Zavrieť

Porady

živnosť

Chcem sa spýtať? od marca začínam ako živnostník nakoľko môj zamestnávateľ to vyžaduje,čo všetko ma čaká? a načo mám nárok ako SZČO?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vikinka je offline (nepripojený) vikinka

    vikinka
    Veľmi ťažká odpoveď,najprv si prečítaj poradu lebo na tvoju odpoveď je veľa možností pretože si nenapísala v akej oblasti začínaš ako živnostník,nájdeš veľa odpovedí a keď nebudeš vedieť spýtaj sa.

    Marie00 je offline (nepripojený) Marie00

    Marie00
    je to oblasť marketingu a manažmentu- budem pracovať súčastne ako asistentka riaditeľky

    ibiza je offline (nepripojený) ibiza

    ibiza
    no tak v prvom rade treba ísť na živnostenský úrad. Tam vypíšeš žiadosť o vydanie živnostenského listu, pričom v nej uvedieš aké živnosti chceš. Žiadosť vypisuj na živnostenskom úrade, aby ti tie názvy živností presne sedeli s tými, ktoré tam majú oni, lebo sa to stále obmieňa. K žiadosti potrebuješ 1.000,- Sk kolok. No a potom keď ti vydajú ŽL, ideš sa prihlásiť na daňový úrad a následne myslím aj do sociálnej poisťovne a tiež musíš navštíviť aj zdravotnú poisťovňu a nahlásiť zmenu. Odvody do ZP musíš začať odvádzať hneď do sociálnej poisťovne až v auguste po podaní prvého daňového priznania.

    Ak máš nejaké otázočky daj konkrétne.. lebo takto je toho veľa a možno z toho budeš mať mišung...

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Marie00 Pozri príspevok
    Chcem sa spýtať? od marca začínam ako živnostník nakoľko môj zamestnávateľ to vyžaduje,čo všetko ma čaká? a načo mám nárok ako SZČO?
    Nemal by vyžadovať , ale čo už narobíš . Len neviem si predstaviť , čo mu budeš fakturovať , aké služby ?
    Naposledy upravil Zita5 : 15.02.07 at 08:43

    Marie00 je offline (nepripojený) Marie00

    Marie00
    som počula,že prvý rok nemusím platiť do sociálnej poisťovni,čo je na to pravdy? a čo sa týka stravného? môžem si dať stravné lístky do nákladov?

    Zdeni je offline (nepripojený) Zdeni

    Zdeni
    Marie00 Pozri príspevok
    Chcem sa spýtať? od marca začínam ako živnostník nakoľko môj zamestnávateľ to vyžaduje,čo všetko ma čaká? a načo mám nárok ako SZČO?
    Nemáš nárok na nič, preto ťa dal na živnosť. Nemusí ti platiť za dovolenku, poskytovať ochr. prac. pomôcky, prispievať zo soc. fondu..............a o odvodoch ani nehovorím. Všetko si financuješ sama.
    ..........možno reagujem trošku podráždene, tak sa ospravedlňujem, ale toto ma vie fakt naštvať.

    Marie00 je offline (nepripojený) Marie00

    Marie00
    Ja popri tom externe študujem, najprv som bola 3 mesiace na dohodu a teraz by som mala začať na živnosť, keďže študujem externe som mala dosť problém si nájsť prácu na HPP.

    ibiza je offline (nepripojený) ibiza

    ibiza
    Presne ako hovorí zdenka... daj si na to pozor lebo ťa môžu práve takto zneužiť a nakoniec budeš ľutovať... poznám fúru takých ľudí a ja som tiež ten prípad.
    Čo sa týka odvodov do sociálky tieto začínaš platiť až po podaní prvého daňového priznania. Odvody takto začínaš platiť až od augusta za júl... čo sa stravného týka, môžeš si dať do nákladov celú sumu 89,- Sk za odpracovaný deň, pokiaľ pracuješ 5-12 hodín, ale to je ťažko dokázateľné takže jasné, že si tam dáš 89,- Sk. Buď si kúp stravné lístky alebo odkladaj bločky z reštiky.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.