Zavrieť

Porady

Dodatočné daňové priznanie

Chcela by som sa spýtať,či môžem podať opravné daňové priznanie za rok 2006 už teraz.Mám známeho,ktorému už vrátili preplatok v sume 2tis.sk.Potom prišiel na to že si neuplatnil nezdanitelnu čiastku na manželku.Chce podať opravné ročne.Ako sa podáva?tých 2tis sk mu tiež treba niekde zohľadniť?správne by mal dostať späť 14tis.Chcem Vás poprosiť o radu,nakoľko veľmi tomu nerozumiem.Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Nagy Eva je offline (nepripojený) Nagy Eva

    Nagy Eva
    uz aj vratili preplatok? s tym som sa este nestretla.Koncom aprila najrychlejsie... Ale do 31.3. mozes podat opravne. Potom uz len dodatocne.

    Shrek je offline (nepripojený) Shrek

    Shrek
    Stala sa mi podobná vec,
    manželke urobil zamestnávateľ ročné zúčtovanie ( s minimálnym preplatkom ) bez uplatnenia nezdaniteľnej časti na mňa - manžela.Informoval som sa na DÚ čo s tým, pani mi povedala, že mám podať riadne DP a bude to OK.
    Tiež to bolo ešte pred 31.03 minulý rok.
    Neviem či v Tvojom prípade bolo už riadne DP podané, alebo sa tiež jedná iba o ročné zúčtovanie vykonané zamestnávateľom?!

    Dodatočné daňové priznanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.