Zavrieť

Porady

a zase paušálne výdavky

Ahojte, robím daňové priznanie jednému známemu, ktorý začal podnikať v roku 2006. Výhodejšie by bolo preňho uplatňovať si paušálne výdavky, ale už teraz vie že na budúci rok bude preukázať skutočné výdavky. Zostalo mu k 31.12. jedna neuhradené pohľadávka. Chcela by som sa vyhnúť podania dodatočného priznania za rok 2006 na budúci rok, môžem podľa Vám zahrnúť do základu dane už teraz tú jednu neuhradenú pohľadávku? Uvediem tú sumu rovno na r. 40? ďakujem za odpovede.
Usporiadat
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

kjudit Pozri príspevok
Ahojte, robím daňové priznanie jednému známemu, ktorý začal podnikať v roku 2006. Výhodejšie by bolo preňho uplatňovať si paušálne výdavky, ale už teraz vie že na budúci rok bude preukázať skutočné výdavky. Zostalo mu k 31.12. jedna neuhradené pohľadávka. Chcela by som sa vyhnúť podania dodatočného priznania za rok 2006 na budúci rok, môžem podľa Vám zahrnúť do základu dane už teraz tú jednu neuhradenú pohľadávku? Uvediem tú sumu rovno na r. 40? ďakujem za odpovede.
Podľa mojej mienky, ak to takto dopredu viete, môžeš to tak urobiť ako píšeš
0 0
renča1 renča1

renča1 je offline (nepripojený) renča1

:-D
kjudit Pozri príspevok
Chcela by som sa vyhnúť podania dodatočného priznania za rok 2006 na budúci rok, môžem podľa Vám zahrnúť do základu dane už teraz tú jednu neuhradenú pohľadávku? Uvediem tú sumu rovno na r. 40? ďakujem za odpovede.
Dokonca sa to doporučuje.
0 0
SLIVOCKA SLIVOCKA

SLIVOCKA je offline (nepripojený) SLIVOCKA

Caute poradaci.

Prosim poradi mi niekto? Za rok 2006 mam prijmi zo zavislej cinnosti + prijmy podla § 8(prenajala som sukromne auto podnikatelovi) Mozem si uplatnit pausalne vydavky vo vyske 40%?

Dakujem velmi pekne.
0 0
books books

books je offline (nepripojený) books

Dobrý deň,

SZČO mal za rok 2006
príjem : 240 000,00 Sk
poistné zaplatil : 22 000,00 Sk
40% výdavky z príjmu : 96 000,00 Sk
celkové výdavky budú 96 000,00 + 22 000,00 Sk = 118 000,00 Sk

Do DP typu B zapíšem do tabuľky č.1

r.2 príjem 240 000,00 Sk
r.2 výdavky 118 000,00 Sk
a vyjde mi na r. 36 122 000,00 Sk príjem a aj na r. 38 zapíšem ako základ dane.
Dúfam,že som správne pochopila paušálne výdavky.
Prosím Vás o konzultáciu,či je to správne.
0 0
kjudit kjudit

kjudit je offline (nepripojený) kjudit

Len tých 40% čo ti vyšlo napíšeš do r. 2 výdavky, a do r. 9 už vrátane preukázateľnej výšky zapleteného poistného. Ináč je to vo vysvetlivkách pod tabuľkou č. 1, posledné 3 riadky.
0 0
kjudit kjudit

kjudit je offline (nepripojený) kjudit

Ahoj Slivocka, na príjmy z prenájmu hnuteľných vecí určite nemôžeš uplatniť 40% paušálne výdavky, ale podľa môjho názoru možeš uplatniť 25%. POzri §8 ods. 9.
0 0
books books

books je offline (nepripojený) books

kjudit Pozri príspevok
Len tých 40% čo ti vyšlo napíšeš do r. 2 výdavky, a do r. 9 už vrátane preukázateľnej výšky zapleteného poistného. Ináč je to vo vysvetlivkách pod tabuľkou č. 1, posledné 3 riadky.
A keď napíšem do r.2 výdavky + zaplatené poistné, bude to chyba?
Lebo som sa stretla s takým názorom,že tam to dávajú a potom do odd. XIII zapíšu osobitné záznamy daňovníka,kde rozpíšu príjem, 40% výdavky z príjmu + zaplatené poistné.Proste z čoho sa skladá suma na r.2 v tabuľke č.1 v odd. VI.
Potom r.9 by bola taká istá suma.

