Zavrieť

Porady

Fakturovat skor?

prosim vas,
mozem fakturovat odberatelovi tovar skor ako ho nakupim?
asi tak 2-6dni skor?
uctujem v JU, neplatitel DPH
diki
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Janinkaaa je offline (nepripojený) Janinkaaa

    Janinkaaa
    Pri neplatcovi DPH nevidím problém vystaviť fa skôr.
    Robí sa tak, že sa vystaví riadna fa, odberateľ uhradí túto fa a potom sa mu dá tovar.
    Nemusí sa potom vystaviť zálohová fa.
    Ak to nevadí odberateľovi, nemal by byť problém

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Zrejme mu chcete vyfakturovať, aby Vám vopred vyplatil peniaze, keď ich budete mať, potom vy zase objednáte tovar u dodavateľa, však?
    Urobte mu predfaktúru. Keď obdrží tovar, tak mu urobte riadnu FA a odpočítajte mu predfaktúru ak ju zaplatil. Ak zaplatil celú, k úhrade 0.

    atka4 je offline (nepripojený) atka4

    atka4
    Nuž ja by som to nerobila. Ak by robil evidenciu skladu, čo by mal, ako vydá niečo, čo nemal?
    Ale...
    Teoreticky, ak príjme tovar na sklad na základe dodacieho listu, nie faktúry
    (aj keď by sa ale mal zhodovať dátum dodania-plnenia s dátumom na DL), mohol by teda urobiť výdaj zo skladu .......
    Ale..... všetko je to tak trochu "znásilnené"

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    atka4 Pozri príspevok
    Nuž ja by som to nerobila. Ak by robil evidenciu skladu, čo by mal, ako vydá niečo, čo nemal?
    Ale...
    Teoreticky, ak príjme tovar na sklad na základe dodacieho listu, nie faktúry
    (aj keď by sa ale mal zhodovať dátum dodania-plnenia s dátumom na DL), mohol by teda urobiť výdaj zo skladu .......
    Ale..... všetko je to tak trochu "znásilnené"
    Nie je to znásilnené. Predfaktúra nie je o tom, že vydávaš tovar. Služi na to,že požaduješ platbu vopred. K výdaju tovaru dôjde až pri vystavení ostrej faktúry na ktorej je aj platba vopred zohladnená.

    atka4 je offline (nepripojený) atka4

    atka4
    smith Pozri príspevok
    Nie je to znásilnené. Predfaktúra nie je o tom, že vydávaš tovar. Služi na to,že požaduješ platbu vopred. K výdaju tovaru dôjde až pri vystavení ostrej faktúry na ktorej je aj platba vopred zohladnená.

    reagovala som na príspevok č. 2, len som ho nedala citovať - teda na ostrú faktúru.
    K tvojmu príspevku nemám výhrady.

    fizzy je offline (nepripojený) fizzy

    fizzy
    Aha, no s tou predfakturou to rozumiem, len toto som urobil na zaciatku ked som sa do toho vsetkeho dostaval a namiesto predfaktury som vydal "ostru" fakturu. Cize bude to problem obhajit pri pripadnej danovej kontrole? Alebo co by ste mi radili urobit?
    Jedna sa o fakturu o ciastke lahko prevysujucu 1tis. Sk.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    fizzy Pozri príspevok
    Aha, no s tou predfakturou to rozumiem, len toto som urobil na zaciatku ked som sa do toho vsetkeho dostaval a namiesto predfaktury som vydal "ostru" fakturu. Cize bude to problem obhajit pri pripadnej danovej kontrole? Alebo co by ste mi radili urobit?
    Jedna sa o fakturu o ciastke lahko prevysujucu 1tis. Sk.
    Neurobíš s tým už nič, nie je to až také zlé, ale do budúcna radím faktúru vystaviť až pri dodaní tovaru. Ak chceš platbu vopred, tak to riešiť zálohovou faktúrou.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.