Zavrieť

Porady

Zabudnuté DP rok 2004

Dobrý deň,

mám známu, kt. 14.01.2004 ukončila živnosť, bola kvartálnym platcom DPH. Za I.Q 2004, jej urobila účtovníčka DP. Vyšla jej daň. povinnosť, kt. uhradila, načas.
Nedávno, včera :-), mi známa zavolala, že či jej neviem poradiť a pomôcť s nasledovným problémom: Do konca marca 2005, neodovzdala DP k dani z príjmov FO. Chcem jej pomôcť a tým tých skúsenejších prosím o radu, teraz musí podať DP.
Len neviem či ho máme vypísať na nové tlačivo, alebo na tlačivo kt. bolo platné v roku 2004? Predpokladám na tlačivo 2004, alebo sa mýlim?
Po ukončení živnosti bola dobrovoľne nezamestnaná, treba k DP priložiť aj doklad o tom, že bola dobrovoľne nezamestnaná, teda doklad, že v roku 2004, nemala žiadný iný príjem zo závislej ani inej činnosti? Nezdaniteľnú čiastku základu dane /výška z roku 2004/ jej dám len za to obdobie, keď podnikala, čo v jej prípade je len za 1 mesiac?

Ďakujem :-)
Naposledy upravil Pukana : 15.02.07 at 17:19
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zužu je offline (nepripojený) Zužu

    Zužu
    Pukana Pozri príspevok
    Dobrý deň,

    mám známu, kt. 14.01.2004 ukončila živnosť, bola kvartálnym platcom DPH. Za I.Q 2004, jej urobila účtovníčka DP. Vyšla jej daň. povinnosť, kt. uhradila, načas.
    Nedávno, včera :-), mi známa zavolala, že či jej neviem poradiť a pomôcť s nasledovným problémom: Do konca marca 2005, neodovzdala DP k dani z príjmov FO. Chcem jej pomôcť a tým tých skúsenejších prosím o radu, teraz musí podať DP.
    Len neviem či ho máme vypísať na nové tlačivo, alebo na tlačivo kt. bolo platné v roku 2004? Predpokladám na tlačivo 2004, alebo sa mýlim? tlačivo r. 2004
    Po ukončení živnosti bola dobrovoľne nezamestnaná, treba k DP priložiť aj doklad o tom, že bola dobrovoľne nezamestnaná, teda doklad, že v roku 2004, nemala žiadný iný príjem zo závislej ani inej činnosti? netreba doklad priložiť, stači si ho priložiť ku kópii DP
    Nezdaniteľnú čiastku základu dane /výška z roku 2004/ jej dám len za to obdobie, keď podnikala, čo v jej prípade je len za 1 mesiac? Nezdaniteľná čiastka platí za celý kal. vo výške r. 2004

    Ďakujem :-)
    Odpovede sú vyznačené červeným

    tinaM je offline (nepripojený) tinaM

    tinaM
    Pukana Pozri príspevok
    Dobrý deň,

    mám známu, kt. 14.01.2004 ukončila živnosť, bola kvartálnym platcom DPH. Za I.Q 2004, jej urobila účtovníčka DP. Vyšla jej daň. povinnosť, kt. uhradila, načas.
    Nedávno, včera :-), mi známa zavolala, že či jej neviem poradiť a pomôcť s nasledovným problémom: Do konca marca 2005, neodovzdala DP k dani z príjmov FO. Chcem jej pomôcť a tým tých skúsenejších prosím o radu, teraz musí podať DP. DP podať.
    Len neviem či ho máme vypísať na nové tlačivo, alebo na tlačivo kt. bolo platné v roku 2004? Predpokladám na tlačivo 2004, alebo sa mýlim? DP platné pre r. 2004./Je možné nájsť na internete/
    Po ukončení živnosti bola dobrovoľne nezamestnaná, treba k DP priložiť aj doklad o tom, že bola dobrovoľne nezamestnaná, teda doklad, že v roku 2004, nemala žiadný iný príjem zo závislej ani inej činnosti? Dokladovať nezamestnanosť nie je nutné.
    Nezdaniteľnú čiastku základu dane /výška z roku 2004/ jej dám len za to obdobie, keď podnikala, čo v jej prípade je len za 1 mesiac? Celú sumu platnú pre r. 2004.

    Ďakujem :-)
    Odpovede zvýraznené v texte.

    Pukana je offline (nepripojený) Pukana

    Pukana
    Dobrý deň,

    chcela by som sa spýtať. Keď ukončila živnosť k 14.01.2004 a ešte v máji 2004 uhradila niekoľko svojich záväzkov /dodávatelia/ cez pokladňu. Môžem jej tieto výdavky spojené s podnikaním - úhrady záväzkov - v DP do výdavkov zahrnúť?
    Napr. má potom daň. povinnosť 18.600,-, aké vysoké budú penále za neodovzdanie a neuhradenie daňovej povinnosti načas, keď DP sa týka roka 2004?
    Ďakujem za odpoveď. :-)

    Zabudnuté DP rok 2004

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.