: jeden na zacatie-ten je povinna zdokladovat, dam ako POZD, ale druhy prispevok dostala ako ciastocne invalidna osoba, a tento prispevok je nezdokladovatelny... Vdaka.
Hore je okienko "Hľadaj" treba tam vpísať slovíčko Dotácie a tam sa objavia všetky témy ohľadom dotácií , je tu už toho neúrekom .
0 0
natkov natkov

natkov je offline (nepripojený) natkov

Prosím môže sa použiť dotácia z ÚPSVaR na povinné odvody ZP a SP.

Pa - pa
0 0
garter garter

garter je offline (nepripojený) garter

natkov Pozri príspevok
Prosím môže sa použiť dotácia z ÚPSVaR na povinné odvody ZP a SP.

Pa - pa
Dotácia sa čerpá v zmysle uzavretej dohody s UPSVaR a predloženého podnikateľského zámeru. V podnikateľskom zámere sa uvadzá na čo sa bude dotácia čerpať a to je potrebné dodržať.
Po čerpaní nezabudnúť na publicitu (nalepenie nálepiek ESF na zakúpené veci)
0 0
Uľa Uľa

Uľa je offline (nepripojený) Uľa

Ospravedlňujem sa, viem že táto téma je tu rozoberaná, ale akosi mi to nie je celkom jasné:
Príjem dotácie z UP vo výške 50000.- Sk. Nakupoval sa (cez pokladňu) drobný majetok (vyčerpala sa celá suma). Dotáciu v plnej výške dám do závazkov ako PNZD. POkladničné doklady zaučtujem normálne cez VPD?
Ako preučtujem dotáciu z PNZD na POZD a čo ten záväzok?
Ďakujem
0 0
natkov natkov

natkov je offline (nepripojený) natkov

Na konci roka zaučtujeme Interným dokladom ID POZD - Rozpustenie dotácie.


PS: Pozor ak je paušal musíš celú dotáciu započítať do POZD lebo výdavky sú 40%t.z. sú zahrnuté všetký výdavky. PA PA
0 0
Uľa Uľa

Uľa je offline (nepripojený) Uľa

Ďakujem veľmi pekne.
0 0
Tatiana Tatiana

Tatiana je offline (nepripojený) Tatiana

normálka
Viem, že sa o tomto veľa už diskutovalo. Ale mám problém.
Zobrala som spracovať účtovníctvo za rok 2006 od známej-kaderníčky, ktorej bola pridelená dotácia z úradu práce vo výške 58 000 ešte v roku 2005 v októbri.
Keď som pozerala peňažný denník a daňové priznanie za daný rok 2005 táto dotácia vôbec nebola zahrnutá v záväzkoch iba zaúčtované ako VNZD taktiež všetky výdavky boli zaúčtované ako VOZD ale neboli dané do uzávierkových operácií. Táto dotácia sa ani neobjavila vo výkaze o pohľadávkach a záväzkoch. Mám podávať opravné daňové priznanie za rok 2005? A ešte jedná otázka - môže kaderníčka si odpočítať z dotáciíí aj nákup vlasovej kozmetiky, nájom a taktiež svoje poistné. Pýtala som od nej podnikateľský plán, ale bohužiaľ vraj ho nemá.
0 0
Tatiana Tatiana

