Zavrieť

Porady

problém sparovať 343, 341 ako to riešiť ???

Máme takýto problem prevzali sme firmu s.r.o. ktorá neplatila DPH povinnosti, DPPO, pokuty, sankcie a DU započítaval vsetko s NO potom s exek. ...je v tom totálny guláš, na DU nám odmietli povedať ako to majú spárované, ze ona má veľa firiem a keby mala s každým takto sediet a parovať tak ....

aké má právomoci daňovník ??? na koho sa obrátiť poradte lebo som bezradná
Naposledy upravil dracica : 20.03.07 at 15:31
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Alebo si treba vytlačiť nasledovné a ísť aspoň pozrieť firemnú daňovú históriu :
    Zákon o správe daní a poplatkov
    § 22
    Nazeranie do spisov
    (1) Daňový subjekt je oprávnený nazerať do spisov týkajúcich sa jeho daňových povinností, s výnimkou spisov uvedených v odseku 2. Správca dane je povinný o každom nazretí do spisu vyhotoviť úradný záznam.

    (2) Daňový subjekt nie je oprávnený nazerať do úradnej korešpondencie určenej pre nadriadené orgány, do registra, do pomôcok, zápisov a rozhodnutí slúžiacich výlučne pre potreby správcu dane a ďalších podkladov, do ktorých sa nesmie umožniť nazeranie s ohľadom na povinnosť zachovať v tajnosti pomery iných daňovníkov.

    (3) Na žiadosť daňového subjektu urobí správca dane zo spisového materiálu, do ktorého možno nazrieť, doslovné odpisy, overí ich zhodu s originálom, vyznačí na nich účel ich využitia a vydá ich daňovému subjektu.

    (4) Správca dane je povinný umožniť nazeranie do spisov verejnému ochrancovi práv v súvislosti s výkonom jeho pôsobnosti.7).

    dracica je offline (nepripojený) dracica

    dracica
    ermon Pozri príspevok
    dracica treba tam ísť s veľkou bonboniérou a ponížene prosiť...
    no poznam aj mile, ochotné SD ale tu nepomaha nič ani bonboniera... máme sa zachovat rovnako alibisticky a napisať jeden list k UZ vzhľadom na neochotu DU sme nedokázali zinvetarizovať účty 341, 343
    Monika Kováčová
    určite nie dracica, pretože oznámenia o kompenzáciach NO, preplatkov a nedoplatkov správca dane doručuje na doručenku. Takže : buď hladať, alebo bordel u konateľa, alebo bývalého ekonóma.

    dracica je offline (nepripojený) dracica

    dracica
    no mám kompen. a podľa nich som sparovala aspon 343 ale trcí mi tam asi 57OOO - uhrada z banky - exek. ktore neviem správne priradit........vcera som parovala tú dphcku 4 hodiny až a úplne zbytočne

    problém sparovať 343, 341 ako to riešiť ???

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.