Ďakujem.
0 0
kjudit kjudit

kjudit je offline (nepripojený) kjudit

Problém by to podľa mňa nemal byť, ale ja by som radšej postupovala podľa pokynov v DP. Nebudeš s tým mať viacej roboty, ako keby si to rozpísal v poznámkach
0 0
books books

books je offline (nepripojený) books

kjudit Pozri príspevok
Problém by to podľa mňa nemal byť, ale ja by som radšej postupovala podľa pokynov v DP. Nebudeš s tým mať viacej roboty, ako keby si to rozpísal v poznámkach

Ďakujem za rady a ochotu.
0 0
SLIVOCKA SLIVOCKA

SLIVOCKA je offline (nepripojený) SLIVOCKA

kjudit Pozri príspevok
Ahoj Slivocka, na príjmy z prenájmu hnuteľných vecí určite nemôžeš uplatniť 40% paušálne výdavky, ale podľa môjho názoru možeš uplatniť 25%. POzri §8 ods. 9.

Dakujem, mne sa to tiez tak vidi, ale jedna uctovnicka mi tvrdila ze mozem. Tak teraz som dost v pomykove.
0 0
betka betka

betka je offline (nepripojený) betka

kjudit Pozri príspevok
Ahoj Slivocka, na príjmy z prenájmu hnuteľných vecí určite nemôžeš uplatniť 40% paušálne výdavky, ale podľa môjho názoru možeš uplatniť 25%. POzri §8 ods. 9.
Pýtam sa lebo asi nerozumiem.
par.8 odsek 9 ak daňovník pri príjmoch z príležitostnej pol výroby ...... neuplatní výdavky preukázateľné, môže uplatniť výdavky vo výške 25%. Ja tu nevidím prenájom hnut. majetku.
Ak by tu bol prenájom hnuteľ. majetku nepísal by sa odsek: ak daňovník pri príjmoch z príležitostných činností vrátane pol. výroby .......
Mne par.8 odsek 9 taxatívne menuje, že ide len o príjmy z pol, les, vod. hospod. (potom je síce uvedené v zátvorke odsek 1 pís.a). Dám si to vysvetliť ..
0 0
blondy blondy

blondy je offline (nepripojený) blondy

iwa
books Pozri príspevok
A keď napíšem do r.2 výdavky + zaplatené poistné, bude to chyba?
Lebo som sa stretla s takým názorom,že tam to dávajú a potom do odd. XIII zapíšu osobitné záznamy daňovníka,kde rozpíšu príjem, 40% výdavky z príjmu + zaplatené poistné.Proste z čoho sa skladá suma na r.2 v tabuľke č.1 v odd. VI.
Potom r.9 by bola taká istá suma.

Ďakujem.

Od kjudit :
Problém by to podľa mňa nemal byť, ale ja by som radšej postupovala podľa pokynov v DP. Nebudeš s tým mať viacej roboty, ako keby si to rozpísal v poznámkach
nerozumiem, doplietla som sa
konkrétne
r.2 príjmy zo živnosti 72968
r.2 výdavky 40% 29187 + zapl. poistné 35898 = 65085

Teda takto to nie je správne?
ak nie tak:
r.2 príjmy 782968
r. 2 výdavky 29187

a poistné 35898 dám kde?
0 0
SLIVOCKA SLIVOCKA

SLIVOCKA je offline (nepripojený) SLIVOCKA

betka Pozri príspevok
Pýtam sa lebo asi nerozumiem.
par.8 odsek 9 ak daňovník pri príjmoch z príležitostnej pol výroby ...... neuplatní výdavky preukázateľné, môže uplatniť výdavky vo výške 25%. Ja tu nevidím prenájom hnut. majetku.
Ak by tu bol prenájom hnuteľ. majetku nepísal by sa odsek: ak daňovník pri príjmoch z príležitostných činností vrátane pol. výroby .......
Mne par.8 odsek 9 taxatívne menuje, že ide len o príjmy z pol, les, vod. hospod. (potom je síce uvedené v zátvorke odsek 1 pís.a). Dám si to vysvetliť ..

Ahoj Betka,
ty by si mi co prosim radila?
ods pís. a) príjmy z príležitostných činností vrátane príjmov z príležitostnej poľnohospodárskej výroby, lesného a vodného hospodárstva a z príležitostného prenájmu hnuteľných vecí,

Neviem co s tym. Mozem si podla teba uplatnit 25% alebo 40 % ?
V zakone § 8 sa vobec 40% nespomina.

Dakujem.

