Zavrieť

Porady

nárok na odpočet DPH áno - nie

Dobrý deň všetkým poraďakom. Mám jednu otázku.Zamestnanec -vodič nakladnej dopravy nakupil PHM. úhradu vykonal svojou osobnou platobnou kartou. Doklad mi predložil a ja som mu tento doklad preplatil. Mám nárok na odpočet DPH z dokladu za nákup PHM, alebo nie?
Usporiadat
ricij ricij

ricij je offline (nepripojený) ricij

Rád si uťahujem zo seba a iných ľudí. ...viac
Máš. Z dokladu je vidieť, že bolo zaplatené kartou?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Vlado823 Pozri príspevok
Dobrý deň všetkým poraďakom. Mám jednu otázku.Zamestnanec -vodič nakladnej dopravy nakupil PHM. úhradu vykonal svojou osobnou platobnou kartou. Doklad mi predložil a ja som mu tento doklad preplatil. Mám nárok na odpočet DPH z dokladu za nákup PHM, alebo nie?
AK je MV v majetku, ide o tuzemsko, máte doklad, ktorý splňa nálež . Zákona o dph, ste platcom dph, tak áno.
0 0
lkk9769 lkk9769

lkk9769 je offline (nepripojený) lkk9769

Záleží čo je na doklade napísané ale predpokladám, že tam je číslo platobnej karty zamestnanaca, potom nemáš nárok na odpočet DPH...
u nás to vždy napadol daňový poradca ak na doklade bolo uvedené meno alebo karta ktorej držiteľom nie spoločnsť.vysvetloval to tým, že dokald nie je vystavený pre spločnosť..
Naposledy upravil lkk9769 : 16.02.07 at 10:58
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
lkk9769 Pozri príspevok
Záleží čo je na doklade napísané ale predpokladám, že tam je číslo platobnej karty zamestnanaca, potom nemáš nárok na odpočet DPH...

Môže sa to nárokovať cez vysporiadanie záväzku voči zamestnancovi. Že je to súkr.karta zamestnanca, ešte neznamená, že nesplňa náležitosti daň.dokladu.
0 0
Vlado823 Vlado823

Vlado823 je offline (nepripojený) Vlado823

Áno, je tam číslo karty, na niektorých aj meno. Stáva sa to hlavne vtedy, keď mám vyčerpaný limit na tankovacej karte SLOVNAFT a vodič nemá pri sebe dostatočnú hotovosť/ z bezpečnostných dôvodov/
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

lkk9769 Pozri príspevok
Záleží čo je na doklade napísané ale predpokladám, že tam je číslo platobnej karty zamestnanaca, potom nemáš nárok na odpočet DPH...
Číslo platobnej karty nie je podstatné, nie je podstatné ani to, že platil kartou, podstatné je to, či platil za PHM pre spoločnosť.
0 0
Vlado823 Vlado823

Vlado823 je offline (nepripojený) Vlado823

ospravedlňujem sa za neuplné údaje. Auto, pre ktoré boli čerpané PHM, je v majetku firmy a výdavok bol na zabezpečenie príjmov.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Vlado823 Pozri príspevok
ospravedlňujem sa za neuplné údaje. Auto, pre ktoré boli čerpané PHM, je v majetku firmy a výdavok bol na zabezpečenie príjmov.
Ak teda máš všetko podľa príspevku č.3, máš aj nárok na odpočet dph.
0 0
tina76 tina76

tina76 je offline (nepripojený) tina76

ahojte,
mame dodavatela, platcu DPH, ktory nam vystavuje faktury s DPH, napriek tomu, ze sme platcami DPH. Kde prosim Vas najdem dostatocne presvedcive vysvetlenie, ze nam ma faktury vystavovat bez DPH?
dakujem
vv
0 0
ricij ricij

ricij je offline (nepripojený) ricij

Rád si uťahujem zo seba a iných ľudí. ...viac
tina76 Pozri príspevok
ahojte,
mame dodavatela, platcu DPH, ktory nam vystavuje faktury s DPH, napriek tomu, ze sme platcami DPH. Kde prosim Vas najdem dostatocne presvedcive vysvetlenie, ze nam ma faktury vystavovat bez DPH?
dakujem
vv
Uff. Ak sú to dve slovenské firmy, viac k tomu nemám čo dodať.
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

tina76 Pozri príspevok
ahojte,
mame dodavatela, platcu DPH, ktory nam vystavuje faktury s DPH, napriek tomu, ze sme platcami DPH. Kde prosim Vas najdem dostatocne presvedcive vysvetlenie, ze nam ma faktury vystavovat bez DPH?
dakujem
vv
Platca DPH vystavuje faktúru vždy s DPH, s výnimkou prípadov, uvedených v zákone o DPH.

Možno by si mala napísať, čo fakturuje
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

tina76 Pozri príspevok
ahojte,
mame dodavatela, platcu DPH, ktory nam vystavuje faktury s DPH, napriek tomu, ze sme platcami DPH. Kde prosim Vas najdem dostatocne presvedcive vysvetlenie, ze nam ma faktury vystavovat bez DPH?
dakujem
vv
Tuzemsko:
Ak je dodávateľ platcom dph, pri uskutočnení svojich zdanitelných plnení je povinný vystaviť fa s dph. Dodávateľ postupuje v intenciách zákona o dph.
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

Tweety Pozri príspevok
Tuzemsko:
Ak je dodávateľ platcom dph, pri uskutočnení svojich zdanitelných plnení je povinný vystaviť fa s dph. Dodávateľ postupuje v intenciách zákona o dph.
oponujem - ak faktúruje napr. finančné služby, faktúruje bez DPH, aj keď je platcom
0 0
tina76 tina76

tina76 je offline (nepripojený) tina76

sorry,
on je dodavatel - velkoobchod, my predajca - maloobchod. zaplatime fa s dph a potom este odvedieme dph?
0 0
tina76 tina76

tina76 je offline (nepripojený) tina76

a ide o "handry"
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Marianna01 Pozri príspevok
oponujem - ak faktúruje napr. finančné služby, faktúruje bez DPH, aj keď je platcom
Písala som v príspevku zdaniteľných plnení.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

tina76 Pozri príspevok
sorry,
on je dodavatel - velkoobchod, my predajca - maloobchod. zaplatime fa s dph a potom este odvedieme dph?
Prosím, pozri si Zákon o dph. Hneď to bude zrozumiteľnejšie.
0 0
tina76 tina76

tina76 je offline (nepripojený) tina76

takze? s dph alebo bez?
0 0
orazel orazel

orazel je offline (nepripojený) orazel

tina76 Pozri príspevok
sorry,
on je dodavatel - velkoobchod, my predajca - maloobchod. zaplatime fa s dph a potom este odvedieme dph?
tina76 myslím, že v prvom rade by bolo preštudovať si zákon o DPH.

Ak sú obe firmy slovenské a platcovia DPH a kupujete od nich tovar, tak ty nemôžeš od dodávateľa žiadať, aby ti vystavil faktúru bez DPH, ved to by bolo v rozpore so zákonom. V horespomenutom zákone sa dočítaš viac a určite najdeš správne riešenie
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

tina76 Pozri príspevok
takze? s dph alebo bez?
No určite s dph.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať