Zavrieť

Porady

Prerušenie živnosti a daňové priznanie

jued jued

jued je offline (nepripojený) jued

Podnikateľ 12.01.2006 prerušil živnosť do 12.01.2011. Chcela ba som sa opýtať ako postupovať. V priebehu rok 2006 mu na podnikateľský účet, ktorý zatiaľ nebol zrušený nabiehali príjmy z pohľadávok ešte z roku 2005. Vo februári 2006 taktiež zaplatil záväzok z roku 2005. Môžem tieto príjmy a výdavky vyplniť do riadkov 2 tabuľky č.1 daňového priznania? Ak zaplatil v júni 2006 nedoplatok za zdravotné poistenie z ročného zúčtovania za rok 2005 môžem ich tiež uviesť v riadku 2.
Podnikateľský účet nebol zrušený do dnešnej doby, čo s tými poplatkami a kreditnými úrokmi?
K termínu podania daňového priznania eviduje ešte záväzky a pohľadávky a taktiež aj nejaké zásoby. Výška týchto záväzkov do r. 40 a výška pohľadávok a zásob do riadku 41? Zásoby sa zdaňujú v nákupnej cene? Nikdy som takýto prípad nemala, keby ste mi to vedeli nejako konkrétne popísať, prosím Vás. Vopred Vám ďakujem.
Usporiadat
jued jued

jued je offline (nepripojený) jued

Zásoby k 31.12.2006 mám ešte vo výške 50018,36 Sk
Neuhradené pohľadávky k 31.12.2006 - 43.127,45 Sk
Neuhradené záväzky k 31.12.2006 - 23578,-sk

do riadku 41 mám dať = 23578
do riadku 40 mám dať = 93146

Je to tak správne?
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

jued, musíš ku dňu 12.1.2006 uzavrieť účtovné knihy a ďalej už neúčtovať. Nemôžeš mať zásoby k 31.12.2006 ale k 12.1.2006. Potom postupuj podľa § 17 Zákona o dani z príjmov.
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

jued Pozri príspevok
Podnikateľ 12.01.2006 prerušil živnosť do 12.01.2011. Chcela ba som sa opýtať ako postupovať. V priebehu rok 2006 mu na podnikateľský účet, ktorý zatiaľ nebol zrušený nabiehali príjmy z pohľadávok ešte z roku 2005. Vo februári 2006 taktiež zaplatil záväzok z roku 2005. Môžem tieto príjmy a výdavky vyplniť do riadkov 2 tabuľky č.1 daňového priznania? Nie, ide o pohľadávky k 12.1.2006 - uvedieš ich v r. 41 DP a tiež záväzky v r. 40Ak zaplatil v júni 2006 nedoplatok za zdravotné poistenie z ročného zúčtovania za rok 2005 môžem ich tiež uviesť v riadku 2. Nie ide o záväzok uvedieš v r. 40 DP
Podnikateľský účet nebol zrušený do dnešnej doby, čo s tými poplatkami a kreditnými úrokmi? -
K termínu podania daňového priznania eviduje ešte záväzky a pohľadávky a taktiež aj nejaké zásoby. Výška týchto záväzkov do r. 40 a výška pohľadávok a zásob do riadku 41? Áno Zásoby sa zdaňujú v nákupnej cene? Áno. Nikdy som takýto prípad nemala, keby ste mi to vedeli nejako konkrétne popísať, prosím Vás. Vopred Vám ďakujem.
Odpovede v texte.
0 0
jued jued

jued je offline (nepripojený) jued

Ešte by som sa chcela opýtať všetky úhrady, ktoré boli vykonané do 12.01.2006 sa riadne vedú v peňažnom denníku a uvádzajú sa do riadku 2?
Ako je to potom s výkazmi, ktoré sa dávajú k daňovému priznaniu?
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

prvá veta odpoveď áno.
druhá veta: výkaz o MaZ má na konci obdobia nuly. Výkaz o príjmoch a výdavkoch: uvádzaš príjmy a výdaje do 12.1.2006. Ostatné uvádzaš na spomínaných riadkoch v DP.
0 0
jued jued

jued je offline (nepripojený) jued

Takžekeď som to správne pochopila na tie výkazy potom uvádzam obdobie od 01/2006 do 01/2006?
Vo výkaze o majetku a záväzkoch však ešte stále eviduje v r. 18 pôžičku, ktorú doteraz nesplatil , čo stým?
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

aká je to pôžička? Z banky?
0 0
jued jued

jued je offline (nepripojený) jued

Nie nebola to pôžička z banky, ale od rodinných príslušníkov.
0 0
jued jued

jued je offline (nepripojený) jued

V prípade ak má podnikateľ k dátumu prerušenia aj HIM, ktorý má ešte nejakú hodnotu, ten sa potom uvádza do výkazu?
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

dňom 12.1.2006 vyradíš majetok z podnikania na karte HIM.
0 0
jued jued

jued je offline (nepripojený) jued

A tá pôžička čo s ňou?
0 0
renča1 renča1

renča1 je offline (nepripojený) renča1

:-D
jued Pozri príspevok
A tá pôžička čo s ňou?
S pôžičkou v daňovom priznaní neurobíš nič, pretože splátky pôžičky sú VNZD. Sú popri pôžičke dohodnuté aj úroky?
0 0
jued jued

jued je offline (nepripojený) jued

Nie je bezúročná, chcem len vedieť či ich naďalej budem vykovať vo výkaze o majetku a záväzkoch?
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

nie nebudeš, už som ti písala, že zostatok na konci obdobia budú nuly...
0 0
jued jued

jued je offline (nepripojený) jued

Ďakujem Ti, takže keď to mám zhrnúť, tak výpišem výkaz o príjmoch a výdavkoch k 12.01.2006 a výkaz o majetku a záväzkoch bude k 12.01.2006 nulový vo všetkých riadkoch ( t.j. aj úvery , peniaze v pokladni a v banke , HIM). A už len posledná otázka , zostatková hodnota investičného majetku ide do riadku 41 daňového priznania?
0 0
jued jued

jued je offline (nepripojený) jued

A ešte by som sa chcela opýtať na DPH, firma sa zatiaľ z registrácie DPH neodhlásila, podáva nulové daňové priznanie. Musí odviesť DPH z tých zásob ku dňu prerušenia živnosti, alebo až keď zruší registráciu DPH?
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Daňový úrad nemá informáciu o prerušení živnosti? Ak by ju mal, vyzval by daňový subjekt na zrušenie registrácie DPH! Nemôžeš podávať nulové DPH, tvojou povinnosťou bolo odhlásiť sa ku dňu zrušenia živnosti a DÚ ti mal určiť posledné zdaňovacie obdobie. V tvojom prípade 1.štvrťrok 2006. Vtedy (1Q) bolo tvojou povinnosťou vysporiadať DPH zo zásob.
0 0
jued jued

jued je offline (nepripojený) jued

Ak viem tak na daňový úrad bolo doručené rozhodnutie o prerušení živnosti, podnikateľ nedostal žiadnu výzvu na zrušenie registrácie.
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

jued, ak ti môžem doporučiť, over si podľa IČ DPH na stránke www.drsr.sk, či je ešte podnikateľ platcom DPH.
Viem, že pri prerušení živnosti treba odovzať Rozhodnutie o pridelení DIČ a rovnako Rozhodnutie o pridelení IČDPH (šedá a ružová kartička)
0 0
jued jued

jued je offline (nepripojený) jued

Ďakujem za radu
0 0
Načítať ďalšie