Zavrieť

Porady

Daň z príjmu v Taliansku

Ahojte poraďáci,

vie mi niekto poradiť aka sadzba dane z príjmu je v Taliansku?
Kde nájdem zoznam krajín EU s takými sadzbami.
Taktiež potrebujem sadzby DPH.

Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    alušik je offline (nepripojený) alušik

    alušik
    Zdaňovanie v Taliansku sa uskutočňuje na celoštátnej a aj komunálnej úrovni. Daň z príjmu je 33%, a potom tá regionálna daň z výnosov je 4,25%. Sadzba DPH je štandardne 20%, potom majú znížené sadzby 10%, 4,5% a 0%.
    Daňovým rokom pre spoločnosti je ich podnikový rok a každá spoločnosť musí odviesť 2 preddavky na daň.

    Literatúra - vo Verlag Dashofer vyšla taká menšia publikácia Podnikanie v Európskej únii, v ktorej je popísané, kde aké sadzby dane platia.

    katarina26 je offline (nepripojený) katarina26

    katarina26
    ...mam jedno potvrdenie o prijme z Tal. ale nerozumiem co je dan a co poistne. Potrebujem to dat do DP pre mojho manzela.
    ako sa da sem pridat zoskenovane potvrdenie?

    anika7 je offline (nepripojený) anika7

    anika7
    Ahoj Katarína,
    súčet príjmov zo závislej činnosti nájddete v CUD-e v Parte B - DATI FISCALI kolonka 1 Redditi per i quali e posibile...., odvedené predavky na daň - v tom istom Parte kolónka 5 - Rittenute Irpef, čo je vlastne zaplatená daň, hrubú daň ALTRI DATI kolónka 2O - Imposta lorda, hrubá daň nie je vždy zhodná s preddavkami, neviem prečo, ak potrebuješ zaplatenú daň vychádzala by som zo zaplatených predavkov. Odvedené poistné - Parte C - DATI PREVIDENZIALI ED ASSISTENZIALI INPS, kolónka 8 - Contributi a carico del lavoratore trattenuti, neviem aké máte potvrdenie a sú tam len príjmy zo závislej činnosti, ja som u môjho manžela vychádzala z tohoto. Pekný deň

    halimino je offline (nepripojený) halimino

    halimino
    Ahoj, aj ja potrebujem urobiť manželovi DP z príjmov zo závislej činnosti z Talianska. Uplatňuje sa tam metóda vyňatia príjmov zo zdrojov v zahraničí. Myslím, že výška zaplatenej dane sa pri tejto metóde neuvádza, len zaplatené poistné. Je to tak?????

    Daň z príjmu v Taliansku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.