Zavrieť

Porady

Tovar a jeho sestra DPH

Poradaci ,

hladal som na porade, no nenasiel som, tak pisem.

Zaujimalo by ma, ci je mozne tovar obstarat, prevziat ho na sklad (132/131), pouzivat a do 1 roka resp. do konca uctovneho obdobia predat.
Tym padom si aj uplatnit narok na vratenie DPH.

Naposledy upravil rickman : 17.03.07 at 12:57 Dôvod: mylny nazov prispevku
Usporiadat
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Keď tovar nakúpiš, na základe fa alebo dokladu z ERP si uplatníš DPH na vstupe. Keď ideš predávať, máš predajnú cenu a k nej si pripočítaš dph, ktorú odvedieš pri predaji.
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Asi som z inej planéty ako rickman, ale včera som nemchápala a ani dnes nemchápem....
0 0
rickman rickman

rickman je offline (nepripojený) rickman

mysimis Pozri príspevok
Keď tovar nakúpiš, na základe fa alebo dokladu z ERP si uplatníš DPH na vstupe. Keď ideš predávať, máš predajnú cenu a k nej si pripočítaš dph, ktorú odvedieš pri predaji.
ano ,
ale je mozne tento tovar aj pouzivat?
0 0
rickman rickman

rickman je offline (nepripojený) rickman

ermon Pozri príspevok
Asi som z inej planéty ako rickman, ale včera som nemchápala a ani dnes nemchápem....
vysvetlim, comu konkretne nerozumies?
ta zmienka o DPH v poslednej vete prispevku bola myslena na vstupe..
islo tam o to pouzivanie.

0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

nerozumiem TOVAR a jeho SESTRA DPH, a že prečo by si nemohol uplatniť DPH, a čo za súrodencké vzťahy to máš...
0 0
rickman rickman

rickman je offline (nepripojený) rickman

ermon Pozri príspevok
nerozumiem TOVAR a jeho SESTRA DPH, a že prečo by si nemohol uplatniť DPH, a čo za súrodencké vzťahy to máš...

nie tak ked som hladal podobny prispevok ohladne pouzivania tovaru, ktory je na sklade alebo ked vezmes vseobecne nazvy prispevkov, tak su dost fadne
vystizne ale fadne...

nevies mi povedat, ci sa tovar, ktory je na sklade moze pouzivat?
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

hmmmm... aký tovar? topánky, spodné prádlo.... chlieb....alebo čo za tovar?
0 0
rickman rickman

rickman je offline (nepripojený) rickman

tak napr bicykle
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Neuvažuješ náhodou o požičovní bicyklov?
0 0
rickman rickman

rickman je offline (nepripojený) rickman

nie, nie..
v pripade poziciavania (nie len bicyklov) by sa to malo zaradit do majetku, odpisovat a poziciavat na zaklade zmluvy.. alebo tak nejak..

mam namysli majetok, ktory sa obstara ako tovar, pouziva sa pre potreby firmy a do konca uctovneho obdobia sa urcite preda.

a preco? nemusis mat predsa 19% z ceny viazanych do dalsieho predaja..

detaily typu preco, ako a naco su nepodstatne
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Ale prečo by si mal mať 19% viazaných. Uplatníš dph dátumom dodania. Ak ti niekto kúpi ojazdený bycikel, nie je problém, že je používaný, ale už by som to brala ako "second hand" alebo bazár alebo čosi také...
0 0
rickman rickman

rickman je offline (nepripojený) rickman

ermon Pozri príspevok
Ale prečo by si mal mať 19% viazaných. Uplatníš dph dátumom dodania. Ak ti niekto kúpi ojazdený bycikel, nie je problém, že je používaný, ale už by som to brala ako "second hand" alebo bazár alebo čosi také...
ale ked kupis ojazdene auto a este k tomu sedan M1, tak tam odpocet DPH neuplatnis. iba ked ho obstaras ako tovar (nie majetok) a do 1 roka predas nie?
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

ZATO SA Ťa pýtam, o aký tovar ide....! Rickman, auto a bycikel je naozaj veľký rozdiel nielen na pohľad ale hlavne z hľadiska daní a účtovníctva!!!

