Zavrieť

Porady

odpisová skupina

Do ktorej odpisovej skupiny sa zaradia nákladné motorové vozidlá IVECO so zdvihovým objemom motora 2800 3590 cm3, podľa toho čo som sa dočítala malo by to byť v 1 OS, ale mne sa to nezdá
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    AHA Pozri príspevok
    Vrelá vďaka veľmi ste mi pomohla chcela som udeliť bod ale dáva mi to, že ho musím najprv prideliť niekomu inému až potom Vám neviem prečo.
    Je to tak, 2 body niekomu inému a až potom ten tretí môže byť môj. Zrejme naposledy bol daný mne, tak preto to obmedzenie.

    andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

    andrej_rv
    Je to 1. OS - zrejme položka 1-29 prílohy ZoDP. Nákladné autá sú všetky v 1.OS.

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    adriana126 Pozri príspevok
    Do ktorej odpisovej skupiny sa zaradia nákladné motorové vozidlá IVECO so zdvihovým objemom motora 2800 3590 cm3, podľa toho čo som sa dočítala malo by to byť v 1 OS, ale mne sa to nezdá
    Áno, je to 1. odpisová skupina kód 34.10.4.

    AHA je offline (nepripojený) AHA

    AHA
    Tweety Pozri príspevok
    Aj ťahače.
    Vrelá vďaka veľmi ste mi pomohla chcela som udeliť bod ale dáva mi to, že ho musím najprv prideliť niekomu inému až potom Vám neviem prečo.

    AHA je offline (nepripojený) AHA

    AHA
    Tweety Pozri príspevok
    Aj ťahače.
    Ešte by som sa chcela opýtať lebo mám pocit, že už nič neviem, správne
    som zaradila nákladné autá TATRY tiež 1. odpisová skupina ?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    AHA Pozri príspevok
    Ešte by som sa chcela opýtať lebo mám pocit, že už nič neviem, správne
    som zaradila nákladné autá TATRY tiež 1. odpisová skupina ?
    Správne, je to OS1.

    Pru je offline (nepripojený) Pru

    Pru
    Prosím Vás a osobné auto M1, tiež by malo byť v 1 odp.skupine, pozerala som ostatné automobili do 1,5 tony?

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    KSENP
    AUTOMOBILY:
    odpisová skupina - kód
    1-27 34.10.2 Ostatné automobily (vrátane dodávkových do užitočného zaťaženia 1, 5 t)
    1-28 34.10.3 Motorové vozidlá na prepravu 10 a viac osôb (autobusy) okrem trolejbusov a elektrobusov
    1 -29 34.10.4 Motorové vozidlá pre nákladnú dopravu s užitočným zaťažením nad 1, 5 t
    1-30 34.10.53 Motorové vozidlá na jazdu na snehu, špeciálne vozidlá na prepravu osôb na golfových ihriskách a pod., s motorom

    práve riešim zaradenie do odpisovej skupiny / AVIA sklápač

    Olice je offline (nepripojený) Olice

    Olice
    hanelie Pozri príspevok
    KSENP
    AUTOMOBILY:
    odpisová skupina - kód
    1-27 34.10.2 Ostatné automobily (vrátane dodávkových do užitočného zaťaženia 1, 5 t)
    1-28 34.10.3 Motorové vozidlá na prepravu 10 a viac osôb (autobusy) okrem trolejbusov a elektrobusov
    1 -29 34.10.4 Motorové vozidlá pre nákladnú dopravu s užitočným zaťažením nad 1, 5 t
    1-30 34.10.53 Motorové vozidlá na jazdu na snehu, špeciálne vozidlá na prepravu osôb na golfových ihriskách a pod., s motorom

    práve riešim zaradenie do odpisovej skupiny / AVIA sklápač
    Možno Ti pomôže takáto pomôcka:

    34.10.4 Motorové vozidlá na nákladnú dopravu

    Motorové vozidlá na nákladnú dopravu s užitočným zaťažením nad 1,5 t

    34.10.41 Vozidlá s piestovým vznetovým motorom s vnútorným spaľovaním (s dieselovým motorom alebo motorom so žiarovou hlavou), nové

    34.10.42 Nákladné motorové vozidlá s piestovým zážihovým spaľovacím motorom s vnútorným spaľovaním, ostatné nákladné motorové vozidlá, nové

    34.10.43 Nákladné motorové vozidlá, použité

    Z: Užitkové vozidlá ojazdené všetkých typov
    TZ: Ojazdené autobusy a autokary

    34.10.44 Cestné návesové ťahače

    Z: Užitkové vozidlá s krátkym podvozkom vybavené ťažným zariadením na ťahanie návesu

    34.10.45 Podvozky (chassis) motorových vozidiel

    34.10.5 Motorové vozidlá pre špeciálne použitie

    34.10.51 Terénne vyklápacie vozy (dampre)

    Z: Sklápačky konštruované pre použitie mimo cestnej siete (lomy, bane atď.)

    34.10.52 Žeriavové automobily

    34.10.53 Motorové vozidlá pre jazdu na snehu; špeciálne vozidlá na prepravu osôb na golfových ihriskách, a pod., s motorom

    Z: Vozidlá pre transport po snehu, na golfových ihriskách atď.
    V: Vodné skútre (35.12.13)

    34.10.54 Motorové vozidlá na špeciálne účely, i. n.

    Z: Hasičské autá; pojazdné miešačky na betón; kontajnery na odpad, odťahové vozidlá, zametačské vozy, pojazdné dielne a laboratória, pojazdné röntgenové stanice, operačné vozy a zubolekárske stanice, vozidlá na ťahanie žeriavov, terénne autá (jeep) atď.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.