Zavrieť

Porady

Kurz pri platbe kartou

Dňa 29. 9. sa platilo za ubytovanie kartou v Česku. V peňažnom ústave na Slovensku sa platba realizovala 3. 10. 06. Bude to vporiadku, ak celú tranzakciu prepočítam kurzom 3.10.? Alebo by som mala zúčtovať záväzok 29. 9. kurzom NBS a úhradu kurzom 3.10. Čo je vlastne správne? Kto vie a odpovie, budem vďačná.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Liptáčik Pozri príspevok
    Dňa 29. 9. sa platilo za ubytovanie kartou v Česku. V peňažnom ústave na Slovensku sa platba realizovala 3. 10. 06. Bude to vporiadku, ak celú tranzakciu prepočítam kurzom 3.10.? Alebo by som mala zúčtovať záväzok 29. 9. kurzom NBS a úhradu kurzom 3.10. Čo je vlastne správne? Kto vie a odpovie, budem vďačná.
    Ak ti platba išla cez účet Sk, zaúčtuješ toľko, koľko z účtu "odišlo", neprepočítavaš kurzom NBS.

    apo je offline (nepripojený) apo

    apo
    Paula Pozri príspevok
    Ak ti platba išla cez účet Sk, zaúčtuješ toľko, koľko z účtu "odišlo", neprepočítavaš kurzom NBS.
    Záleží na zaužívanom postupe.
    Ak doklad o náklade priložíte iba k bankovému výpisu, tak Paula má pravku.

    Ale, ak doklady, ktoré platíte kartou dávate napríklad do ostatných záväzkov porom sa takýto výdavok správa ako hociktorá iná faktúra a vznikne kurzový rozdiel.

    Z pohľadu vplyvu na HV je to úplne jedno pokiaľ sa úhrada nezrealizuje po novom roku.


    apo

    Liptáčik je offline (nepripojený) Liptáčik

    Liptáčik
    Ďakujem za odpovede. Ja som pôvodne uvažovala o tom, že doklad z RP zaúčtujem vtedy, keď mi platbu odpísali z účtu a vo výške, v akej ju odpísali. Ale keďže mám obdobie, v ktorom už občas skontrolujem aj to, ako sa volám, tak som si to radšej chcela preveriť. Ešte raz ďakuejem.

    Kurz pri platbe kartou

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.