Zavrieť

Porady

soc.poist.

Prosím poraďte mi, robím si DP - som SZČO , dňa 4.1.2006 som zaplatil odvody do Soc.p. - boli to odvody za 12/05. Dávam si ich do nákladov roku 2006? Alebo je to výdavok neovplyv. ZD - JU.
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    zajko18 Pozri príspevok
    Prosím poraďte mi, robím si DP - som SZČO , dňa 4.1.2006 som zaplatil odvody do Soc.p. - boli to odvody za 12/05. Dávam si ich do nákladov roku 2006? Alebo je to výdavok neovplyv. ZD - JU.
    Ďakujem
    Je to VOZD v r. 2006

    zajko18 je offline (nepripojený) zajko18

    zajko18
    Ďakujem za odpoveď. Ešte mi prosím poraďte - pracujem na túto živnosť pre nemeckého podnikateľa - vystavuje mi FA v eurách. Prepočítam túto sumu kurzom a môžem ju v Sk prijať k sebe do pokladne ? Aby som sa vyhol pokladni v cudzej mene.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    zajko18 Pozri príspevok
    Ďakujem za odpoveď. Ešte mi prosím poraďte - pracujem na túto živnosť pre nemeckého podnikateľa - vystavuje mi FA v eurách. Prepočítam túto sumu kurzom a môžem ju v Sk prijať k sebe do pokladne ? Aby som sa vyhol pokladni v cudzej mene.

    Ak zaplatí v EUR v hotovosti , treba viesť aj val. pokladňu

    ale sme už

    zajko18 je offline (nepripojený) zajko18

    zajko18
    Mám potvrdenie od manželky - jej príjem je do 8/06 menej ako 90 816.- Od 9/06 je nezamestnaná. Môžem si rozdiel uplatniť ako nezd. časť?

    hemaja je offline (nepripojený) hemaja

    hemaja
    Pokiaľ je nezamestnaná, do príjmu sa započítava aj podpora v nezamestnanosti. Aj keď je podpora príjem, ktorý nepodlieha dani, do príjmu na uplatnenie odpočitateľnej položky na manžela/manželku sa musí započítať. Takže potrebuješ od manželky ešte potvrdenie zo Sociálnej poisťovne o výške vyplatenej podpory a túto sumu sčítaš s príjmom zo závislej činnosti. Ak je suma nižšia ako 90816 Sk, môžeš si rozdiel odpočítať. Maja

    ivti je offline (nepripojený) ivti

    ivti
    zajko18 Pozri príspevok
    Mám potvrdenie od manželky - jej príjem je do 8/06 menej ako 90 816.- Od 9/06 je nezamestnaná. Môžem si rozdiel uplatniť ako nezd. časť?
    Ak bola manželkou celý rok 2006, tak ten rozdiel si môžeš uplatniť.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.