Zavrieť

Porady

dotácia pokladne

prosila by som vas o radu,ako mám v JU zaúčtovat dotáciu pokladne.Týka sa toho,ked sa mi vpriebehu roku ukáže mínusový stav v pokladni .Čo na konci roka, ked dotaciu nevyberiem z pokladne.učtujem v programe MRP.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jamis je offline (nepripojený) jamis

    jamis
    Nič sa nestane, dotáciu nie je treba vyberať z pokladne. Je to vklad podnikateľa.
    Monika Kováčová
    dotácia z účtu : 42 - príjem z priebežných položiek
    vklad podnikateľa 13 - vklady dary dotácie

    Nepochopila som mínusový stav na pokladni, preto že ti nesedia priebežné položky, alebo pretože, si nerobila vklad podnikateľa?

    vikinka je offline (nepripojený) vikinka

    vikinka
    Dotácia pokladne ako PNZD,príjem v hotovosti do pokladne.Nič sa nestane ak sa dotácia ku koncu roka nevráti.

    jamis je offline (nepripojený) jamis

    jamis
    [quote=ermon;432257]dotácia z účtu : 42 - príjem z priebežných položiek
    vklad podnikateľa 13 - vklady dary dotácie


    Prečo by mala v JU dotáciu pokladne účtovať cez priebežné položky ?
    Naposledy upravil jamis : 24.03.07 at 18:05
    Monika Kováčová
    jamis Pozri príspevok
    Prečo by mala v JU dotáciu pokladne účtovať cez priebežné položky ?
    pre výber z účtu, písala som, že zadávateľka otázky neupresnila z čoho jej vznikol mínus

    MILKA58 je offline (nepripojený) MILKA58

    MILKA58
    Evidujete dotáciu pokladne, čiže vklad podnikateľa aj do knihy záväzkov, alebo to nie je potrebné? Keď v tomto roku dotáciu nevrátim, prechádza mi to do ďalšieho roka ako záväzok?

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    adaju Pozri príspevok
    prosila by som vas o radu,ako mám v JU zaúčtovat dotáciu pokladne.Týka sa toho,ked sa mi vpriebehu roku ukáže mínusový stav v pokladni .Čo na konci roka, ked dotaciu nevyberiem z pokladne.učtujem v programe MRP.

    Ak v pokladni nie sú peniaze na úhradu výdavkov a podnikateľ vloží vklad , tento účtuješ :

    pokladňa príjem .....príjem neovplyvňujúci ZD vklad podnikateľa


    Ak vyberieš z BU a vložíš hotovosť pokladne

    tak účtuješ pokladňa príjem ....priebežné položky výdaj
    ak obdržíš BV účtuješ banka -výdaj.........priebežné položky príjem

    Mínusový stav pokladne nemôže byť .
    Ak na konci roka vykazuješ v pokladni vysokú hotovosť , tak sa môže vrátiť podnikateľský vklad a vtedy budeš účtovať :

    pokladňa výdaj ....VNZD-iný ...účel vrátenie podnikateľského vkladu

    Ak sa na konci roka nevráti vklad , tak sa nič nestane , ale takýto výber je možný i v priebehu roka .Výber pre osobnú potrebu ak dovoľuje pokladničná hotovosť je prípustné účtovať vždy , ale nie na úkor nejakých záväzkov a hlavne voči štátu ,zamestnancom a podobne ....
    Naposledy upravil Zita5 : 24.03.07 at 20:13 Dôvod: oprava na základe upozornenia .....PNZD.....bolo tam POZD

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    vikinka Pozri príspevok
    Zitka5,vklad podnikateľa ako príjem OZD?
    Vikinka ďakujem za opravu , neovplyvňujúci ZD .....

    gabi2 je offline (nepripojený) gabi2

    gabi2
    Prosím Vás ako môžem vložiť peniaze do pokladne (jednosobová sro). Chceli sme to riešiť pôžičkou 211/365, ale sro chce požiadať o úver banku. Mohol by sa požiť účet 211/413? V podstate by to bol dar, sro by musela zaplatiť daň? Popozerala som si tu všetko čo sa dalo ale priznám sa že mám v tom chaos. Srdečná vďaka za každú pomoc.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.