Zavrieť

Porady

douctovanie vydavkov zo strateneho dokladu do nakladov

Ahojte, prosim,mohli by ste mi niekto poradit? Ak vediem ucto rucne, mam uz v PD vsetko zauctovane, uzatvoreny december a nasiel som dve stratene faktury s dokladom o uhrade od servisu auta z aprila a oktobra...Je este mozne ich nejako zaradit do ucta, napriklad ako nejaku opravu nakladov v ramci uzavierkovzch operacii? Dakujem..
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    petovsan je offline (nepripojený) petovsan

    petovsan
    ahornik Pozri príspevok
    Ahojte, prosim,mohli by ste mi niekto poradit? Ak vediem ucto rucne, mam uz v PD vsetko zauctovane, uzatvoreny december a nasiel som dve stratene faktury s dokladom o uhrade od servisu auta z aprila a oktobra...Je este mozne ich nejako zaradit do ucta, napriklad ako nejaku opravu nakladov v ramci uzavierkovzch operacii? Dakujem..
    ak už máš podčiarknutý a spočítaný aj december, tak by som to zaúčtovala s dátumom 31.12.2006 ešte pod ten december s poznámkou, že sa jedná o dodatočne nájdené doklady. Uzávierková operácia to podľa mňa nie je.

    yoolo je offline (nepripojený) yoolo

    yoolo
    Problemy asi nie je s vypoctom opraveneho danoveho zakladu, ale s cislovanim dokladu. Ja som to kedysi urobil tak, ze som doklad zaradil tam, kde podla datumu patri (do rucne pisaneho PD na miesto kde patri som dal * hviezdicku a dopisal to v PD s hviezdickou do volneho riadku).
    Aby som neprecislovaval dalsie doklady, dal som za cislo dokladu lomitko a 1, alebo A.
    Za predpokladu, ze to ma vyznam pre konecny vysledok danoveho zakladu.
    Som zvedavy, ci niekto poradi nieco ine.

    yoolo je offline (nepripojený) yoolo

    yoolo
    Aj tak sa da, ako ti radi PETOVSAN, len tak nezistis, ci nejdes v konkretny den do minusu.

    petovsan je offline (nepripojený) petovsan

    petovsan
    yoolo Pozri príspevok
    Aj tak sa da, ako ti radi PETOVSAN, len tak nezistis, ci nejdes v konkretny den do minusu.
    tento fakt by sa dal obhájiť tvrdením, že v čase úhrady podnikateľ platil "z vlastného vrecka", doklad stratil, preto si ho nemohol uplatniť vo výdavkoch v priebehu roku.
    Ako inak zase obhájiš tú skutočnosť, že by mu v pokladni fyzicky chýbali peniaze a neprišiel by na to ani pri inventarizácii pokladnice, ktorá sa má podľa zákona robiť min. 4x ročne, keď ten doklad zaúčtuješ so správnym dátum s * a zapíšeš ho až na konci roku? To sa mi tiež zdá nanajvýš čudné.

    thomaz je offline (nepripojený) thomaz

    thomaz
    Ahoj, v suvislosti s rucne pisanym PD by som mal otazku, ci je nutne pouzivat original "knizku" PD, alebo je to mozne viest aj v Exceli a jednoducho to potom vytlacit. Nebude to danovakom pri kontrole vadit?

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    thomaz Pozri príspevok
    Ahoj, v suvislosti s rucne pisanym PD by som mal otazku, ci je nutne pouzivat original "knizku" PD, alebo je to mozne viest aj v Exceli a jednoducho to potom vytlacit. Nebude to danovakom pri kontrole vadit?
    Tvoj zvolený postup je správny. Aj v exceli poniektorí vedú peňaž.denník, daňovákom to určite vadiť nebude.

    yoolo je offline (nepripojený) yoolo

    yoolo
    petovsan Pozri príspevok
    tento fakt by sa dal obhájiť tvrdením, že v čase úhrady podnikateľ platil "z vlastného vrecka", doklad stratil, preto si ho nemohol uplatniť vo výdavkoch v priebehu roku.
    Ako inak zase obhájiš tú skutočnosť, že by mu v pokladni fyzicky chýbali peniaze a neprišiel by na to ani pri inventarizácii pokladnice, ktorá sa má podľa zákona robiť min. 4x ročne, keď ten doklad zaúčtuješ so správnym dátum s * a zapíšeš ho až na konci roku? To sa mi tiež zdá nanajvýš čudné.
    Ked je tato otazka, tak pre uplnost odpoviem :
    Ak by som isiel do minusu, tak by som si spolu so zabudnutym dokladom spomenul aj na to, v akej vyske som v ten den dotoval pokladnu.

    petovsan je offline (nepripojený) petovsan

    petovsan
    yoolo Pozri príspevok
    Ked je tato otazka, tak pre uplnost odpoviem :
    Ak by som isiel do minusu, tak by som si spolu so zabudnutym dokladom spomenul aj na to, v akej vyske som v ten den dotoval pokladnu.
    ... teda, to by bolo vecí, na ktoré by si si v závere roku pospomínal ... a kde je verný obraz o účtovných skutočnostiach ???

    ... neviem, mne sa zdá jednoduchšie to dopísať v závere PD, u našej podnikateľskej verejnosti je úplne bežným javom, že doklady "sa strácajú" a nevkladať to cez hviezdičky spätne do ručne vedeného PD, pretože ako vidíš, môže to mať aj iné súvislosti. Keď ho raz stratil alebo zabudol, tak je to tak a tak o tom aj treba účtovať - môj názor.
    Naposledy upravil petovsan : 24.03.07 at 17:40 Dôvod: tlačiar. škriatok

    douctovanie vydavkov zo strateneho dokladu do nakladov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.