Zavrieť

Porady

dovoz z krajiny mimo EÚ

Ahojte potrebujem radu, doviezli sme nahradny diel z krajiny ktora je mimo unie, ako je to z DPH?

dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Sany je offline (nepripojený) Sany

    Sany
    Prosím, ako je to so Švajčiarskom? Nie je členom EÚ....DHL nám doručila tovar, faktúra je zo Švajčiarska....čo s DPH?

    DušanČ je offline (nepripojený) DušanČ

    DušanČ
    Sany Pozri príspevok
    Prosím, ako je to so Švajčiarskom? Nie je členom EÚ....DHL nám doručila tovar, faktúra je zo Švajčiarska....čo s DPH?
    Platí to isté ako v príspevku č. 2

    JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

    JAJA11
    Sany Pozri príspevok
    Prosím, ako je to so Švajčiarskom? Nie je členom EÚ....DHL nám doručila tovar, faktúra je zo Švajčiarska....čo s DPH?
    Čo ste vtedy urobili pri tomto dovoze. Nám doviezli náhradné diely. Doviezli to síce z ich pobočky v Maďarsku, ale fa vystavili Švajčiari. Nedodali žiadne colné papiere, takže možno je to už colne vysporiadané. Ako mám postupovať v tomto prípade? Nemáte niekto skúsenosti?

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    Dôkaz o tom, že prebehlo colné konanie , je JCD. Ak ho nemáš, tak treba dať dovezený tovar precliť neodkladne.

    JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

    JAJA11
    liba2 Pozri príspevok
    Dôkaz o tom, že prebehlo colné konanie , je JCD. Ak ho nemáš, tak treba dať dovezený tovar precliť neodkladne.
    Ale predtým pri dovoze išiel vždy aj tranzitný list, s ktorým sa išlo na colnicu, keď ho nemám, čo mám doložiť? Na špedičke ho odo mňa pýtajú.

    Sany je offline (nepripojený) Sany

    Sany
    JAJA11 Pozri príspevok
    Čo ste vtedy urobili pri tomto dovoze. Nám doviezli náhradné diely. Doviezli to síce z ich pobočky v Maďarsku, ale fa vystavili Švajčiari. Nedodali žiadne colné papiere, takže možno je to už colne vysporiadané. Ako mám postupovať v tomto prípade? Nemáte niekto skúsenosti?
    No, u nás to je nakoniec tak, že colne to vraj bolo vybavené vo Viedni (clo je teda asi už v cene), je tam aj uvedený VAT number rakúsky....aj tam je v angličtine veta, že to máme len zdaniť v zmysle 6. smernice....atď. A faktúra je od Švajčiarov. Tak to ideme len samozdaniť....

    JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

    JAJA11
    Sany Pozri príspevok
    No, u nás to je nakoniec tak, že colne to vraj bolo vybavené vo Viedni (clo je teda asi už v cene), je tam aj uvedený VAT number rakúsky....aj tam je v angličtine veta, že to máme len zdaniť v zmysle 6. smernice....atď. A faktúra je od Švajčiarov. Tak to ideme len samozdaniť....
    Ďakujem. . Máte pravdu, na našej fa je VAT - NL, takže to tiež budeme len samozdaňovať. Odpadol mi veľký kameň zo srdca.

    dovoz z krajiny mimo EÚ

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.