Zavrieť

Porady

Príjem zo zahraničia - DP 2006 riadok 49

Ahojte,

prosím poradte mi v nasledovnom:

Robim DPFO A za rok 2006, prijem aj v Maďarskej republike aj v SR, problem je ten, pouzita metoda vynatia.
V riadku 49 je pisane : úhrn príjmov (základov dane) zo zdrojov v zahraničí, v prikladoch na draku je pisane ze je to brutto prijem minus zaplatene poistne takze v podstate ako nas zaklad dane.V Madarsku vsak zaklad dane zo zavislej cinnosti je cely brutto prijem, t.z. ze zaplatene poistne nie je odpocitatelnou polozkou, dan sa pocita z uhrnu prijmu. Ak sa v riadku 49 uvedie prijem minus poistne, znizi sa aj koeficient a vysledny efekt je opacny aky by mal byt, to znamena ze vyjde na konci dan na uhradu /dost vysoky/ napriek tomu, ze v Madarsku je danove zatazenie aj odvodova povinnost ovela vyssia ako v SR, takze logicky a spravne by do riadku mal ist zahranicny prijem bez odpoctu zahranicneho poistneho, mam pravdu???

Dakujem
Usporiadat
vikinka vikinka

vikinka je offline (nepripojený) vikinka

Používaš draka tak pozri tam,je tam pekne rozobrané DP formou zápočtu aj vyňatia.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Máte pravdu.

Do r.49 ide základ dane, z ktorého sa počítala v zahraničí daň podľa zahraničných predpisov.
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

Ja sa pridám - nemusím (DP B) počítať vynatie príjmov ani zápočet dane, ak daňovník dosiahol iba príjmy §6 a neplatil v zahraniční (AT) žiadnu daň? Je tak?
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

...........posúvam
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

takže po zvážení situácie som do r. 82 dala základ dane celý (keďže mal príjmy len zo zahr.), daň na zápočet 0, r. 87 - daň po vyňatí rovnaká, ako na r. 78. Ak nie, tak som sa mýlila...
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Marianna01 Pozri príspevok
Ja sa pridám - nemusím (DP B) počítať vynatie príjmov ani zápočet dane, ak daňovník dosiahol iba príjmy §6 a neplatil v zahraniční (AT) žiadnu daň? Je tak?
Nerozumiem - daňovník mal príjmy v AT z § 6?
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Marianna01 Pozri príspevok
takže po zvážení situácie som do r. 82 dala základ dane celý (keďže mal príjmy len zo zahr.), daň na zápočet 0, r. 87 - daň po vyňatí rovnaká, ako na r. 78. Ak nie, tak som sa mýlila...
Príjmy z Rakúska sú v zmysle zmluvy o .... zo zdanenia vyňaté, tzn. základ dane z týchto príjmov uvádzaš v riadku 79.
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

Johanka Pozri príspevok
Príjmy z Rakúska sú v zmysle zmluvy o .... zo zdanenia vyňaté, tzn. základ dane z týchto príjmov uvádzaš v riadku 79.
to znamená, že daň bude nula? priznávam, zmluvu o zamedzení... si ešte len vyhľadávam na drsr, no ale nezdalo sa mi, že zo živnosti nebude platiť daň, aj keď neviem, prečo sa mi to nezdalo, nie ja tvorím zákony, že?
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

no počkaj Johanka, ale on mal príjem LEN z AT. Nemusí zdaňovať žiaden príjem, keď v AT neplatil daň?
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Platí to, čo je v zmluve ... otázka (možno) je, prečo v AT neplatil žiadne dane - majú nejaké super oslobodenie?
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

.... v slovenskom DP sa pri príjmoch vyňatých zo zdanenia neuvádza výška dane zaplatená v krajine zdroja príjmov .
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

Johanka Pozri príspevok
Platí to, čo je v zmluve ... otázka (možno) je, prečo v AT neplatil žiadne dane - majú nejaké super oslobodenie?
nie, nemá oslobodenie, pracuje tam na živnosť (netuším, čo konkrétne, nerozumiem po nemecky...). má nejaký zvláštny provízny list, strhajú mu len nejaké spracovateľské poplatky. Nestŕhajú mu ani zabezpečovaciu daň - možno to nevyplýva u nich zo zákona, neviem. Takže pol milionový príjem nemusí zdaniť? To mi je nejaké divné, nie?
0 0
-Dana- -Dana-

-Dana- je offline (nepripojený) -Dana-

Marianna01 Pozri príspevok
no počkaj Johanka, ale on mal príjem LEN z AT. Nemusí zdaňovať žiaden príjem, keď v AT neplatil daň?
Ak v zahraničí neplatil žiadnu daň, tak príjem treba zdaniť, ak sú príjmy v prepočte na Skk vyššie ako 45 408 Sk.
0 0
-Dana- -Dana-

-Dana- je offline (nepripojený) -Dana-

Johanka Pozri príspevok
.... v slovenskom DP sa pri príjmoch vyňatých zo zdanenia neuvádza výška dane zaplatená v krajine zdroja príjmov .
Podmienkou pre zápočet alebo vyňatie je aj preukázať sa dokladom o zaplatení dane v zahraničí.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Marianna01 Pozri príspevok
nie, nemá oslobodenie, pracuje tam na živnosť (netuším, čo konkrétne, nerozumiem po nemecky...). má nejaký zvláštny provízny list, strhajú mu len nejaké spracovateľské poplatky. Nestŕhajú mu ani zabezpečovaciu daň - možno to nevyplýva u nich zo zákona, neviem. Takže pol milionový príjem nemusí zdaniť? To mi je nejaké divné, nie?
No, začína sa to pekne odmotávať - má slovenskú alebo rakúsku živnosť?
Ak slovenskú, vôbec nejde o príjmy zo zdrojov zo zahraničia !!!
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

no a v neposlednom rade - ako čítam, tak čítam, na drsr sa dočítam:

Metódy na elimináciu dvojitého zdanenia príjmov zo závislej činnosti plynúcich daňovým rezidentom Slovenskej republiky
zo zdrojov v zahraničí (zmluvné štáty)

a ja píšem o §6 - zo SZČ...
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Marianna01 Pozri príspevok
Ja sa pridám - nemusím (DP B) počítať vynatie príjmov ani zápočet dane, ak daňovník dosiahol iba príjmy §6 a neplatil v zahraniční (AT) žiadnu daň? Je tak?
Toto je pôvodné zadanie ...
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

Johanka Pozri príspevok
No, začína sa to pekne odmotávať - má slovenskú alebo rakúsku živnosť?
Ak slovenskú, vôbec nejde o príjmy zo zdrojov zo zahraničia !!!
zabudla som napísať, že je rezidentom SR?
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

jedna o koze, druhá o voze?
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Marianna01 Pozri príspevok
no a v neposlednom rade - ako čítam, tak čítam, na drsr sa dočítam:

Metódy na elimináciu dvojitého zdanenia príjmov zo závislej činnosti plynúcich daňovým rezidentom Slovenskej republiky

zo zdrojov v zahraničí (zmluvné štáty)


a ja píšem o §6 - zo SZČ...
Pre Rakúsko platí táto metóda aj pre príjmy zo stálej prevádzkarne ...

V tomto prípade ide naozaj o to, aby sa správne vyhodnotilo o aký príjem vlastne ide.
Marianna dala súhlas k mojej otázke o akú živnosť vlastne ide - rozumiem tomu tak, že o slovenkú , takže celá debata je v konečnom dôsledku o ničom .
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať