Zavrieť

Porady

Príjem z urbáru-lesné spoločenstvo.

Potrebovala by som poradiť, ako postupovat v tomto prípade.
FO SZČO podnika v maloobchode-predaj potraviny. Vedie jednoduché účtovníctvo.
V roku 2006 však mal ešte príjem z urbáru, kde dostala takú malú pásku a tam napísané :
Príjem úhrnom: 15.924,-
Výdaje úhrnom: 8.436,-

Na konci pásky:
K výplate: 9.876,-

Poradte prosím Vás ktoré sumy z tejto pásky mám použiť do DP do ktorého paragrafu a riadku DP to zaradiť, alebo môže uplatniť výdavky paušálne?

A ešte mala príjmy , má v súkromnom vlastníctve lesy, a dala ich vyťažiť napr. : Štátnym lesom, ktoré jej zaplatili za ťažbu 35.000,- Sk.
Nie sú tie lesy v prenájme, ale jej v súkromnom vlastníctve.

Môže si tu uplatniť paušálne výdavky a do ktorého paragrafu tento príjem zaradiť????
Moc mi pomôžete, ak má niekto skúsenosti.
Dakujem!!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    človiečik Vladimír Ozimý
    príjem z urbáru by som uviedol ako paragraf 6 ods 1 pism a) - v členení ako to je napísané a príjem z ťažby 35000 sk by som dal ako priležitostný príjem podľa paragrafu 8 ods 1 psim a) a uplatnil k tomu paušalne výdavky pričom do daňových príjmov by som zahrnul len príjmy nad 5 násobok životného minima, ktoré je oslobodené podľa paragrafu 9 a k tomu priradil aj výdavky
    človiečik Vladimír Ozimý
    nedá sa dá sa to lev prípade prenájmu par. 6 ods 3 a príjmu podľa paragrafu 6 ods 1 a 2-ale v rámci ods. 1+2

    Daduľa je offline (nepripojený) Daduľa

    Daduľa
    A príjem z urbáru dať v členení § 6, ako príjmy a výdavky,ktoré sú uvedené na páske alebo len suma na výplatu ako príjem, bez uplatnenia výdavkov?

    Príjem z urbáru-lesné spoločenstvo.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.