Zavrieť

Porady

Mam podat danove priznanie+urcenie rezidentury

Dobry den, potrebujem poradit, uz niekolko rokov podnikam v CR-mam firmu-som FO, vediem podvojne uctovnictvo, platim dane, dph, odvody, poberam pridavky na deti a podavam danove priznania. Zdrzujem sa v CR cca 300 dni v roku-mam tam prechodny pobyt aj sidlo firmy. Na Slovensku uz niekolko rokov nemam ziadne prijmy, mam tu vsak trvaly pobyt a rodinu (manzelku a deti-dochadzam raz mesacne). Doteraz som tu nepodaval danove priznanie, dozvedel som sa vsak, ze by som mal. Prac. DU mi povedala, ze musim DP podat a dokonca, ze musim viest uctovnictvo priebezne s ceskym. Pokladam to za zvlastne. Mam teda podavat priznanie na SVK a viest priebezne uctovnictvo aj na SVK. Vobec si neviem urcit, v ktorej krajine som rezident. Ako mam postupovat? Dakujem
Naposledy upravil dimitrii : 19.03.07 at 12:12 Dôvod: doplnenie
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    človiečik Vladimír Ozimý
    a ide o právnickú osobu? ak ano tak ak máte skutočné vedenie firmy v ČR tak potom nevidím dôvod niečo riešiť v SR...dal by som si potvrdiť rezidenciu v ČR.

    Mam podat danove priznanie+urcenie rezidentury

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.