Zavrieť

Porady

úrok

Ahojte, chcem sa len uistiť, úrok prijatý v JU sa dáva do príjmov ost.podliehajúci dani, ale daň z úrokov-ja som účtovala do réžie, sa dáva ako daň z príjmu?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    sybila3 Pozri príspevok
    Ahojte, chcem sa len uistiť, úrok prijatý v JU sa dáva do príjmov ost.podliehajúci dani, ale daň z úrokov-ja som účtovala do réžie, sa dáva ako daň z príjmu?
    Daň z úrokov sa účtuje ako preddavok na daň z príjmov. Nie réžia

    Evanka je offline (nepripojený) Evanka

    Evanka
    sybila3 Pozri príspevok
    Prečo a potom sa to odrátava v dp od dane?
    Daň z úrokov je tvoj preddavok na daň, teda túto čiastku dane si už zaplatila.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    sybila3 Pozri príspevok
    Ahojte, chcem sa len uistiť, úrok prijatý v JU sa dáva do príjmov ost.podliehajúci dani, ale daň z úrokov-ja som účtovala do réžie, sa dáva ako daň z príjmu?

    Prečítaj si aj tento link


    http://www.porada.sk/showthread.php?p=422346#post422346

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    sybila3 Pozri príspevok
    Prečo a potom sa to odrátava v dp od dane?
    Daň z úrokov je zrážková daň, ktorú je banka povinná zraziť , viď § 43. Tak , ako preddavková daň, ktorú strháva zamestávatel vo výplate § 35 zamestnancovi, tak aj daň z úrokov sa odpočíta od daň.povinnosti alebo pokiaľ nie je možnosť ju odpočítať od daň.povinnosti, tak takáto daň /preddavková,zrážková/ bude vrátená a to v DP.

    sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

    sybila3
    Díky za info. A ešte sa opýtam, čo sa robí s DPH v ju, lebo v PU ich preúčtovavam, v JU som zatiaľ účtovala len príjem alebo výdaj podľa toho či som platila alebo mi vrátili. Môžte mi poradiť. díky

    otázka je offline (nepripojený) otázka

    účtovníčka otázka
    Nevysporiadaná mesačná DPH /ako záväzok/ do Výkazu o majetku a zaväzkoch. Pohľadávky a záväzky sa vo výkazoch uvádzajú aj s DPH.

    sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

    sybila3
    A dph za IV.Q. mám dať do záväzkov k 31.12.2006? Alebo až v januári, ked bola odovzdaná v januári, ale týka sa roku 2006? poradte

    sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

    sybila3
    A ako mám urobiť taký prípad, že 25000,- daň.povinnosť, 5000,- nadmerný odpočet z min.Q., Záväzok by mal byť 20000. Ale čo s pohľadávkou, čo s tými 5000,- čo bol nadm.odpočet min.Q.-je evidovaný ako pohľadávka?

    vikinka je offline (nepripojený) vikinka

    vikinka
    sybila3 Pozri príspevok
    A ako mám urobiť taký prípad, že 25000,- daň.povinnosť, 5000,- nadmerný odpočet z min.Q., Záväzok by mal byť 20000. Ale čo s pohľadávkou, čo s tými 5000,- čo bol nadm.odpočet min.Q.-je evidovaný ako pohľadávka?
    Áno,tak ako povinnosť sa prejaví ako závazok,tak aj nadm.odpočet ako pohľadávka.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.