0 0
betka betka

betka je offline (nepripojený) betka

SLIVOCKA Pozri príspevok
Ahoj Betka,
ty by si mi co prosim radila?
ods pís. a) príjmy z príležitostných činností vrátane príjmov z príležitostnej poľnohospodárskej výroby, lesného a vodného hospodárstva a z príležitostného prenájmu hnuteľných vecí,

Neviem co s tym. Mozem si podla teba uplatnit 25% alebo 40 % ?
V zakone § 8 sa vobec 40% nespomina.

Dakujem.

Kjuit píše, že sa pri prenájme HM môže uplatniť výdavok vo výške 25%. Našla som si par 8 odsek 9 a prečítala som si, kedy sa môžu uplatniť výdavky vo výške 25% k príjmom podľa par. 8.
Ak by som si ich uplatnila malo by byť v odseku napísané: ak daňovník pri príjmoch z príležitostných činností vrátane ....., ale to tam nie je napísané. Chcem tiež vedieť, aky výdavok si môžem uplatniť pri prenájme HM.....
Par. 8 mi neumožňuje na druhej strane uplatňovať výdavky (paušálne) vo výške 40%.
0 0
kjudit kjudit

kjudit je offline (nepripojený) kjudit

blondy Pozri príspevok
nerozumiem, doplietla som sa
konkrétne
r.2 príjmy zo živnosti 72968
r.2 výdavky 40% 29187 + zapl. poistné 35898 = 65085

Teda takto to nie je správne?
ak nie tak:
r.2 príjmy 782968
r. 2 výdavky 29187

a poistné 35898 dám kde?
r.2 príjmy 72968
r. 2 výdavky 29187
r. 9 výdavky 65085
0 0
betka betka

betka je offline (nepripojený) betka

Pre Slivočka:
Na jednej strane mi zákon hovorí, čo je príjem podľa par. 8 odsek 1, a na druhej strane chcem vedieť výdavok. A keď si čítam tento par., nevidím aký výdavok si uplatním k odsek 1 a, (pri ostatných príjmoch b,c,d ... viem zaradiť výdavok)
A odsek 9 mi taxatívne menuje výdavky vo výške 25% len pri pol,les, čítam slovo za slovom, ale nič ...
0 0
kjudit kjudit

kjudit je offline (nepripojený) kjudit

SLIVOCKA Pozri príspevok
Ahoj Betka,
ty by si mi co prosim radila?
ods pís. a) príjmy z príležitostných činností vrátane príjmov z príležitostnej poľnohospodárskej výroby, lesného a vodného hospodárstva a z príležitostného prenájmu hnuteľných vecí,

Neviem co s tym. Mozem si podla teba uplatnit 25% alebo 40 % ?
V zakone § 8 sa vobec 40% nespomina.

Dakujem.
Teraz mi napadlo §9 ods. h, kde sa píše že o 5násobok životného minima (23650Sk) môžeš znížiť príjmy z tohto prenájmu. Dúfam že ti to pomôže.
0 0
SLIVOCKA SLIVOCKA

SLIVOCKA je offline (nepripojený) SLIVOCKA

betka Pozri príspevok
Pre Slivočka:
Na jednej strane mi zákon hovorí, čo je príjem podľa par. 8 odsek 1, a na druhej strane chcem vedieť výdavok. A keď si čítam tento par., nevidím aký výdavok si uplatním k odsek 1 a, (pri ostatných príjmoch b,c,d ... viem zaradiť výdavok)
A odsek 9 mi taxatívne menuje výdavky vo výške 25% len pri pol,les, čítam slovo za slovom, ale nič ...
Betka, prosim ked sa nieco nove dozvies, daj mi vediet. Som pravdu povediac z toho magor. Dakujem. Jana
0 0
kjudit kjudit

kjudit je offline (nepripojený) kjudit

betka Pozri príspevok
Pre Slivočka:
Na jednej strane mi zákon hovorí, čo je príjem podľa par. 8 odsek 1, a na druhej strane chcem vedieť výdavok. A keď si čítam tento par., nevidím aký výdavok si uplatním k odsek 1 a, (pri ostatných príjmoch b,c,d ... viem zaradiť výdavok)
A odsek 9 mi taxatívne menuje výdavky vo výške 25% len pri pol,les, čítam slovo za slovom, ale nič ...
http://www.porada.sk/t23456-dan-stra...hlight=valinka

takže 25% nič, sorry
0 0
SLIVOCKA SLIVOCKA

SLIVOCKA je offline (nepripojený) SLIVOCKA


Skoda . Aj tak dakujem.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať