Zavrieť

Porady

uzavierka 2006

Dobry,

Vie mi niekto poradiť?

remeselník podnikajuci na živnostenský list. Nema zvlást bankovy učet na podnikanie. Uplatnil paušalne vydavky. Nema ziadny majetok. MUSI S DP typ B ODOVZDAT AJ VYKAZ O PRIJMOCH A VYDAVKOCH a VYKAZ O MAJETKU A ZAVAZKOCH?

Diky za pomoc.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Pri použití paušálnych výdavkov sa výkazy nepodávajú.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Výkazy sú účtovná závierka jednoduchého účtovníctva.
    Daňovník, ktorý uplatňuje výdavky percentom z príjmov nie je účtovná jednotka .

    zita007 je offline (nepripojený) zita007

    matka,manželka,podnikateľka zita007
    Prosím,
    kto vie poradiť?

    Vediem PÚ v s.r.o. - nemusí byť audit.
    Musím k uzávierke prikladať poznámky; ak áno musí byť v poznámkach rozpísaný aj tok financíí (niekde som totíž čítala, že nie), musím prikladať k uzávierke aj cash flow? Nájdem ho niekde v programe POHODA? A podľa čoho viem, aký mám robiť - priamy alebo nepriamy?

    Veľmi pekne ďakujem každému, kto poradí.
    Naposledy upravil zita007 : 22.03.07 at 10:21

    Alena26 je offline (nepripojený) Alena26

    Alena26
    K uzávierke musíš prikladať poznámky. K nemáš povinnosť auditu nemusíš predkladať cash flow.

    zita007 je offline (nepripojený) zita007

    matka,manželka,podnikateľka zita007
    Alena26 Pozri príspevok
    K uzávierke musíš prikladať poznámky. K nemáš povinnosť auditu nemusíš predkladať cash flow.




    Veľmi pekne ďakujm,
    ešte sa chcem opýtať či musím v poznámkach vypísať časť - tok finančných prostriedkov?

    zita007 je offline (nepripojený) zita007

    matka,manželka,podnikateľka zita007
    ekopo Pozri príspevok
    cash flow je tok peňažných prostriedkov


    Ďakujem,
    zase som o niečo múdrejšia

    Príjemný deň.

    korduľa je offline (nepripojený) korduľa

    korduľa
    neviem ci mi niekto poradi, ale skusim aj tak, uzatvaram rok 2006, nesedi mi strana aktiv a pasiv, firma je od roku 2003 pozrela som vsetky uzavierky minulych rokov a nesedelo to uz od zaciatku,
    mozem urobit nieco preto aby sa to dalo do poriadku, alebo aspon tento rok??

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    korduľa Pozri príspevok
    neviem ci mi niekto poradi, ale skusim aj tak, uzatvaram rok 2006, nesedi mi strana aktiv a pasiv, firma je od roku 2003 pozrela som vsetky uzavierky minulych rokov a nesedelo to uz od zaciatku,
    mozem urobit nieco preto aby sa to dalo do poriadku, alebo aspon tento rok??
    No jediné, čo môžeš v prvom rade urobiť je zistiť výšku rozdielu a skúmať kde Ťa tá suma navedie...Pozri hneď tú prvú súvahu z roku 2003. Urobiť môžeš len to, prísť na ten rozdiel...nemôže to ostať nerovnaké. Nechápem ani ako pustil soft do ďalšieho roka pri rozdielnych aktívach a pasívach, mňa by nepustil ani zmesiaca ma mesiac

    korduľa je offline (nepripojený) korduľa

    korduľa
    problem je v tom, ze sa to robili 3 ludia na troch softoch, takze nemam sancu hladat niekde v databaze, len v papieroch.
    viem vysku rozdielu, ale nemam tu databazu, len konecne zostavy z toho roku.
    rok 04,05 uctovali zase v inom softe, mam tu sice papiere ale to mi teda velmi nepomohlo.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.