Zavrieť

Porady

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Dobrovolne podanie DP.
    1. Par.43 ods. 7 ZDP – ak sa dan vybera zrazkou – povazuje sa za preddavok na dan a danovnik si moze tento odpocitat od dane vycislenej v DP, danovnik ma narok na vratenie danoveho preplatku:
    a. danovnik , ktory nema ziadne ine zdanitelne prijmy (nezamestnany vyherca penaznej vyhry v reklamnom zrebovani)
    b. B. ma ine zdanitelne prijmy nepresahujuce 45 408, Sk
    c. Poberatel dochodku, ktore okrem prijmov zdanenych zrazkou nema ine zdanitelne prijmy, resp. ma ich velmi nizke a ZD je nizsi nez je narok na NCZD (autorske honorare, penazna vyhra v reklamnom zrebovani, ....)

    2. mal zrazenu dan z prijmov zo zavislej cinnosti par.43 odst.3 pis.j., lebo nepodpisal vyhlasenie (neuplatnil si u zamestnavatela NCZD, dan.bonus), pricom tento prijem nedosiahol 5000, sk za kalendarny mesiac a nema vysoke prijmy – ine prijmy, pri ktorych by si mohol uplatnit NCZD: student (ma len odmeny z dohod o brigadnickej praci do 5 tis.), danovnik z dohod o vykonani prace, zo zavislej cinnosti (cast zdanena zrazkou, cast preddavkovo), z prijmami z podnikania ak mal danovnik aj odmeny z dohod o vykonani prace), poberatel dochodku.

    3.ma zrazene preddavky na dan z prijmov (nad 5 000, Sk mesacne zo zavislej cinnosti podla par.35 ZDP, nevedomky nepodpisal vyhlasenie a nema ine prijmy, pri ktorych by si uplatnil NCZD: student, danovnik z odmenami o vykonani prace, danovnik s prijmami z podnikania, ktory mal i odmenu z dohody o vykonani prace.

    4. preplatok vznika po uplatneni par.46 ZDP (min.vyska dane) danovnikovi, ktoremu v priebehu roka bola zrazena dan alebo preddavky na dan:
    a. ak dan v DP nepresiahne 500Sk, zdanitelny prjem je do 45408, sk (dochodcovia),
    b. prijmy do 45408, , ktorych boli pocas roku 2006 zrazene preddavky na dan par. 35.

    Dobrovolne podanie DP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.