Zavrieť

Porady

Učtovanie DPH

Dobrý deň, prosím o lopatisticke vysvetlenie zaučtovania dph : priklad DP na vystupe mam 400 000,-, na vstupe 300 000,-.Rozdiel 100 000,- čiže daňova povinnosť. Ako zaučtujem rozdiel medzi daňovou povinnostou aby mi to neostalo na 343 v aktivach aj v pasívach.Ďakujem,ale som už z toho blba.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    VieraPopluharova Pozri príspevok
    Dobrý deň, prosím o lopatisticke vysvetlenie zaučtovania dph : priklad DP na vystupe mam 400 000,-, na vstupe 300 000,-.Rozdiel 100 000,- čiže daňova povinnosť. Ako zaučtujem rozdiel medzi daňovou povinnostou aby mi to neostalo na 343 v aktivach aj v pasívach.Ďakujem,ale som už z toho blba.
    V krátkosti:
    na MD 343 sa účtuje DPH z došlých faktúr, z pokladníc = vstupy (300.000)
    na Dal 343 sa účtuje DPH z odoslaných faktúr = výstupy (400.000)
    Rozdiel ako uvádzaš 100.000 Sk uhradíš: 343 / 221.
    Halierové zostatky preúčtuješ na 548.
    Po realizovaní úhrady je zostatok na 343 nula.
    Na účte 343 budeš maž vždy účtovanie na obidvoch stranách, teda aj obraty za rok.
    Naposledy upravil liba2 : 18.02.07 at 04:21

    sta je offline (nepripojený) sta

    sta
    VieraPopluharova Pozri príspevok
    Dobrý deň, prosím o lopatisticke vysvetlenie zaučtovania dph : priklad DP na vystupe mam 400 000,-, na vstupe 300 000,-.Rozdiel 100 000,- čiže daňova povinnosť. Ako zaučtujem rozdiel medzi daňovou povinnostou aby mi to neostalo na 343 v aktivach aj v pasívach.Ďakujem,ale som už z toho blba.
    Len pre upresnenie Napr.:
    343 001 - účtuješ tu DPH na vstupe
    343 002 - účtuješ tu DPH na výstupe
    Na konci obdobia (mesiac/kvartál) si preúčtuješ celkovú sumu DPH zo všetkých analytík na účet 343 000, kde sa Ti zobrazí výsledná daňová povinnosť/nadmerný odpočet. Asi takto:
    DPH na vstupe: 343 000/343 001
    DPH na výstupe: 343 002/343 000

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.