Tatiana je offline (nepripojený) Tatiana

normálka
Prosím.............
0 0
Tatiana Tatiana

Tatiana je offline (nepripojený) Tatiana

normálka
Tatiana Pozri príspevok
Prosím.............
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Tatiana Pozri príspevok
Viem, že sa o tomto veľa už diskutovalo. Ale mám problém.
Zobrala som spracovať účtovníctvo za rok 2006 od známej-kaderníčky, ktorej bola pridelená dotácia z úradu práce vo výške 58 000 ešte v roku 2005 v októbri.
Keď som pozerala peňažný denník a daňové priznanie za daný rok 2005 táto dotácia vôbec nebola zahrnutá v záväzkoch iba zaúčtované ako VNZD taktiež všetky výdavky boli zaúčtované ako VOZD ale neboli dané do uzávierkových operácií. Táto dotácia sa ani neobjavila vo výkaze o pohľadávkach a záväzkoch. Mám podávať opravné daňové priznanie za rok 2005? A ešte jedná otázka - môže kaderníčka si odpočítať z dotáciíí aj nákup vlasovej kozmetiky, nájom a taktiež svoje poistné. Pýtala som od nej podnikateľský plán, ale bohužiaľ vraj ho nemá.
Doporučujem podať DDP , taktiež spolu s Výkazom o príjmoch a výdavkoch a Majetku a záväzkoch . Neviem do akej výšky bolo v danom roku čerpanie .Treba to proste prepočítať ako jej nesprávny postup účtovania ovplyvní ZD za rok 2005.

Treba pozrieť do" DOHODY" na čo konkrétne dostala dotáciu .
Naposledy upravil Zita5 : 21.02.07 at 07:57
0 0
renča1 renča1

renča1 je offline (nepripojený) renča1

:-D
Tatiana Pozri príspevok
Viem, že sa o tomto veľa už diskutovalo. Ale mám problém.
Zobrala som spracovať účtovníctvo za rok 2006 od známej-kaderníčky, ktorej bola pridelená dotácia z úradu práce vo výške 58 000 ešte v roku 2005 v októbri.
Keď som pozerala peňažný denník a daňové priznanie za daný rok 2005 táto dotácia vôbec nebola zahrnutá v záväzkoch iba zaúčtované ako VNZD taktiež všetky výdavky boli zaúčtované ako VOZD ale neboli dané do uzávierkových operácií. Táto dotácia sa ani neobjavila vo výkaze o pohľadávkach a záväzkoch. Mám podávať opravné daňové priznanie za rok 2005? A ešte jedná otázka - môže kaderníčka si odpočítať z dotáciíí aj nákup vlasovej kozmetiky, nájom a taktiež svoje poistné. Pýtala som od nej podnikateľský plán, ale bohužiaľ vraj ho nemá.
Asi si urobila preklep vo svojej otázke, pretože si napísala že prijatá dotácia z ÚP bola zahrnutá ako VNZD. Nemyslela si PNZD? A asi máš na mysli, že sa neobjavila nie vo výkaze o pohľadávkach a závazkoch ale správne má byť vo výkaze o príjme a výdavkoch a vo výkaze majetku a závazkoch.. Kaderníčka v r.2005 viedla JÚ alebo si uplatňovala pašálne výdavky.?

Bolo by dobre zistiť načo presne bola dotácia poskytnutá..
0 0
Tatiana Tatiana

Tatiana je offline (nepripojený) Tatiana

normálka
renča1 Pozri príspevok
Asi si urobila preklep vo svojej otázke, pretože si napísala že prijatá dotácia z ÚP bola zahrnutá ako VNZD. Nemyslela si PNZD? A asi máš na mysli, že sa neobjavila nie vo výkaze o pohľadávkach a závazkoch ale správne má byť vo výkaze o príjme a výdavkoch a vo výkaze majetku a závazkoch.. Kaderníčka v r.2005 viedla JÚ alebo si uplatňovala pašálne výdavky.?

