Zavrieť

Porady

Prerušenie živnosti a DP

Pekný deň.
Chcem sa spýtať, keď živnostník prerušil živnosť 4.01.2007 a bol zamestnaný od 1.01.2007 bude musieť podávať daňové priznanie typ B aj na budúci rok?
A ešte jedna otázočka. Keď prerušuje živnosť a dajme tomu že toto DP je posledné, mám mu ho urobiť ako keby ešte pokračoval? alebo sa tam niečo robí so zostatkami . Všetky záväzky aj pohľadavky má vyrovnané. Má iba finančný majetok. Ja viem, že je to jeho a môže si s ním robiť čo chce, ale nemusím to nejako papierovo presunuť ja neviem do osobnej spotreby.Prosím poraďte ešte som sa s ničím takýmto nestretla.
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KarlaNR je offline (nepripojený) KarlaNR

    KarlaNR
    Keď mal platnú živnosť ešte v tomto roku, tak musíš mu urobiť DP aj na r.2007hoci sú to len 4 dni. Zostatky by som dala ako osobnú spotrebu, aby to bolo nulové. Treba to aj nahlásiť, že má pozastavenú živnosť!

    Najka je offline (nepripojený) Najka

    Najka
    Ešte raz by som sa aj ja chcela spýtať na túto tému. Ak SZČO prerušil živnosť od 10.01.2007 na dva roky a má jednú faktúru z r. 2006, kt. mu bola uhradená 05.01.2007, má upraviť základ dane r. 2006, alebo ju má evidovať medzi pohľadávkami a zdaniť v DP za rok 2007?

    Petosev je offline (nepripojený) Petosev

    Práca šľachtí, ale neprospieva zdraviu. No i tak ma baví. ...viac Petosev
    Pokial ma prijem celkovy len do vysky polovice nezdanitelnej casti zakladu dane nemusi podavat danove priznanie, je jedno ake prijmy mal.
    V pripade ukoncenia zivnosti treba zvazit, ci nemal nejake zasoby, i ked ma vyrovnanie vsetky pohladavky a zavazky. Ak ma na sklade zasoby, treba upravit zaklad dane za rok v ktorom zrusil zivnost. Je to v par. 17 zakona.

    tinaM je offline (nepripojený) tinaM

    tinaM
    Najka Pozri príspevok
    Ešte raz by som sa aj ja chcela spýtať na túto tému. Ak SZČO prerušil živnosť od 10.01.2007 na dva roky a má jednú faktúru z r. 2006, kt. mu bola uhradená 05.01.2007, má upraviť základ dane r. 2006, alebo ju má evidovať medzi pohľadávkami a zdaniť v DP za rok 2007?
    Fa. z r. 2006 v uzávierke r. 2006 bude evidovať v evidencii pohľadávok /záväzkov/ a vykáže ju výkaze o majetku a záväzkoch.

    V uzávierke r. 2007 ju pripočíta podľa § 17.

    Do 10.1.2007 je stále účtovnou jednotkou.

    Prerušenie živnosti a DP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.