Zavrieť

Porady

PC od Orange cez Quattro

ajty ajty

ajty je offline (nepripojený) ajty

Prepacte, viem ze sa to tu uz preberalo 100x, ale v uvedenych temach bolo tolko nazorov, ze som z toho zmateny.
Ako teda zauctujem v JU (nie som platca DPH) PC od Orange cez Quattro na 36 mesiacov.

pozicka z Quattra 21420 (z toho 3311,- uroky)
mesacna splatka pozicky 595,-

Prosim aj o info, kam notebook "zaradim" (kratkodoby majetok???)
Usporiadat
vikinka vikinka

vikinka je offline (nepripojený) vikinka

Faktúru na kúpu PC od dodávateľa zapísať do knihy závazkov a postupne znižovať závazok pri splátkach,ktoré budú VOZD-réžia.Zaradiť ako drobný majetok.
0 0
ajty ajty

ajty je offline (nepripojený) ajty

Zatial rozumiem... :-) Ano, mam fakturu od Orange spolu na 19233,50 (poplatky za rozne sluzby spolu s NB) pricom je tam uvedene, ze suma 18109,- je uhradena pozickou. (a to je vlastne pozicka z Quattra 18109 + uroky 3311)
A co som vlastne chcel vediet? :-) Ci do zavazkov zapisem 18109,- alebo 21420,- co je vlastne pozicka...???
Naposledy upravil ajty : 18.02.07 at 17:05 Dôvod: doplnenie
0 0
vikinka vikinka

vikinka je offline (nepripojený) vikinka

Zapíš do záv.len sumu na NB spolu s úrokmi,splátkami budeš splácať požičku a dávať to do réžie.Ostatné na fa.poplatky hneď do réžie.Budeš mať fa.zapísanú v záv.na sumu 19 233,50 úhradu 1 124,50 a zbytok ako neuhradené záv.
0 0
ajty ajty

ajty je offline (nepripojený) ajty

OK... v knihe zavazkov mam moznosti o aky druh zavazku sa jedna (uver, faktura, ine?????) Co ta dam?
0 0
vikinka vikinka

vikinka je offline (nepripojený) vikinka

Neviem v akom softe účtuješ,daj ako faktúru,každá splátka pre teba bude výdaj ovpl.daň.základ-réžia.Čiže budeš ho odpisovať každý rok sumu,ktorú splatíš ako požičku,pretože suma je menej ako 30 000,-nie je to HIM.
0 0
ajty ajty

ajty je offline (nepripojený) ajty

v Alfe... ok, dakujem velmi pekne :-)
0 0
keri keri

keri je offline (nepripojený) keri

V knihe zavazkov nema byt nahodou suma 21 420,--Sk? Ak sa tam zapise 19233,50, uhrada 1124,50 ostane ako neuhradene 18209,--, no pri splatkach 595,--x36 mesiacov sa dostane do minusu...
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

Do záväzkov: 21.420. Do nákladov nemôže ísť jednorázovo, lebo nemáte
doklad, že ste to kúpili. Nesplácate notebook, ale pôžičku!!

Zaradiť ako dlhodobý majetok a formou odpisov dostanete do nákladov.
Úroky účtovať mesačne do nákladov 91,97 Sk, 503,03 Sk je výdaj
neovplyvňujúci základ dane.
Súhlasíte ?
0 0
Orsz Orsz

Orsz je offline (nepripojený) Orsz

Andyke Pozri príspevok
Do záväzkov: 21.420. Do nákladov nemôže ísť jednorázovo, lebo nemáte
doklad, že ste to kúpili. Nesplácate notebook, ale pôžičku!!
Tieto dve vety si odporujú. Ak predsa splácam pôžičku a nie notebook, tak pre mňa je nákup notebooku jednorázový výdavok na nákup DDHM do 30tis. Predsa ak by som si zobrala 30tisícový úver, a kúpim si za to notebook, tak je pre mňa náklad v plnej výške a splácam úver s úrokmi. Na faktúre je jasne napísané - zaplatený pôžičkou, a ďalšie splátky sú bez DPH - takže to nie je leasingová forma ale úverová.

Zaradiť ako dlhodobý majetok a formou odpisov dostanete do nákladov.
Úroky účtovať mesačne do nákladov 91,97 Sk, 503,03 Sk je výdaj
neovplyvňujúci základ dane.
Súhlasíte ?
Odpisovanie v tomto prípade teda nie je potrebné.
0 0
Blanka Š Blanka Š

Blanka Š je offline (nepripojený) Blanka Š

Mám podobný problém,ako mám zaúčtovať akontáciu pri kúpe notebooku-môžem do réžie ako splátky? Obstarávacia cena je 24560, takže netreba odpisy.
0 0
betka betka

betka je offline (nepripojený) betka

Zaevidujete si Fa do záväzkov, úhrada akontácie - výdavok OZD v členení materiál. Každou ďalšou úhradou sa Vám zníži záväzok a zvysujú VOZD.
Odpisy netreba.
Raz sa to tu na porade rozoberalo, nie do prevádzkovej réžie, ale účtujeme do materiálu, vedieme evidencne ako majetok, kt. OC je menšia ako 30 000, Sk a technicko-ekon. určenie je dlhšia ako jeden rok. Nepôjde Vám to do výkazu o M a Z.

