Zavrieť

Porady

kupa auta a poistne

Minulý rok sme kupili od SZČO auto ako tovar.Zaplatili sme zakonne poistne.Zaučtovala som to cez 568/221.Auto sme nepouživali.Nasledne sme ho dali ako akontaciu na kupu noveho auta na firmu-predali sme ho ako tovar.V tomto roku mi prišla vratena poistka za auto-neviem ako to zaučtujem?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Martinella je offline (nepripojený) Martinella

    Martinella
    majkla Pozri príspevok
    Minulý rok sme kupili od SZČO auto ako tovar.Zaplatili sme zakonne poistne.Zaučtovala som to cez 568/221.Auto sme nepouživali.Nasledne sme ho dali ako akontaciu na kupu noveho auta na firmu-predali sme ho ako tovar.V tomto roku mi prišla vratena poistka za auto-neviem ako to zaučtujem?
    Malo by to byť zaúčtované ako úbytok nákladov z účtu 568 a to v minulom roku voči pohľadávke od poisťovne.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    majkla Pozri príspevok
    Minulý rok sme kupili od SZČO auto ako tovar.Zaplatili sme zakonne poistne.Zaučtovala som to cez 568/221.Auto sme nepouživali.Nasledne sme ho dali ako akontaciu na kupu noveho auta na firmu-predali sme ho ako tovar.V tomto roku mi prišla vratena poistka za auto-neviem ako to zaučtujem?
    Kedy vám prišiel predpis z poisťovne o vrátení preplatku?

    mudroš je offline (nepripojený) mudroš

    mudroš
    Martinella Pozri príspevok
    Malo by to byť zaúčtované ako úbytok nákladov z účtu 568 a to v minulom roku voči pohľadávke od poisťovne.
    Súlasím s tým, kedy to malo byť zaúčtované.
    Mám však výhradu voči použitiu účtu 568. To sú finančné náklady. Poistenie majetku je náklad na hospodársku činnosť.
    Na účte 568 sa účtujú:
    ... náklady peňažného styku, napríklad bankové výdavky, poistné,, náklady súvisiace so získavaním bankových záruk, ...
    ak si poistím finančné transakcie, tak to budem účtovať tu.
    Ale náklady na poistenie majetku sú nákladom ktorý súvisí s hospodárskou činnosťou (§9 ods. 5) postupov účtovania. Účtujú sa na účte 548.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.