Zavrieť

Porady

"Bártrové faktúry"

Dobrý deň všetkým

mám problém: preberám isté slovenské rádia a budem ich účtovať v Prahe (budem im viesť slovenske účtovníctvo) a chcem sa spýtať, či niekto z Vás nemá skúsenosti s Bártrovými faktúrami - teda napr. my Vám urobíme reklamu a Vy nám dáte napr. propagačné materiály Vašej firmy - tričká, perá atď., ktoré budú ako prípadné výhry v súťažiach na rádiách - akým sposobom sa sledujú a či zákon nejakým sposobom nariaďuje sledovanie týchto bártrov - budúcich výhier a akým sposobom sa účtujú?
Ďakujem za radu a prípadné odvolávky na príslušné zákony.
Naposledy upravil slniecko:) : 15.02.07 at 08:21
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    slniecko:) Pozri príspevok
    Dobrý deň všetkým

    mám problém: preberám isté slovenské rádia a budem ich účtovať v Prahe (budem im viesť slovenske účtovníctvo) a chcem sa spýtať, či niekto z Vás nemá skúsenosti s Bártrovými faktúrami - teda napr. my Vám urobíme reklamu a Vy nám dáte napr. propagačné materiály Vašej firmy - tričká, perá atď., ktoré budú ako prípadné výhry v súťažiach na rádiách - akým sposobom sa sledujú a či zákon nejakým sposobom nariaďuje sledovanie týchto bártrov - budúcich výhier a akým sposobom sa účtujú?
    Ďakujem za radu a prípadné odvolávky na príslušné zákony.
    My vyfakturujeme reklamné služby- 311/6.. vy nám dáte propag. materiály 5../321. Fa sa vzájomne započítajú : 321/311.

    slniecko:) je offline (nepripojený) slniecko:)

    Stále veselá holka:) slniecko:)
    Tweety Pozri príspevok
    My vyfakturujeme reklamné služby- 311/6.. vy nám dáte propag. materiály 5../321. Fa sa vzájomne započítajú : 321/311.

    diky... prave toto som potrebovala.. uz mam v tom jasno.. a treba bártry pre podklady účtovníctva i nejako špeciálne sledovať? či to stačí len pre moju potrebu?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    slniecko:) Pozri príspevok
    diky... prave toto som potrebovala.. uz mam v tom jasno.. a treba bártry pre podklady účtovníctva i nejako špeciálne sledovať? či to stačí len pre moju potrebu?
    Tak, ako iné záv. a pohľ.

    Dana K. je offline (nepripojený) Dana K.

    Dana K.
    Ja by som sa chcela opýtať, ako správne zaúčtovať ak na takýto barter nemáme faktúry. Máme podpísanú zmluvu s časopisom, kde je dohodnuté, že oni nám urobia reklamu v časopise a my im za to poskytneme výhry do súťaže. Reklamný inzerát nám uverejnili v 12/2006. Výhry zo súťaže sme doručovali výhercom my, na naše náklady v januári 2007. Hodnota reklamy a hodnota výhier je rovnaká, v zmluve je uvedená suma bez DPH. Aj my, aj oni sme platcami.
    Ale vôbec neviem ako ten tovar vyskladniť, ani ako to zaúčtovať, na základe čoho a z akej sumy odviesť DPH a či si môžme uplatniť DPH na vstupe len na základe tejto zmluvy (ja predpokladám,že nie).

    "Bártrové faktúry"

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.