Zavrieť

Porady

Ubytovanie a cestovné

SZČO - robí pre firmu, ktorá má rôzne pobočky, faktúry vystvuje na sídlo firmy, na fa neuvádza, ktorej pobočky sa práca týkala.
Môžem mu dať ubytovanie a cestovné autobusom ?
Ak ano, akým spôsobom ? Viem o nejakých zmenách v náhradách od 1.11.2004, ale pravdu povediac ja osobne som ešte nerobila žiadne cesťáky, tak neviem čo s tým alebo čo vlastne mu dať do účtovníctva ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

    Renata :-) babenko1
    Ubytovanie a cestovné autobusom môžeš stále dať do výdavkov podľa § 19 ods. 2 písm. e/, len zmena nastala v dietach a pri použití vlastného mot. vozidla pri prac. ceste a tie si môžeš uplatniť až od 1.11.2004
    A majú uzatvorenú nejakú zmluvu medzi sebou?

    Januš je offline (nepripojený) Januš

    Januš
    Má objednávku na práce, tak mu to ubytovanie do účtovníctva dám, len to cestovné sa mi nejak nepozdáva, lebo on mi síce lístky z autobusu priniesol, ale začiatok cesty je niekde úplne inde než je jeho sídlo a končí tiež skôr ako v meste kde prácu vykonáva. Tak to tam radšej nedám, podľa mňa to nie je úplné a neviem ako si to chce obhájiť, čo povie,že časť cesty šiel stopom?

    babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

    Renata :-) babenko1
    AK Ti dal tie lístky z autobusu, urob to tak, že nástup cesty mal tam, odkiaľ išiel. Nebýva tam náhodou? Lebo sídlo firmy sa nemusí zhodovať s jeho trvalým pobytom. A okrem toho, mohol mať nejaké pracovné stretnutie v tom danom mieste, kde končil....
    Naposledy upravil babenko1 : 21.01.05 at 22:11

    Ubytovanie a cestovné

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.