Zavrieť

Porady

zivnostnik a DP

Zdravim poradakov, tento rok si robim po prvykrat sam danove P som zivnostnikom a potrebujem si len utriedit par informacii

v oddieli VI, som mal prijem aj zo zivnosti aj z cinnosti sprostredkovatelov, kedze si uplatnujem vydavky pausalne tak predpokladam, ze ku kazdej cinnosti si mozem uplatnit 40 %
napriklad prijem zo zivnosti 100 000 pausalne vydavky v tabulke 40 000
prijem z cinnosti sprostredkovatelov 10 000 pausalne vydavky 4000
a pod

a nasledne to cele v riadku 11 spocitam, dufam, ze mam pravdu

Este som sa vas chcel opytat, ako si vysvetlujete pojem evidencia, zakon totiz hovori, ze je to evidencia prijmov a vydavkov v casovom slede

staci teda ked archivujem vsetky mnou vystavene faktury, a vypisy z uctu ?

pokial uplatnujem vydavky pausalne, tak v pripade dan kontr. ich predsa vobec nemusi zaujimat ci som vobec nejake vydavky mal ? nie ?

a este dodatok ked mam evidenciu, tak k DP, nemusim prikladat ziadnu prilohu, ktora potvrdzuje, aku sumu som zarobil, ze ?
robi sa to az pri pripadnej danovej kontrole ...

vopred dakujem

vela zdaru
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    rado.weber Pozri príspevok
    Zdravim poradakov, tento rok si robim po prvykrat sam danove P som zivnostnikom a potrebujem si len utriedit par informacii

    v oddieli VI, som mal prijem aj zo zivnosti aj z cinnosti sprostredkovatelov, kedze si uplatnujem vydavky pausalne tak predpokladam, ze ku kazdej cinnosti si mozem uplatnit 40 %
    napriklad prijem zo zivnosti 100 000 pausalne vydavky v tabulke 40 000
    prijem z cinnosti sprostredkovatelov 10 000 pausalne vydavky 4000
    a pod

    a nasledne to cele v riadku 11 spocitam, dufam, ze mam pravdu Áno. A môžeš si dať do výdavkov aj zaplatené odvody

    Este som sa vas chcel opytat, ako si vysvetlujete pojem evidencia, zakon totiz hovori, ze je to evidencia prijmov a vydavkov v casovom slede

    staci teda ked archivujem vsetky mnou vystavene faktury, a vypisy z uctu ? urob si napríklad excelovskú tabuľku kde si urobíš súpis faktúr, kedy boli zaplatené a aj kedy si platil odvody

    pokial uplatnujem vydavky pausalne, tak v pripade dan kontr. ich predsa vobec nemusi zaujimat ci som vobec nejake vydavky mal ? nie ?

    a este dodatok ked mam evidenciu, tak k DP, nemusim prikladat ziadnu prilohu, ktora potvrdzuje, aku sumu som zarobil, ze ? Faktúry neprikladáš k DP
    robi sa to az pri pripadnej danovej kontrole ...

    vopred dakujem

    vela zdaru
    Odpovede červenou

    rado.weber je offline (nepripojený) rado.weber

    rado.weber
    daaakuuujem za rychlu a super odpoved
    som si to len potreboval utvrdit, vzdy je lepsie sa opytat ako mat potom problem

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    rado.weber Pozri príspevok
    Este som sa vas chcel opytat, ako si vysvetlujete pojem evidencia, zakon totiz hovori, ze je to evidencia prijmov a vydavkov v casovom slede
    Evidenciu o príjmoch a výdavkoch v časovom slede ( v zmysle § 6 ods.11 )vedie daňovník s príjmami podľa§ 6 ods.3 - príjmy z prenájmu nehnuteľností - ty také príjmy nemáš. Budeš viesť evidenciu v zmysle § 6 ods.10 posledná veta - evidencia o príjmoch v časovom slede, o zásobách a o pohľadávkach

    staci teda ked archivujem vsetky mnou vystavene faktury, a vypisy z uctu ?


    vela zdaru
    Odpoveď je červená.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.