Zavrieť

Porady

Daňové priznanie

Viem, že už je veľa tém na daňové priznanie, ale momentálne, čo sa týka môjho problému som zatiaľ nenašla. Ide o príjem na základe sprostredkovateľskej zmluvy - obchodný zástupca. Kde zapísať príjem do DP: živnosť alebo sprostredkovanie a do denníka predaj výrobkov a služieb alebo ostatné príjmy. A ešte vykonával pomocné práce kamenárske, kde ich mám v peňážnom denníku zapísať - predaj výrobkov a služieb alebo ostatný príjem. Potrebujem si to len overiť.

Ďakujem za odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Monika Kováčová
    má živnostenský list a predmet podnikania sprostredkovanie? § 6 - sprostredkovanie aj kamenárske práce je predaj výrobkov a služieb

    ande je offline (nepripojený) ande

    ande
    Chcela by som Vás poprosit o radu. Nie som zivnostnik, mam podpisanu zmluvu o dielo podla par. 631 Obcianskeho zakonnika. Tento prijem mam priznat do danoveho priznania? ak ano tak na zaklade zmluvy o dielo alebo mali by poslat nejake potvrdenie? A ake danove priznanie si mam vypisat typu A alebo B? Okrem toho mam aj dohody, ku ktorym mi poslali potvrdenie a pracujem na trvaly uvazok. Za odpoved dakujem pekne.
    Monika Kováčová
    ande Pozri príspevok
    Chcela by som Vás poprosit o radu. Nie som zivnostnik, mam podpisanu zmluvu o dielo podla par. 631 Obcianskeho zakonnika. Tento prijem mam priznat do danoveho priznania? ak ano tak na zaklade zmluvy o dielo alebo mali by poslat nejake potvrdenie? A ake danove priznanie si mam vypisat typu A alebo B? Okrem toho mam aj dohody, ku ktorym mi poslali potvrdenie a pracujem na trvaly uvazok. Za odpoved dakujem pekne.
    Mali ste aj iný príjem? Potvrdenie vám nikto na Zo D nepošle, príjem priznáte sama, záleží od výšky a predmetu zmluvy - doplňte a určíme paragraf, podľa ktorého zdaníte...

    ande je offline (nepripojený) ande

    ande
    ermon Pozri príspevok
    Mali ste aj iný príjem? Potvrdenie vám nikto na Zo D nepošle, príjem priznáte sama, záleží od výšky a predmetu zmluvy - doplňte a určíme paragraf, podľa ktorého zdaníte...
    predmet:vyhotevenie prekladu, vo vyske 6720,. a duha zmluva o dielo-iny mesiac vo vyske 1615,.Ine prijmy mam:mzdu + dohody o vykonani prace.Dakujem

    Trini je offline (nepripojený) Trini

    Trini
    ermon Pozri príspevok
    má živnostenský list a predmet podnikania sprostredkovanie? § 6 - sprostredkovanie aj kamenárske práce je predaj výrobkov a služieb
    Predmet podnikania neviem, či má aj sprostredkovanie.
    On začal robiť na živnosť pomocné kamenárske práce.

    Ďakujem veľmi pekne.
    Monika Kováčová
    over si na www.zrsr.sk
    Som presvedčená, že Zmluva o Dielo bola podpísaná na základe živnostenského oprávnenia. Postupuj tak, ako som písala v prísp.č 3.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.