Zavrieť

Porady

Odpis záväzkov a pohľadávok

Prosím Vás veľmi pekne o radu, prevzala som účtovníctvo po jednej pani a keďže ho viedla neviem ako, v hlavnej knihe mi zostali pohľadávky a záväzky, ktoré vôbec neviem identifikovať a už druhý rok ich mám stále na účtoch 311 a 321. Neviete mi poradiť ako by som ich mohla odpísať, lebo tam nastala len chyba v účtovaní a tieto pohľ. a záv. nikdy nebudú uhradené. Za radu veľmi pekne ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Silvia L. je offline (nepripojený) Silvia L.

    vtipna...zodpovedna..a ostatne neviem či sa tu hodi..:o))) ...viac Silvia L.
    Prosim poradte ako postupovať pri pohľadávkach a záväzkoch z rokov 96-97-98, ktoré my vymáhať nebudeme a zrejme zavazky už tiež nebudu vymáhané od nás? je na to zákon že ich treba nejako "zučtovať" dokedy mi môžu figurovať v učtovníctve?
    jedna pohľadávka bola aj na sude a bolo vydané rozhodnutie že sme " v poradi" ale majetok zrejme nestačí, akosi sme na to pozabudli je z roku 97 rozhodnutie z roku2000, nič sa nedeje, je možné to ešte dať do danových nákladov? alebo už je pozde? dá sa s tým niečo robiť?
    ďakujem.

    Silvia L. je offline (nepripojený) Silvia L.

    vtipna...zodpovedna..a ostatne neviem či sa tu hodi..:o))) ...viac Silvia L.
    v podvojnom účtovníctve.
    Pohladávky su spolu cca vo výške 150 tisic a závazky cca vo výške 100 tisic..
    nejako na to kašlali a teraz sa nad tým pozastavujem že čo s tým.

    Odpis záväzkov a pohľadávok

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.