Bolo by dobre zistiť načo presne bola dotácia poskytnutá..
Ďakujem dievčatá.Ospravelňujem sa za preklepy. Písala som to včera večer narýchlo a už z papierov mi šíbe. Kaderníčka za rok 2005 si viedla JÚ, neuplatňovala si paušálne výdavky. Takže keby som chcela podať DDP tak všetky príjmy a výdavky, ktoré vznikli v danom roku mi treba nanovo preúčtovať? /Ešte som DDP nerobila - takže premňa je to niečo nové/. Ale čo v tomto prípade, keď kaderníčka nemá kópiu podnikateľského plánu a ani zmluvu. Akurát má potvrdenie a schválenie tejto dotácie. A ani nevie čo tam bolo písané, načo chce túto dotáciu použiť. Čo ďalej?
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Tatiana Pozri príspevok
Ďakujem dievčatá.Ospravelňujem sa za preklepy. Písala som to včera večer narýchlo a už z papierov mi šíbe. Kaderníčka za rok 2005 si viedla JÚ, neuplatňovala si paušálne výdavky. Takže keby som chcela podať DDP tak všetky príjmy a výdavky, ktoré vznikli v danom roku mi treba nanovo preúčtovať? /Ešte som DDP nerobila - takže premňa je to niečo nové/. Ale čo v tomto prípade, keď kaderníčka nemá kópiu podnikateľského plánu a ani zmluvu. Akurát má potvrdenie a schválenie tejto dotácie. A ani nevie čo tam bolo písané, načo chce túto dotáciu použiť. Čo ďalej?
Čítaj príspevok od Garter...
http://www.porada.sk/t43554-dotacia.html#post393862
0 0
Simonab Simonab

Simonab je offline (nepripojený) Simonab

Súhlasím s dievčatami. Ja by som jej poradila zájsť na UPSVaR a poprosiť či by jej ten podnikateľský plán nemohli prefotiť. Oni ho tam určite majú založený. Upozorňujem na to, že pokiaľ nedodrží podmienky plánu a nepoužije dotáciu na to na čo bola určená, môže sa stať že peniažky bude musieť vrátiť.
0 0
renča1 renča1

renča1 je offline (nepripojený) renča1

:-D
Kaderníčka by mala vedieť o akú dotáciu ide, veď ju žiadala ona sama. Ťažko radiť, keď nevieme presne načo bola poskytnutá dotácia, ak bola poskytnutá dotácia na rozbeh (nákup na dhim, materiál, kancel.potreby...), tak nákup vlas.kozmetiky by som zahrnula do VOZD a zároveň čerpanie z dotácie do POZD do výšky výdavku. A kam a ako sa vlastne zahrnula poskytnutá dotácia v r.2005 z ÚP?
0 0
Tatiana Tatiana

Tatiana je offline (nepripojený) Tatiana

normálka
renča1 Pozri príspevok
Kaderníčka by mala vedieť o akú dotáciu ide, veď ju žiadala ona sama. Ťažko radiť, keď nevieme presne načo bola poskytnutá dotácia, ak bola poskytnutá dotácia na rozbeh (nákup na dhim, materiál, kancel.potreby...), tak nákup vlas.kozmetiky by som zahrnula do VOZD a zároveň čerpanie z dotácie do POZD do výšky výdavku. A kam a ako sa vlastne zahrnula poskytnutá dotácia v r.2005 z ÚP?
Tá predošla účtovníčka ju zahrnula iba ako PNZD a takto aj nechala. Nebolo z tejto dotácie žiadne čerpanie. Všetky výdavky boli iba zaúčtovanie ako VOZD. Žiadne uzávierkové operácie neboli urobené.Tá dotácia sa vlastne objavila iba v príjme do pokladní.
0 0
renča1 renča1

renča1 je offline (nepripojený) renča1

:-D
Ak z dotácie nebolo čerpané, tak to znamená, že dotácia bola poskytnutá na niečo iné, ako na výdavky ktoré sa účtovali do základu dane. Dôležité je zistiť načo bola dotácia poskytnutá a z nej sa odraziť... Možno účtovanie predošlej účtovníčky bolo správne, keď nezahrnula dotáciu do POZD (do výšky výdavkov) a namiesto toho ju nechala v PNZD. Potom výdavky sa nakoniec netýkali dotácie a nebola by nakoniec ani povinnosť podávať dodatočné daňové priznanie.
0 0
Načítať ďalšie