Zavrieť

Porady

Vývoz Švajčiarsko - služby

Čaute poraďáci, môj problém:
Firma AAA /Slovenská firma - platca DPH/ vykonala službu - šitie odevov pre firmu CCC/ švajčiarska firma - nieje regisrovaná v EU čo sa týka DPH / prostredníctvo firmy BBB / talianska firma/. Tu sa to ušilo poslali sme to do Talianska, taliani do Švajčiarska. CMR - miesto určenia: Taliansko - príjemca: Švajčiarsko. Fakturujem službu firme CCC /len službu - nie tovar/ Môžem postupovať tak, že to bude osobodené od DPH /§ 47/ ????
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jamis je offline (nepripojený) jamis

    jamis
    Bodula Pozri príspevok
    Čaute poraďáci, môj problém:
    Firma AAA /Slovenská firma - platca DPH/ vykonala službu - šitie odevov pre firmu CCC/ švajčiarska firma - nieje regisrovaná v EU čo sa týka DPH / prostredníctvo firmy BBB / talianska firma/. Tu sa to ušilo poslali sme to do Talianska, taliani do Švajčiarska. CMR - miesto určenia: Taliansko - príjemca: Švajčiarsko. Fakturujem službu firme CCC /len službu - nie tovar/ Môžem postupovať tak, že to bude osobodené od DPH /§ 47/ ????
    Ďakujem
    Tovar vyvážaný do Švajčiarska je určite oslobodený od DPH, ale služby to veru neviem.
    Monika Kováčová
    pozri tému tu: http://www.porada.sk/showpost.php?p=404191&postcount=10

    Pôjde o fakturáciu bez DPH, pretože ako hovorí benka, uvedená služba nie je predmetom dane podľa nášho zákona o DPH.

    kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

    pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac kalkulka
    Fa máte vystavenú na švajčiarsku firmu, ale zaujímalo by ma ako znie prepravný doklad - CMR. Opustil tento tovar podľa tohto dokladu EÚ? A prečo vy fakturujete iba službu? To nebol váš materiál? Je to troška domotané. Ak máte objednávku alebo zmluvu na vykonanie služby od Švajčiara, tak možno je to v poriadku a fakturujete vývoz služieb oslobodený od dane. K vyjadreniu potrebujem viac informácií.

    Bodula je offline (nepripojený) Bodula

    Bodula
    [quote=kalkulka;408618]Fa máte vystavenú na švajčiarsku firmu, ale zaujímalo by ma ako znie prepravný doklad - CMR.
    CMR - miesto určenia je Taliansko a príjemca je Švajčiarsko.
    Opustil tento tovar podľa tohto dokladu EÚ? A prečo vy fakturujete iba službu? To nebol váš materiál?
    Majiteľmi materiálu sú vždy Taliani, no v tomto prípade je možné, že sú to Švajčiari, ten materiál ma až tak nezaujíma, lebo nieje náš.

    Je to troška domotané. Ak máte objednávku alebo zmluvu na vykonanie služby od Švajčiara, tak možno je to v poriadku a fakturujete vývoz služieb oslobodený od dane. K vyjadreniu potrebujem viac informácií.
    Zmluvu od Švajčiara nemáme žiadnu.
    Ďakujem

    kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

    pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac kalkulka
    Minimálne tú zmluvu, alebo aspoň objednávku by som si so Švajčiarom zabezpečila. Ináč som tak trochu na pochybách, či je to vývoz služby alebo poskytnutá služba pre Taliana, čiže EÚ. Obidva majú byť bez DPH, ale v daňovom priznaní je to rozdiel.

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    Bodula Pozri príspevok
    Čaute poraďáci, môj problém:
    Firma AAA /Slovenská firma - platca DPH/ vykonala službu - šitie odevov pre firmu CCC/ švajčiarska firma - nieje regisrovaná v EU čo sa týka DPH / prostredníctvo firmy BBB / talianska firma/. Tu sa to ušilo poslali sme to do Talianska, taliani do Švajčiarska. CMR - miesto určenia: Taliansko - príjemca: Švajčiarsko. Fakturujem službu firme CCC /len službu - nie tovar/ Môžem postupovať tak, že to bude osobodené od DPH /§ 47/ ????
    Ďakujem
    Jedná sa o práce na hnuteľnom hmotnom majetku. §15/6, príp. §16/7.

    Je tu však zadané málo informácii.
    Kto je vlastníkom materiálu, z kt. sa šije? Ako sa vlastne k vám tento materiál dostal?

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    Ak sú jeho majiteľmi švajčiari, miesto dodania služby by bolo SR (§15/6), ale pri spätnom vývoze do švajčiarska by to podliehalo oslobodeniu (§47/5). Ale prečo sú tam tí taliani? To úplne mení situáciu. Už sa nejedná o vývoz.

    Bodula je offline (nepripojený) Bodula

    Bodula
    Ďakujem za odpovede, dnes som to konečne poriešila, dala som to bez DPH / / akurát musím priložiť potvrdenie z colnice, že to Taliani vyviezli do Švajčiarska. Ďakujem ešte raz.

    Vývoz Švajčiarsko - služby

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.