Zavrieť

Porady

hrubá pridaná hodnota

Zdravím poraďákov, vie mi niekto prosím poradiť, ako sa počíta hrubá pridaná hodnota v podniku ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    Hrubá pridaná hodnota v základných cenách je vypočítaná ako rozdiel medzi produkciou v základných cenách a medzispotrebou v kúpnych cenách. Produkcia pozostáva z produktov vytvorených počas bežného účtovného obdobia a medzispotreba sa skladá z hodnoty výrobkov a služieb spotrebovaných vo výrobnom procese ako vstupy, s vylúčením investičného majetku, ktorého spotreba je zachytená ako spotreba fixného kapitálu.

    Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

    Gabi03
    Braňo, ocenila by som zdroj tvojho príspevku.
    Okrem toho toto mi pripadá ako hrubá pridaná hodnota výroby. Nie podniku. Hm?

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Rozdiel medzi hodnotou vyrobených tovarou a nakladmi na materialy a zasoby použité pri výrobe. V pecni chleba za 10 je zahrnutá cena pšenice a iných materiálov 6. Pridaná hodnota je 4. Pridanu hodnotu tvoria mzdy, urok, zisk pridaný k produktu podniku alebo odvetvia.

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    Je to napísané poučkovite, ale v podstate sa dá použiť aj na výrobu, aj na podnik.

    hrubá pridaná hodnota

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.