Pýtam sa ťa aký tovar máš na mysli, aby som ti vedela dobre poradiť, a ty si robíš srandu s byciklami, potom ti poradím a teraz vyzerám jak blbec...
0 0
rickman rickman

rickman je offline (nepripojený) rickman

preco by si vyzerala ako blbec?
nehnevaj sa..

ja som napisal najprv bicykle..
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

rickman Pozri príspevok
preco by si vyzerala ako blbec?
nehnevaj sa..

ja som napisal najprv bicykle..
Preto asi, že sa bavíme o bycikloch a potom začneš do toho montovať osobné autá... Nehnevám sa, len mi odpovedz, či chceš filozofovať, alebo riešiš konkrétny problém. Potom sa podľa toho vyjadrím...
0 0
rickman rickman

rickman je offline (nepripojený) rickman

ermon Pozri príspevok
Preto asi, že sa bavíme o bycikloch a potom začneš do toho montovať osobné autá... Nehnevám sa, len mi odpovedz, či chceš filozofovať, alebo riešiš konkrétny problém. Potom sa podľa toho vyjadrím...
nie, neriesim konkretny problem. rad by som si zafilozofoval. ved je sobota..

ermon promin

rad by som sa vratil k povodnemu. ako si napisala, je rozdiel medzi uctovanim hocicoho a uctovanim aut. je tu toho hodne popisane o tejto problematike a obzvlast o ojazdenych autach a DPH. to som uz presiel.

no z pohladu tovaru som tu toho nenasiel vela.

0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

rickman Pozri príspevok
rad by som si zafilozofoval. ved je sobota..

ermon promin

Rickman, ale je 17. marec, my robíme daňové priznania, ja sa nehnevám, len som ti chcela pomôcť, myslela som, že máš problém... Prosím ťa, ešte mám 25 daňových urobiť, veď toto mi nerob.... , že sobota,,,, mňa porazí, sobotu som nemala od januára... fňuk.
0 0
rickman rickman

rickman je offline (nepripojený) rickman

ermon Pozri príspevok
Rickman, ale je 17. marec, my robíme daňové priznania, ja sa nehnevám, len som ti chcela pomôcť, myslela som, že máš problém... Prosím ťa, ešte mám 25 daňových urobiť, veď toto mi nerob.... , že sobota,,,, mňa porazí, sobotu som nemala od januára... fňuk.
tak to som netusil.. promin..

P.S.: tento prispevok je urceny len ludom s volnym casom na filozofovanie

0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Rickman, povedzme si na rovinu, že ide ti o to ako obísť zákon o dph pri kúpe osobného auta (chceš uplatniť dph z osobného auta - čo zákon o dph nedovoľuje, jedine ak to auto sa kúpi ako tovar). Mám pravdu?

Je tu také niečo ako etiketa porady. Bod č. 14 ti niečo hovorí?
0 0
rickman rickman

rickman je offline (nepripojený) rickman

smith Pozri príspevok
Rickman, povedzme si na rovinu, že ide ti o to ako obísť zákon o dph pri kúpe osobného auta (chceš uplatniť dph z osobného auta - čo zákon o dph nedovoľuje, jedine ak to auto sa kúpi ako tovar). Mám pravdu?

Je tu také niečo ako etiketa porady. Bod č. 14 ti niečo hovorí?
Smith,

Pozrel som si spominany bod c. 14.

Ano mas pravdu vo svojej prvej casti prispevku, ALE nejde o to, ako tento zakon o DPH obist. Cize bod 14 je pre mna bezpredmetny .

Samotne ojazdene auto, ktore mam na mysli, by sa kupilo (pri vsetkej pocestnosti) s cielom dalej ho predat. A je podla mna nezmysel kupit ho, zaradit do majetku, odpisovat a ked sa niekto najde kto by ho kupil hoci aj na druhy den alebo na druhy mesiac, douctovat odpisy, vyradit ho a az tak predat. Skratka slo by to na ucet tovaru a od jeho kupy by sa pracovalo na jeho predaji, no medzitym by sluzilo ako chodiaca reklama s nalepkami atd..

Preto ma zaujimalo, ci sa "tovar na sklade" moze pouzivat.

Samozrejme, aj s tou DPH by to bolo jednoduchsie, cistejsie. Koniec koncov by ju zaplatil kupujuci, ale az neskor.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať