Zavrieť

Porady

Sponzorsky dar pri akcii meste

Klient podaroval mestu pri nejakej akcii tovar, ktory predava, o prevzati ma doklad a chce si to dat do nakladov.
Ja mu tvrdim, ze na to ma 2% z dane a ak to urobil takto, tak si podla darovacieho dokladu ma znizit tovarove zasoby a znizit o hodnotu tovaru naklady, pretoze tento tovar nepouzil na podnikanie.
Radim mu spravne?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vikinka je offline (nepripojený) vikinka

    vikinka
    yoolo Pozri príspevok
    Klient podaroval mestu pri nejakej akcii tovar, ktory predava, o prevzati ma doklad a chce si to dat do nakladov.
    Ja mu tvrdim, ze na to ma 2% z dane a ak to urobil takto, tak si podla darovacieho dokladu ma znizit tovarove zasoby a znizit o hodnotu tovaru naklady, pretoze tento tovar nepouzil na podnikanie.
    Radim mu spravne?
    Radíš mu správne.

    GABAZ je offline (nepripojený) GABAZ

    GABAZ
    Neviem o tom, ze by si to mohol dat do nakladov. A pokial je platitelom DPH, mal by odviest DPH, pretoze predpokladam, ze na vstupe si uplatnil celu DPH.

    Anna1974 je offline (nepripojený) Anna1974

    Anna1974
    Dary sa dali kedysi uplatniť do nákladov, to je dávno zrušené...a s tou DPH má GABAZ velkú pravdu!! :-)

    Sponzorsky dar pri akcii meste

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.