Príspevok č.10
Naposledy upravil betka : 23.03.07 at 18:50
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
Blanka Š Pozri príspevok
Mám podobný problém,ako mám zaúčtovať akontáciu pri kúpe notebooku-môžem do réžie ako splátky? Obstarávacia cena je 24560, takže netreba odpisy.
Zatiaľ nie je možné odpovedať na Vašu otázku. Uvádzate, že máte podobný problém. Podobný ako kto? Máte kúpu notebooku uhradený pôžičkou Quatro? Ak áno, tak Orsz uvádza riešenie. Ak máte iný prípad, tak je potrebné ho uviesť.
Môže sa jednať o kúpu:
- na splátky,
- z úveru,
- inú.
Aj riešenie je iné u každého jednotlivého prípadu.
0 0
Blanka Š Blanka Š

Blanka Š je offline (nepripojený) Blanka Š

Myslela som podobný ako AJTY,ale už sa mi podobnosť stráca.
Podnikateľ neplatca DPH ,účtuje vJU,29.12.2006 kupil cez HOme Credit notebook v cene do 30000.Pri kúpe zaplatil 4000 SK v hotovosti,úverová zmluva je na 12 mesiacov.Na fakture nema IČO uvedené,len meno,ale na úverovej zmluve je meno a IČO ,z toho vychádzam že kupoval ako podnikateľ a splátky idú z podnikat.účtu.Myslela som si,že spočítač zaradím do majetku,ale nebudem odpisovať.Splátky idú hneď do nákladov/majetok alebo režia/,a akontácia 4000 to neviem.Chcem uplatniť paušálne výdavky.
Mimochodom ,je to ten typ podnikateľa,čo nemá zaplatený ani jeden odvod do poisťovní za 2006,ani cestnú daň a podobné "výmysly" a až včera ho kamarát "zobudil" že treba DP.
Prosíím pomôžte.
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

Acsová má pravdu - každý prípad je iný. Ja som vychádzala z môjho:
Notebook kúpený v decembri cez Orange. Quatro poskytlo pôžičku (časť
a časť sme mali my zaplatiť. Našu čiastku sme uhradili až v 1/2007.
Nakoľko nemám doklad o celej úhrade v r. 2006,neviem to dostať do nákladov jednorázovo, z toho dôvodu som sa rozhodla pre odpisy.
0 0
domacnost domacnost

domacnost je offline (nepripojený) domacnost

Mám klienta a tiež kúpil notebook z Orange. K notebooku zobral aj modem, prosím Vás odkontrolujte mi môj postup.

PC plus modem: 18 110,-
pôžička 18 109
úroky 3311
splátky 595 až v 1/2007
akontácia 1,-
doba 36 mesiacov

Budem účtovať takto. PC bol kúpený v 12/2006 cez pôžičku Quatro. V 12/06 ho zahrniem do VOZD v členení materiál v sume 18110,- a zaevidujem do krátkodobého majetku. Modem tiež zaevidujem do knihy krát.majetku. Následne si na základe zmluvy o pôžičke zaevidujem do knihy závazkov pôžičku s úrokmi ako závazok, ktorú budem postupne splácať. Splátky pôžičky budú VNZD, ale teraz neviem či úroky mi budú ovplyv.základ dane. Prosím poraďte.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Re: nákup na home credit
Otváram túto tému,pretože sa chcem s Vami poradiť. Už ma bolia oči od čítania tých drobných písmeniek v zmluve od HOME CREDIT.
Na zmluve je napísané "Úverová zmluva"
Cena PC : 26000.- Sk
Zapl. v hotovosti : 5200 .- Sk
Výška úveru: 20800.-
mes splátka: 36 x 844.-
konečná výška úveru : 30384.-

Javí sa mi to skôr ako lízing ,ibaže nemám k tomu žiadny ďalší rozpis .
Poraďte ako to mám zaúčtovať.
__________________
Maja P.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Melnick Pozri príspevok
Re: nákup na home credit
Otváram túto tému,pretože sa chcem s Vami poradiť. Už ma bolia oči od čítania tých drobných písmeniek v zmluve od HOME CREDIT.
Na zmluve je napísané "Úverová zmluva"
Cena PC : 26000.- Sk
Zapl. v hotovosti : 5200 .- Sk
Výška úveru: 20800.-
mes splátka: 36 x 844.-
konečná výška úveru : 30384.-

Javí sa mi to skôr ako lízing ,ibaže nemám k tomu žiadny ďalší rozpis .
Poraďte ako to mám zaúčtovať.
__________________
Maja P.

Ak to je úverová zmluva , tak leasing to nebude . Ešte doplň, jedná sa o plátcu DPH?
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Nie Zitka. Nie je platiteľ. Úroky a istina nie sú rozpísané.
Stále mi tam niečo chýba. A to som začala dnes akože "bezproblémových"
Naposledy upravil Melnick : 11.03.07 at 18:01
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Prikláňam sa k príspevku č.10.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
ajty Pozri príspevok
Prepacte, viem ze sa to tu uz preberalo 100x, ale v uvedenych temach bolo tolko nazorov, ze som z toho zmateny.
Ako teda zauctujem v JU (nie som platca DPH) PC od Orange cez Quattro na 36 mesiacov.

pozicka z Quattra 21420 (z toho 3311,- uroky)
mesacna splatka pozicky 595,-

Prosim aj o info, kam notebook "zaradim" (kratkodoby majetok???)
Tu je to jednoznačné a aj príspevok 10 je zrozumiteľný,ale ten môj problém s ním akosi neviem zrovnať.
Je možné,že dodatočne mi doloží aj rozpis úrokov Tvrdí ,že nič viac nemá iba tú zmluvu.
Ďakujem Vám .
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať