Zavrieť

Porady

PHM a cestovné náhrady

Ahojte, potreboval by som sa uistiť o správnosti nasledovného postupu pri odpočitavaní nákladov na vozidlo nezaradené v majetku firmy: používam súkromné auto na podnikanie, zaplatil som cestnú daň a v alfe si vediem cestovný denník. Keď zadám počet kilometrov na vyrátanie nákladov, softvér pracuje s paušálom 6,20 Sk/km a žiada odo mňa cenu PHM. robím to tak, že si zistím na webe priemernú mesačnú spotrebu napr. za december 2006 a túto hodnotu potom zadávam do jázd za celý mesiac december. Je to správny postup? Ak nie poraďte mi prosím, ako to mám robiť. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    V súčasnej dobe, keď ceny na jednotlivých čerpacích staniciach sa odlišujú aj o 10%, by som cenu PHM dokladoval bokmi o nákupe. Je to môj názor, ale voči priemernej cene z webu by som ako kontrolór (aj keď ním nie som) mal výhrady.
    Naposledy upravil Milan Benka : 18.02.07 at 14:04

    VTerezka je offline (nepripojený) VTerezka

    VTerezka
    Ja postupujem takto : najprv si spočítam spotrebu v litroch za celý mesiac. Potom si spočítam nakúpené litre a cenu v Sk z bločkov, ktoré zdokladujem. A potom touto priemernou cenou za celý mesiac vynásobím spotrebu v litroch,ktorá mi vyšla na základe knihy jázd. Vypočítam DPH a odnárokujem. A prešlo mi to aj cez daňové kontroly. Hm? Ale bločky určite prikladám.

    PHM a cestovné náhrady

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.